Connect with Us

All posts tagged "krize"

Showbizz 19:44 - 6 Janar, 2020

Rita Ora bën thirrje për të ndihmuar Australinë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është solidarizuar edhe një tjetër herë me fatkeqësitë natyrore që shkaktojnë dëme të mëdha, duke dhënë kontributin e saj....

Kryesore Show Biz 12:25 - 4 Prill, 2019

Këngëtarja e njohur shtrohet në psikiatri/Pëson krizë nervore

Britney Spears mësohet se është kontrolluar në një qendër të shëndetit mendor, pasi vuante prej pak kohësh nga shqetësime të rënda emocionale pas problemeve shëndetësore të...

Kryesore Show Biz 22:30 - 18 Mars, 2019

Krizë në çift? Justin Bieber dhe Hailey Baldwin u japin fund gojëve të liga

Një ditë pasi u shfaqën duke debatuar në park, Justin Bieber dhe bashkëshortja e tij Hailey Baldwin dukeshin të lumtur teksa shijonin ditën në plazh. Çifti...

kriza ekonomike ulja e vdekshmerise
Kuriozitete 22:20 - 27 Shkurt, 2019

Kriza ekonomike  na paska bërë “nder”/Recesioni që uli vdekshmërinë

Gjatë periudhave të krizave ekonomike  të parët që shqetësohen janë ekspertët e shëndetit publik. Në vendet që gjenerojnë më shumë të ardhura, pritshmëria për jetëgjatësinë si...

burrat qe bejne per vete vajzat
Kuriozitete 23:58 - 27 Janar, 2019

Studimi/ Njerëzit po kalojnë krizë në marrëdhëniet intime

Çiftet e rritura bëjnë më pak seks krahasuar me 20 vite më parë. Në vitet e para të shekullit  të 20-të, gjatë vitit 2010 janë regjistruar...

Kryesore Show Biz 21:15 - 29 Dhjetor, 2018

Kërcimtaren e zë kriza e epilepsisë në skenë, por Iggy Azalea-s as nuk i bëhet vonë fare!

Iggy Azalea u shpreh përmes një postimi në Instagram se, ndihet e lënduar dhe sikur nuk mund të bëjë asgjë siç duhet. Këngëtarja 28-vjeçare i tha...

Life Style 21:15 - 23 Dhjetor, 2018

Jeni në momente krize?/ Nëse partneri juaj ju thotë këto fraza, atëherë po pret me padurim ndarjen

Marrëdhëniet në çift shpesh pësojnë krisje, por rëndësi e madhe u kushtohet fjalëve të thëna në momente nervozizmi. Më poshtë mund të lexoni fjalët që nëse...

Life Style 21:00 - 16 Dhjetor, 2018

Marrëdhënia juaj është në krizë? Përmirësojeni atë nëpërmjet këtyre ritualeve

Të krijosh, e të ruash një marrëdhënie të shëndetshme në çift kërkon impenjim. Për këtë arsye, partnerët gjithmonë janë në kërkim të gjetjes së “çelësit magjik”...

Kryesore Show Biz 00:15 - 8 Maj, 2018

Krizë mes Donald dhe Melanie Trump?/ Ja detajet tronditëse që sqarojnë çdo gjë

Tashmë u bë kohë që në media të ndryshme flitet që Donald Trump dhe Melanie Trump janë ndarë me njëri tjetrin pavarësisht se jetojnë në një...

Teknologji 16:37 - 30 Mars, 2017

Google përballë një krize të madhe, humbet 24 miliardë dollar brenda javës

Ditën e Hëne filiali Europian i Google u detyrua të kërkonte falje reklamuesve në Britani sepse reklamat e tyre u shfaqën në disa video të cilat...

Showbizz 20:10 - 8 Gusht, 2015

Jolie-Pitt, një çift në krizë

Brad Pitt dhe Angelina Jolie shfaqen së bashku në një film pas 10 vitesh. Ndryshe nga projekti i tyre i parë në filmin ‘Mr And Mrs...