Connect with Us

All posts tagged "kuptim"

Kuriozitete 18:32 - 6 Mars, 2020

12 shtëpitë e astrologjisë/ Zbuloni kuptimin e secilës prej tyre

Në astrologji, ka 12 shtëpi dhe secila përfaqëson çështje të rëndësishme si paratë, shëndeti, marrëdhëniet me njerëzit etj. Shtëpia e parë përcakton karakterin  tuaj Shtëpia e...

Life Style 18:16 - 1 Dhjetor, 2019

Të shohësh në ëndërr një njeri që nuk e njeh/ Zbuloni kuptimin e saj

Gjithçka që shohim në ëndrrat tona vjen nga mendjet tona. Nëse ëndërroni për të, shanset janë që ndoshta e keni parë atë në një moment të...

Kuriozitete 16:20 - 20 Nentor, 2019

Kuptimi shpirtëror i Kryqit Egjiptian Ankh/ Cilat janë fuqitë dhe mesazhi që ai përcjell tek ne

Kryqi egjiptian Ankh është një simbol egjiptian me një kuptim të kodifikuar. Ekzistojnë dëshmi të shumta për atë që do të thotë metaforikisht. Shumë njerëz tërhiqen...

Kuriozitete 16:05 - 12 Nentor, 2019

Zgjoheni në të njëjtën ore çdo natë?/ Ja cfarë do të thotë kjo për ju dhe mesazhi që do të merrni

A e dini se mund të zbuloni shumë për ato që ndodhin në jetën tuaj, bazuar në orët që zgjoheni rastësisht gjatë natës?  Por a e...

Kuriozitete 15:20 - 12 Nentor, 2019

Shikoni vetëm ëndrra me kafshë?/ Ja kuptimi i secilës prej tyre dhe mesazhi i fuqishëm që ato japin

Shpesh ëndërrojmë për kafshët. Këto endrra mbajnë mesazhe të fuqishme dhe nëse kohët e fundit keni ëndërruar për kafshë, më poshtë mund të gjeni kuptimin e...

Kuriozitete 15:22 - 10 Nentor, 2019

Cili është kuptimi shpirtëror i dritave që ndizen dhe fiken vetë

Ndonjëherë, kur dritat ndizen dhe fiken pa shpjegime, mund të ketë një domethënie shpirtërore.Shpirtrat mund të komunikojnë me ne në mënyra të ndryshme, dhe në botën...

Kuriozitete 20:28 - 3 Nentor, 2019

Nuk e kishim menduar kurrë/ Gjetja e parave në rrugë ka një kuptim të thellë shpirtëror

A keni gjetur para në rrugë? Me siguri, por mbase nuk e dini kuptimin shpirtëror që fshihet pas tij. Pavarësisht nëse është në rrugën që udhëtoni...

Kuriozitete 12:25 - 17 Korrik, 2019

Ëndërroni sikur jeni shtatzënë? Ja kuptimi i saj dhe çfarë thonë ekspertët

Shumë gra dhe vajza “ankohen” shpesh se shikojnë ëndrra sikur janë shtatzënë apo kanë sjellë në jetë një fëmijë dhe janë frikësuar.Në fakt, ëndrrat nuk janë...

Life Style 11:40 - 25 Maj, 2019

Çfarë do të ndodhë me ju? Zbuloni kuptimin e vijave në dorën tuaj

Këto këshilla mund të mbajnë çelësin për të parashikuar jetën tuaj. Linja e Zemrës: Kjo linjë ka gjithçka që ka të bëjë me jetën tuaj të dashurisë....

hiq nishanet me metoda natyrale
Life Style 14:10 - 27 Prill, 2019

Kuptimi i nishaneve/Si është domethënia e tyre?

1. Nishani në vetull Ju keni shumë fat në aspektin financiar. Njerëz të tillë janë seriozë, të përgjegjshëm, zemërmirë dhe shumë të talentuar në biznes. 2....

Kuriozitete 12:53 - 22 Mars, 2019

Çfarë kuptimi ka emri i çdo shteti? Kjo hartë i tregon të gjitha

Çfarë do të thotë në të vërtetë emri i një shteti?  Kjo hartë i ka të gjitha përgjigjet. Tregon shpjegimin historik të emrit të çdo vendi,...

elementi i pare qe shihni
Kuriozitete 22:20 - 16 Mars, 2019

Test/ Cili është elementi parë që shihni në këtë  imazh

Një plak Nëse sheh figurën e një plaku ke një personalitet shumë empatik. Zemra jotë është e hapur ndaj çdo emocioni, ti mendon shumë për të...

cfare kuptimi kane endrrat e perseritura
Kuriozitete 20:45 - 16 Mars, 2019

Kuptimi i ëndrrave/Zbuloni shpjegimet e ëndrrave më të shpeshta që ju shihni

Të vraponi apo të ndjeni sikur dikush ju vihet nga pas Kjo nënkupton se dikush ju do të keqen dhe po bën çmos t’ju shkojnë gjërat...

endrrat me ishin
Life Style 11:55 - 15 Mars, 2019

Kuptimi i ëndrrave/Çfarë tregojnë ato për shëndetin tuaj?

1. Ëndrrat e çuditshme Shikoni çfarë hani nëse ëndërroni gjëra të çuditshme. Një dhimbje stomaku, a një përzierje ju shkakton parehati dhe si rrjedhojë ëndrrat janë...

endrrat me ishin
Kuriozitete 23:00 - 12 Mars, 2019

Ëndrrat me ish-in/ Ja çfarë kuptimi kanë

Nëse ke parë  ëndërr sikur ke rënë në dashuri për herë të parë Nuk ka rëndësi se sa kohë ka kaluar që nga momenti kur jeni...