Connect with Us

All posts tagged "kryqezim"

Showbizz 11:09 - 25 Prill, 2020

“Ndalu se është Ramazan”/ Enca bën twerk, fansat e kryqëzojnë në komente

Këngëtarja Enca Haxhia është kritkuar gjtihnjë në rrjetet sociale për ekstravagancën e saj. E njëjta gjë ka ndodhur së fundmi ku ka publikuar një video duke...

Kuriozitete 15:32 - 18 Qershor, 2019

Gjesti i kryqëzimit të gishtërinjve/ Zbulohet origjina e këtij veprimi

Ndër gjestet më të përhapura dhe të përdorura të paktën një herë në jetë nga secili prej nesh është kryqëzimi i gishtave. Në ditët e sotme,...

Kryesore Show Biz 11:53 - 23 Dhjetor, 2018

Pasi e kryqëzuan për gafat në “Miss Universe”, Zana Berisha shfajësohet: “Kam ngritur lart zërin e Kosovës”

Emri i saj ka qënë më i lakuari në të gjitha rrjetet sociale ditët e fundit. Miss Kosova 2018, Zana Berisha u përfol gjeresisht pas prezantimit...

Kryesore Show Biz 11:25 - 18 Dhjetor, 2018

Pasi e kryqëzuan për deklaratën ndaj protestës, Noizy sqaron lidhjet me partitë politike

Deklarata e reperit Noizy dy ditë më parë, që u bënte thirrje studentëve të pranonin propozimin e kryeministrit Rama për të vënë pikat mbi i përmes...

Life Style 22:00 - 4 Nentor, 2018

Si mund të quhet i vogli që vjen nga kryqëzimi i zebrës me gomarin?

Ky është i vogli i një zebre apo i një gomari? Përgjigjja nuk është edhe aq bardhë e zi, sepse ai është Zippy i cili vjen...

Life Style 10:00 - 9 Qershor, 2015

Gjuha e trupit: Përse nuk duhet t’i kryqëzoni kurrë krahët

  Mesazhet joverbale që përcjellim te të tjerët kanë shumë pushtet në mënyrën se si na perceptojnë njerëzit që na rrethojnë. Nëse arrini të ndikoni te...

Kuriozitete 14:00 - 27 Dhjetor, 2014

Bibla 2000 vjeçare: “Jezu Krishti nuk është kryqëzuar dhe se nuk ka qenë i Biri i Zotit”

Bibla që mendohet të jetë e vjetër nga 1500 deri në 2000 vjet, e gjetur në Muzeun Etnografik në Ankara, thotë se “Jezu Krishti nuk është...