Connect with Us

All posts tagged "kompani"

Teknologji 15:38 - 13 Mars, 2020

Drejtori i kompanisë së njohur i prekur nga Coronavirus: Sapo mora rezultatet e testimit u izolova në shtëpi

Shefi ekzekutiv i BT, grupi më i madh i telekomit të Britanisë, ka testuar pozitiv ndaj koronavirusit  dhe do të funksionojë nga distanca gjatë javës tjetër,...

Fashion 16:12 - 5 Dhjetor, 2019

Jahte private, parti me Khloe Kardashian dhe dasma 1 milionë dollarëshe/ Brenda kompanisë së madhe të modës të miliarderit 55 vjeçar

Boohoo është një nga kompanitë që është rritur me hapa të mëdha. Ajo u themelua në vitin 2016 nga Mahmud Kamani dhe partnerja e tij Carol...

Showbizz 16:46 - 24 Nentor, 2019

Kylie Jenner shiti gjysmën e kozmetikës për 600 milionë dollarë/ Çfarë po ndodh me miliarderen?

Javën e kaluar Kylie Jenner shiti 51 përqind të aksioneve të kozmetikës Kylie, kompanisë gjigante të bukurisë Coty. Teksa ajo ka mbetur me 49 përqind, kompania...

Kuriozitete 21:40 - 4 Nentor, 2019

3 ditë pushim në javë/ Kompania bën eksperimentin e çuditshëm, ja çfarë ndodhi me punonjësit

Pas një jave të gjatë pune, ne mezi presim që të afrojë fundjava dhe të relaksohemi. Por çfarë do të ndodhë nëse kemi 3 ditë pushim...

Showbizz 17:05 - 26 Tetor, 2019

“Me çfarë lekësh e hape kompaninë”/ Rezarta Shkurta i përgjigjet ndjekësit

Këngëtarja dhe fotografja Rezarta Shkurta është kthyer në qendrën e vëmendjes të shtypit rozë. Shpesh herë ajo është gjendur përballë kritikave që pas arrestimit të bashkëshortit...

Kryesore Show Biz 16:51 - 17 Gusht, 2019

Bleona Qereti arrin suksesin e radhës/ Firmos kontratën me kompaninë e madhe të reklamave

Bleona Qereti është një nga këngëtaret e cila po korr shumë sukses në skenat ndërkombëtare. Së fundi Bleona ka firmosur një kontratë me një nga kompanitë...

Kryesore Show Biz 12:25 - 1 Qershor, 2019

“Ndihen më të relaksuar”/ Kjo kompani bën realitet ëndrrën e punonjësve, punë vetëm 4 ditë në javë

Kompania “Radioactive PR” në Gloucester pas një prove të shkurtër vitin e kaluar tashmë ka bërë realitet ëndrrën e çdo punonjësi të cilën punojnë vetëm 4...

Kryesore Show Biz 10:53 - 10 Maj, 2019

Fitim prej 2.3 miliardë dollarësh/Kjo kompani u shpërblye me shumën marremendëse vetëm nga një gabim në film

Në episodin e katërt të “Game of Thrones”, “incidenti” i vogël qe ndodhi në ekran u be viral . Asnje nga stafi nuk e  kishte vënë...

Life Style 13:40 - 14 Prill, 2019

Si të shpëtoni prej varësisë nga telefoni? Kjo kompani bën ndryshimin e madh me këtë shpikje

Së fundmi Light prezantuar produktin e radhës të quajtur Light Phone 2, një version i përditësuar që thuhet se është më efektiv në largimin e smartfonëve...

Life Style 14:40 - 8 Prill, 2019

Bie” poshtë” Apple, ja cila është kompania më fitimprurëse në botë

Apple ka rënë nga “froni” si kompania më fitimprurëse në botë. Tashmë, në krye të listës si më fitimprurësja renditet kompania shtetërore e naftës në Arabinë...

kompania qe sjell jashteqitje me poste
Kuriozitete 21:40 - 20 Shkurt, 2019

Edhe kjo na duhej/ Krijohet kompania që sjell  jashtëqitje me postë

Din dong, bie zilja. Vraponi të hapni derën dhe gjeni një pako me emrin tuaj. Mbase bëhet fjalë për ndonjë admirues sekret, mbase është një mikeshë,...

Kryesore Show Biz 11:25 - 26 Janar, 2019

Përfundon kontratën me kompaninë muzikore/Çdo të ndodhë tani me Kidën?

Kida nuk është më pjesë e “On Records.” Këngëtarja ka përfunduar kontratën me kompaninë muzikore dhe lajmin e ka dhënë në profilin e saj në Instagram,...

Life Style 13:53 - 12 Nentor, 2018

1 miliardë dollarë në 85 sekonda, kompania kineze arrin rekord me shitjet online

Një rekord i ri shitjesh është vendosur ditën e sotme nga gjiganti i tregtisë “online”, “Alibaba”. Faqja e madhe ka njoftuar një ulje që niste nga...

Life Style 10:03 - 11 Nentor, 2018

10 kompanitë që kontrollojnë gjithçka që blejmë

Tregu është i monopolizuar nga disa kompani dhe këtë e pasqyron një infografik i krijuar nga Oxfam. Sipas “Independent” vetëm 10 kompani kontrollojnë pothuajse çdo markë...

Kryesore Show Biz 15:53 - 7 Nentor, 2018

Këngëtari shqiptar bëhet pjesë e kompanisë muzikore më të madhe në botë

Pas largimit të bujshëm nga “On Records”, Mozzik do të jetë sërish pjesë e një label-i, këtë herë ndërkombëtar. Përmes një postimi në Instagram, reperi bëri të ditur...