Connect with Us

All posts tagged "kujdes"

Life Style 10:25 - 7 Prill, 2020

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Kjo është shenja që duhet të ketë kujdes ditën e sotme

Dashi Ditën e sotme hëna do të jetë e vendosur në shenjë n tuaj. Edhe pse do të favorizoheni nga forca të mëdha dhe shpresa, do...

Shëndeti 13:22 - 5 Prill, 2020

Si të ushqehemi gjatë karantinës/ Këshilla të vlefshme për këtë periudhë izolimi

Qëndrimi për shumë kohë I mbyllur në shtëpi mund të hskaktojë shumë probleme me shëndetin. Ndaj edhe pse të izoluar duhet të kemi kujdes dhe të...

Life Style 12:59 - 29 Mars, 2020

Si ta mbani lëkurën tuaj të shëndetshme ndërsa jeni të mbyllur në shtëpi

Qëndrimi në shtëpi është mënyra më e mirë për të luftuar përhapjen e koronavirusit, por mbetja në shtëpi për periudha të zgjatura kohe mund të çojë...

Life Style 18:18 - 7 Shkurt, 2020

Kujdesi për lëkurën/ 8 gabimet që i bëjmë më së shumti që dëmtojnë poret

Yndyra e tepërt, qelizat e vdekura të lëkurës, papastërtia dhe bakteret mund të bllokojnë poret dhe i bëjnë ato të shfaqen më të mëdha. Kujdesi për...

Shëndeti 14:41 - 24 Janar, 2020

Gabimet që shkatërrojnë dhëmbët/ Këto janë 8 veprimet që nuk duhet t’i bëni

Përafërsisht 2.4 miliardë njerëz vuajnë nga prishja e dhëmbëve. Ne bëjmë gabime çdo ditë përsa i përket kujdesit të dhëmbëve pa e ditur. Por disa nga...

Life Style 14:20 - 22 Nentor, 2019

Kini kujdes/ Nëse keni gjithnjë ftohtë, ja sëmundjet që po jua shkaktojnë dhe si të kujdeseni për veten

Intoleranca e ftohtë është kur jeni jashtëzakonisht i ndjeshëm ndaj temperaturave të ftohta. Intoleranca e ftohtë është më e rëndë sesa ndjenja normale e ftohjes kur jeni...

Kuriozitete 19:20 - 26 Tetor, 2019

Prindërit duhet t’iu kushtojnë patjetër vëmendje/ Këto janë shenjat që tregojnë se fëmija juaj vuan nga Bulizmi

Fëmijët që janë në moshën 6 deri në 13  vjeç kanë pranuar se përjetojnë një sërë ngacmimesh nga shokët e shoqet në shkollë dhe pjesa më...

Life Style 16:40 - 6 Gusht, 2019

Kini kujdes/ Nëse ju vjen ky mesazh në Whatsapp, duhet të shqetësoheni

Trendi i quajtur “#numberneighbor” u nis në vitin 2016 nga bateristi amerikan, Ryan Lavalle, i cili publikoi bisedën që kishte bërë me “fqinjin e tij të...

Kryesore Show Biz 19:52 - 28 Qershor, 2019

E fiksuar pas trupit/ Eni Koçi tregon “sekretin” për të patur linja perfekte

Këngëtarja Eni Koçi padyshim që është një nga vajzat më seksi të ekranit. Gjatë një bisede virtual me ndjekësit e saj ajo ka zbuluar disa “sekrete”...

Kryesore Show Biz 12:10 - 28 Qershor, 2019

“Babai më thonte të kisha kujdes për veten por…”/ Rozana Radi i prek të gjithë me statusin e saj

Instagrami i saj është i mbushur me thënie dhe motivacione të ditës ku shpesh herë kanë dhe pak humor mes tyre. Por këtë herë moderatorja e...

Life Style 19:34 - 14 Maj, 2019

E bëni gjithnjë këtë gabim/ Kujdesi për zonën intime është i rëndësishëm për shëndetin

Pjesët intime janë një nga zonat më të prekura nga infeksione ndaj dhe duhet një kujdes shumë i madh. Disa produkte duhet t’i shmangni patjetër dhe...

Life Style 13:10 - 20 Prill, 2019

E rrezikshme/Çfarë nuk duhet të bëni pasi jeni depiluar?

Shmangni saunan Pas depilimit zona e bikinit duhet mbajtur sa më e freskët që të mundeni. Krejt e kundërta ndodh me saunën që për shkak të...

shenja horoskopi sherr
Kuriozitete 12:25 - 17 Prill, 2019

Nëse ndaheni me këto shenja të horoskopit duhet të keni kujdes/Janë përgjues të tmerrshëm

1. Bricjapi Ata janë më “përgjuesit” nga të dymbëdhjetë shenjat e zodiakut. Kjo për shkak se ata nuk e pranojnë faktin që dashuria e tyre e...

Life Style 20:15 - 16 Mars, 2019

Kujdes/7 gjërat që nuk duhet t’i mbani në tualet

Furçat e dhëmbëve Të gjitha thashethemet që keni dëgjuar janë të vërteta. Po, furçat nuk duhet të mbahen në banjë. Një studim i Universitetit të Manchester-it...

keta jane personat qe tradhetojne
Kuriozitete 23:58 - 20 Shkurt, 2019

Studimi/ Keni kujdes këta persona janë tradhëtarë të lindur

Sipas një studimi ata të cilët janë më të predispozuar për të tradhëtuar janë personat të cilët kanë kaluar numër më të lartë partnerësh gjatë jetës...