Connect with Us

All posts tagged "kunder"

Kryesore Show Biz 13:53 - 16 Korrik, 2019

“Eshtë kaq qesharake të…”/ 29 vjeçarja i del “kundër” të gjithëve, e bën veten të duket më e shëndoshë

Mania për tu dukur sa më e dobët dhe sa më seksi në foto i ka përfshirë të gjithë vajzat vitet e fundit. Por një dizajnere...

Showbizz 22:00 - 25 Janar, 2017

Edhe ky reper kundër Trump!

Chris Brown ka reaguar ashpër ndaj zgjedhjes së Donald Trump president. “Do të largohem menjeherë nga ky shtet. E kam jetesën të pamundur” është shprehur në...

Femra 10:30 - 23 Janar, 2017

Së bashku kundër rrudhave

Dhe ndërsa gratë vazhdimisht shpenzojnë mijëra euro në kremra “të mrekullueshëm” dhe losione kundër rrudhave, shkencëtarët thonë se ato mund të hiqen vetëm nga tre përbërës,...

Femra 15:00 - 2 Qershor, 2015

Banane kundër rrudhave

  Maska me banane mund të aplikohet nga personat të cilët e kanë kaluar moshën 25 vjeç. Kjo maskë përdoret për ngadalësimin e rrudhave të padëshiruara...

Shëndeti 16:00 - 26 Maj, 2015

Kosi, mbrojtës i mirë kundër diabetit

  Sipas një studimi të realizuar nga studiues të Universitetit të Harvardit, konsumi i përditshëm i kosit është lidhur me një rrezik mesatarisht 18 për qind...

Shëndeti 14:00 - 26 Maj, 2015

Lëngu ideal kundër dhimbjes së kokës

  Dhimbja e kokës është një shqetësim i cili në shumë raste bëhet i padurueshëm, por në të gjithë rastet migrena është dhe diagnoza më e...

Showbizz 18:00 - 30 Prill, 2015

Amerikanët zbulojnë medikamentin kundër ebolës

  Shkencëtarët amerikanë kanë bërë të ditur se një medikament eksperimental ka shëruar majmunët e infektuar me virusin ebola. Sipas rezultateve të testit, të publikuara në...

Shëndeti 16:00 - 29 Prill, 2015

Hudhra mbrojtësja kryesore kundër plakjes

  Hudhra është pjesë e familjes së qepës është një nga përbërësit më të përdorur në kuzhinat e çdo familje. Megjithatë, në lashtësi, hudhra përdorej për...

Life Style 10:00 - 22 Prill, 2015

Karrotë dhe mjaltë kundër akneve

Keni probleme me akne? Kjo është zgjidhja për ju! Kjo është një maskë kundër lëkures me yndyrë dhe me akne. Përbërësit: 1 karrotë 1 lugë mjaltë...

Life Style 10:00 - 31 Janar, 2015

Kremrat kundër moshës!

Qe vitamina C është një burim shëndeti për lëkurën kjo është e njohur, aq shume sa për ta bere përbërësin kryesor te shume kremrave antiage. Motivi?...

Life Style 14:00 - 13 Janar, 2015

Fruta dhe perime kundër mbajtjes së ujit

Për shkak të përmbajtjes së lartë të substancave minerale, frutat dhe perimet e mëposhtme kanë veti diuretike dhe laksative dhe është ideale kundër mbajtjes së ujit....

Showbizz 15:33 - 17 Mars, 2014

Chris Brown arrestohet: Del kundër gjykatës!

Këngëtari I njohur Chris Brown mësohet se është arrestuar, pasi ka dal kundër rregullave që I kishte vënë gjykatësi. Fillimisht për të u vendos që të...