Connect with Us

All posts tagged "koronavirus"

Kuriozitete 12:54 - 27 Prill, 2020

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi...

Showbizz 11:41 - 3 Prill, 2020

Për herë të tretë testohet pozitive ndaj Covid-19/ E fejuara e futbollistit të njohur po lufton ende me Coronavirus

Oriana Sabiatin, e fejuara e futbollistit të Juventus, Paulo Dybala, ka rezultuar për herë të tretë pozitive ndaj koronavirusit. Bukuroshja brune nuk ka mundur ende që...

Showbizz 12:05 - 27 Mars, 2020

Përdorën fotot e djalit të tij për lajm të rremë/ Reperi i famshëm italian reagon i revoltuar: Bastardi i ditës

Reperi i famshëm italian Fedez, ka reaguar i revoltuar ndaj një lajmi tq rremë që qarkullon në rrjetet sociale ku është përdorur fotoja e të birit...

Showbizz 13:23 - 22 Mars, 2020

Nuk zbatoi urdhrin për vetë-izolim/ Këngëtari i njohur shqiptar përfundon në polici

Pak ditë më parë këngëtari Shkëlzen Jetishi tha se ishte vetë izoluar pasi kishte qenë në të njëjtën festë me kolegun e infektuar nga Coronavirusi, Muahmet...

Showbizz 13:11 - 15 Mars, 2020

Vëllezërit Endri dhe Stefi Prifti kthehen nga Amerika dhe vetizolohen: “Do kalojë për të gjithë shqiptarët dhe globin”

Dy vëllezërit e suksesshëm korçarë, Endri dhe Stefi Prifti janë rikthyer nga Amerika dhe janë vetizoluar në shtëpinë e tyre pranë familjes teksa Coronavirus është përhapur...

Kuriozitete 12:22 - 15 Mars, 2020

Ankthi mund të prodhojë simptoma që ju bëjnë të mendoni se keni koronavirus

Ndiheni aq të nxehtë dhe po djersitni? Po luftoni për të marrë frymë? Keni ndjesine e tharjes së gojës ? Mos lejoni që mendja juaj të...

Shëndeti 11:49 - 13 Mars, 2020

Këshilla e vetme që ndihmon të përballesh me Coronavirusin: Jo PANIK

Një grua nga Seattle, Elizabeth Schneider, 37 vjec ka treguar simptomat që ajo kishte kur kuptoi se ishte prekur nga Covid 19. Ajo ka dhënë një...

Showbizz 17:22 - 10 Mars, 2020

Blogerja e famshme jep lajmin e mirë/ Mbledh shumën marramendëse në luftën kundër Coronavirusit

Blogerja e famshme italiane Chiara Ferragni dhe partneri i saj reperi Fedez kanë mbledhur një shumë prej 3 milionë eurosh për t’i dhuruar në ndihmë për...

Showbizz 15:14 - 10 Mars, 2020

“Jam karantinuar nga rreziku i virusit”/ Rike Roçi tregon për situatën në Milano

Modelja e njohur Rike Roçi prej disa ditësh është izoluar në shtëpinë e saj në Milano. Rike është shprehur se ndodhet në një provincë e cila...

Kuriozitete 14:50 - 10 Mars, 2020

Pas maskave dhe dezinfektantëve/ Paniku më i fundit i krijuar nga Koronavirus

Në fillim ishte mungesa e maskave ajo që krijoi panik. Më pas sanitizuesit e duarve . Tani, paniku më i fundit i koronavirusit po rrëmben …...

shpat kasapi revoltohet
Showbizz 13:56 - 1 Mars, 2020

Përhapja e Coronavirusit/ Shpat Kasapi anulon koncertet

Përhapja në shumë shtete të Coronavirusit, ka bërë që shumë prej personazheve të njohur të anulojnë koncertet e tyre. Njëri prej tyre është edhe këngëtari Shpat...

Kuriozitete 12:53 - 1 Mars, 2020

E pabesueshme/ NASA tregon efektet pozitive të Coronavirusit

Imazhet satelitore tregojnë një rënie dramatike të ndotjes në Kinë pasi shpërthimi i koronavirusit mbylli një pjesë të madhe të industrive në vend dhe udhëtimet. Agjensia...

Showbizz 16:59 - 29 Shkurt, 2020

“Nuk dua të trazoj njeri por…”/ Alban Skënderaj flet për koronavirusin

Në një situatë kur e gjithë bota është nën panikun e koronavirusit, ka reaguar edhe këngëtari i njohur Alban Skënderaj përmes një postimi në “Instastory”, ku...

Shëndeti 13:49 - 28 Shkurt, 2020

Koronavirusi në Europë/ Epidemi apo infodemi?

Franca duhet të përgatitet për një epidemi të koronavirusit, thotë Presidenti Emmanuel Macron, por Italia,  vendi më i prekur nga Evropa,  thotë se lajmet po krijojnë...

Fashion 12:44 - 28 Shkurt, 2020

Java e modës në Paris/ Njerëzit në shfaqje mes shqetësimit të koronavirusit

Një shfaqje në Javën e Modës në Paris dëshmoi të ishte pa dashje në kohë pasi modelet vishnin një sërë veshjesh të kompletuara me maska në...