Connect with Us

All posts tagged "kryesore"

Kuriozitete 11:53 - 23 Qershor, 2019

Si të “ndizni” marrëdhënien tuaj/ Ja dy ushqimet kryesore që duhet të konsumoni këtë verë

Stina e verës na bën të humbim dëshirën për marrëdhënie intime me partnerin e tyre dhe shkaku kryesor janë temperaturat e larta dhe problemet më të...

Fëmija 00:00 - 2 Janar, 2019

Ja pse tezet janë figura të rëndësishme në jetën e fëmijëve

Dinë si të na mësojnë Tezet na mësojnë me shumë dashuri  dhe durim, na mësojnë gjëra praktike si dhe gjëra për zhvillimin e intelektit. Tezet janë...

Kuriozitete 22:30 - 4 Shkurt, 2018

Njerëzit me këtë emër kanë më shumë gjasa të bëhen milionerë  

Determinizmi emëror është një term i shpikur nga gazetari i New Scientist, John Hoyland. Është teoria se emri juaj dikton se si do të shkojë jeta...

Life Style 16:20 - 4 Shkurt, 2018

Bëri seks në 10 vende të botës, befason vajza me fotot e postuara

Pak e besojnë këtë. Një vajzë e re britanike ka shkaktuar një tronditje në Facebook për shkak të videove të saj të veçanta. Ajo pëlqen të udhëtojë...

Life Style 15:20 - 4 Shkurt, 2018

Fitnesi zgjedhja ideale për një trup të tonifikuar, por cilat janë efektet anësore?

Aktiviteti fizik mund të bëjë që edhe personi më i ashpër të përmirësojë efikasitetin e trurit dhe organeve të tjera, të rregullojë gjumin dhe të ketë...

Life Style 15:10 - 4 Shkurt, 2018

10 truke bukurie që mund t’i bëni vetë në shtëpi (FOTO)

Çdo vajzë dëshiron të jetë e bukur dhe tërheqëse. Për fat të mirë, ju nuk keni nevojë të mburreni me produktet e shtrenjta të bukurisë për...

Life Style 11:25 - 4 Shkurt, 2018

I gjeti foto të një vajze tjetër në celular, e dashura i pret testikujt nga xhelozia

Një burrë në Kazakistan ka përjetuar momentin më të dhimbshëm të jetës së vet, pasi i janë gjetur disa foto të vajzave të tjera në celular...

Teknologji 14:38 - 30 Maj, 2015

5 gjërat kryesore që duhet të dini rreth Android Pay

Një nga problemet që ndeshet në të gjitha pajisjet inteligjente personale është se ato nuk janë edhe aq personale sa do të dëshironim. Sigurisht që mund...