Connect with Us

All posts tagged "kure"

Shëndeti 14:11 - 16 Mars, 2020

Australianët në garë për gjetjen e kurës ndaj Coronavirusit/ Dy ilaçet që mund të luftojnë virusin sipas shkencëtarëve

Ilaçet e përdorura për të trajtuar HIV dhe Malarian mund të përdoret për të luftuar Coronavirusin, sipas shkencëtarëve australianë. Një skuadër ekspertësh për problemet e infeksioneve...

Life Style 14:05 - 20 Nentor, 2019

Vuani nga anemia?/ Kjo kurë me karrota do të bëjë mrekulli në shëndetin tuaj

Ndoshta nuk e keni ditur por karrotat janë nga zgjidhjet më të mira natyrale kundër anemisë. Kjo perime është e pazëvendësueshme për shëndetin e mirë të...

Kuriozitete 19:51 - 13 Tetor, 2019

Zbulohet kura ndaj autizmit?/ Vogëlushi fillon të flasë dy ditë pasi nisi këtë trajtim

Prej vitesh, shkencëtarët dhe studiuesit janë munduar të zbulojnë kurën ndaj autizmit. Por mesa duket kjo kurë mund të jetë zbuluar për të ndihmuar shumë njerëz...

Life Style 14:10 - 12 Korrik, 2019

Aknet në trup/ Çfarë po ju ndodh dhe si t’i kuroni ato

Në këto tre muaj vere, problemi kryesor i njerëzve janë aknet në trup ose në fytyrë të cilat shkaktohen nga djersa e shpeshtë. Por nëse ato...

Kuriozitete 12:40 - 28 Qershor, 2019

Gjendet “kura” e rënies së flokëve? Zbulimi i shkencëtarëve i ka lënë gojëhapur të gjithë

Rënia e flokëve është një problem i madh i cili nuk ka gjetur asnjëherë zgjidhje. Por vetëm sot shkencëtarët mund të kenë gjetur kurën dhe çelësi...

Kuriozitete 13:53 - 25 Mars, 2019

40 vjeçarja gjen kurën për kancerin/I ‘sfidon’ të gjithë mjekët pasi ata i thanë se nuk do ia dilte

Edhe pse nuk kishte pirë kurrë duhan në jetën e saj, Kate Malvenan u diagnostikua më 3 tetor të vitit 2018 me kancer më mushkëri.Gjatë trajtimit, 40-vjeçares i...

Kuriozitete 15:10 - 30 Janar, 2019

“Kura për kancerin është gjetur dhe do të ofrohet vitin që vjen”

Shkencëtarët e Izraelit kanë deklaruar se e kanë gjetur kurën e plotë për shërimin e kancerit dhe se do të ofrohet në fillim të vitit 2020....

vitamina b17
Kuriozitete 22:00 - 18 Janar, 2019

Vitamina B17/ “Molla e ndaluar” që dikur shëronte kancerin

A keni dëgjuar ndonjëherë për vitaminën B17.Jo?Mos u shqetësoni, ja se ku mund ta gjeni. Lajthi Frutat e pyllit Perime Mbase kurrë më parë nuk keni...

Kuriozitete 19:45 - 15 Dhjetor, 2018

A mund të jetë dheu kura për obezitetin?

Sipas një studimi të ri, të hash një lloj dheu bashkë me vaktin tuaj mund të ndihmojë në parandalimin e obeziteti, duke e shpërndarë yndyrën nga...

Kuriozitete 14:53 - 5 Dhjetor, 2018

Ju bien flokët? Këto 6 ushqime janë kura e duhur

Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lëndëve ushqyese. Ekspertët rekomandojnë që të konsumojmë ushqime...

Kuriozitete 15:28 - 27 Mars, 2017

Helmi i merimangës, kurë për paralizën

Në një hulumtim të bërë në Australi u zbulua se helmi i merimangës mund të përdoret për trajtimin e paralizës. Sipas mediave vendore në Australi, shkencëtarët...