Connect with Us

All posts tagged "krishtlindje"

Kuriozitete 13:00 - 31 Dhjetor, 2019

Kjo është data kur duhet të hiqni zbukurimet nga pema e Krishtlindjeve/ Kujdes mund t’iu ndjekë fat i keq

Shumë të krishterë e heqin pemën në fundin e sezonit të Krishtlindjeve, ose në Natën e Dymbëdhjetë ( 12 netë pas Krishtlindjes),  një mbrëmje e njohur...

Showbizz 15:44 - 26 Dhjetor, 2019

Nga Demi Rose tek Anastasia Kvitko/ Vajzat seksi të showbizit që uruan Krishtlindjet më të nxehta këtë vit

Vajzat më seksi të Instagramit uruan Krishtlindjet në mënyrën më të nxehtë të mundshme. Modelja Demi Rose u shfaq me bikini duke ndezur rrjetin dhe uroi...

Kuriozitete 15:56 - 25 Dhjetor, 2019

Cilat janë vendet që nuk i festojnë Krishtlindjet?

Krishtlindja festohet nga 2.1 miliardë të krishterët në të gjithë botën, grupi më i madh fetar në planet. Periudha e Krishtëlindjes është një nga periudhat më...

Showbizz 15:07 - 25 Dhjetor, 2019

“Jemi kalimtarë në këtë jetë”/ Aurela Gaçe uron Krishtlindjet dhe jep mesazhin e rëndësishëm për jetën

Këngëtarja Aurela Gaçe nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka uruar Krishtlindjet me dis afjalë shumë të ndjera dhe të sinqerta. Me antë të këtyre fjalëve...

Showbizz 13:25 - 25 Dhjetor, 2019

Nga Lionel Messi tek Sergio Ramos/ Yjet e futbollit me kartolinat familjare më të ëmbla për Krishtlindje

Është kohë festash dhe yjet më të mëdha të futbollit kanë hyrë në frymën festive. Nga kombinimi i pizhamave festive deri tek pemët e larta të...

Kuriozitete 12:55 - 25 Dhjetor, 2019

FOTOT-Fakte interesante/ Si i festojnë astronautët Krishtlindjet në hapësirë

Askujt nuk i pëlqen t’i kalojë Krishtlindjet. Për shembull nëse ndodhesh 250 milje larg planetit nuk do të mund të arrish ti festosh Krishtlindjet në tokë...

Kuriozitete 11:45 - 25 Dhjetor, 2019

FOTOT-Krishtlindje në temperatura të larta/ Ja si festohet në Australi

Australia është një ndër vendet që Krishtlindjet i feston në temperatura shumë të larta sepse praktikisht në këtë periudhë të vitit në Australi është verë. Nëse...

Showbizz 16:02 - 24 Dhjetor, 2019

VIDEO-Dhurata e Kris Jenner për Stromin përlot Kylien/ Miliarderja zbulon surprizën gjigante për Krishtlindje

Kylie Jenner gjithnjë sigurohet që të ketë organizuar festat më të bukura nga të gjithë. Miliarderja ka zbuluar dekorin e shtëpisë dhe gjithçka tjetër në lidhje...

Kuriozitete 15:48 - 24 Dhjetor, 2019

10 faktet më interesante që nuk i kishit dëgjuar më parë rreth Krishtlindjeve

1-Kënga Jingle Bells nuk është shkruar për Krishtlindjet por për Ditën e Falenderimeve. 2-Hunda e kuqe e Rudolph ka mundësi të jetë një rezultat i një...

Fashion 14:25 - 20 Dhjetor, 2019

Bluza që ju duhet në këtë prag Krishtlindjesh/ Si të dukeni akoma më elegant në këtë sezon festiv

Duke qenë se jemi në prag festash sigurisht që jeni të shqetësuar se çfarë do të vishni natën e Krishtlindjeve. Vetë atmosfera e festave është shumëngjyrëshe...

Life Style 16:51 - 16 Nentor, 2019

Këngët më të urryera për Krishtlindje/ Zbulohet renditja dhe nuk do ta besoni kush është e para

Nuk është asnjëherë vonë për të filluar me festimet për Krishtlindje. Në fakt është provuar se të parit filma festivë është mirë për shëndetin mendor pasi...

Kryesore Show Biz 16:25 - 26 Dhjetor, 2018

(Foto)Lindsay Pelas “tërbon” fansat për Krishtlindje

Lindsey Pelas ka postuar një foto shumë provokuese për ndjekësit e saj në Instagram me rastin e Krishtlindjes. Modelja e Playboy-t ka pozuar me një palë...

Kryesore Show Biz 10:25 - 26 Dhjetor, 2018

Destinacionet e preferuara! Ja ku i festuan Krishtlindjet të famshmit shqiptarë!

Krishtlindjet trokitën dje edhe në dyert e personazheve të njohur të ekranit shqiptar! Disa i kanë gjetur vigjiljet e Krishtlindjeve në ambientet e ngrohta familjare, ndërsa...

Kryesore Show Biz 21:15 - 25 Dhjetor, 2018

Foto/Gëzuar Krishtlindjet nga Farrah Abraham

Farrah Abraham ka vendosur që të festojë Krishtlindjet me bikini, pavarësisht temperaturave të ulta të Los Angeles. 27-vjeçarja i la shumë pak vend imagjinatës me bikinin...

Life Style 14:10 - 25 Dhjetor, 2018

Vogëlushja i shkruan letër babait për Krishtlindjen, dëshira e saj është të kthehet nga parajsa

Një vajzë e vogël që i shkroi një letër babait të saj “në qiell” duke i kërkuar atij të vinte në shtëpi për Krishtlindje, ka marrë...