Connect with Us

All posts tagged "kuriozitet"

Kuriozitete 20:32 - 24 Nentor, 2019

FOTO- 11 vendet që zhgënjyen turistët

Fatkeqësisht, disa vende të njohura turistike nuk duken gjithmonë ashtu siç i shohim në fotografi të ndryshme në internet. Dhe ndonjëherë, vetë pritshmëritë tona të larta...

Life Style 20:57 - 23 Tetor, 2019

Nga punët e shtëpisë deri tek marrëdhëniet intime/ 15 gjërat që duhet të dini për jetën në çift para se të martoheni

Nuk mund të besoni tek asnjë përveçse tek personi i zemrës apo jo? Një studim ka zbuluar se 40 përqind e njerëzve tradhtojnë partnerin apo partneren....

Blog 11:23 - 14 Gusht, 2019

Pse u ndërtua dhe si ruhej, çfarë nuk dini rreth Murit të Berlinit

Jo shumë shumë kohë më parë, kishte 2 Gjermani:ajo e lindjes së perëndimit, të ndara nga Muri gati i padepërtueshëm i Berlinit. Ai mur famëkeq, ndau...

Kuriozitete 15:25 - 5 Shkurt, 2019

Pse themi ‘Shëndet’ kur teshtijmë?

Një nga këshillat e përsëritura të mamit që herët ka qenë padyshim: “Kur dikush teshtin, themi “Shëndet””. Sigurisht që e kemi zbatuar, por e keni pyetur...

Life Style 17:00 - 30 Tetor, 2018

Shikoni shpesh?! Merr fund kurioziteti juaj, ja çfarë fshihet pas ëndrrave erotike

Psikologët kanë dalë në përfundimin se ëndrrat erotike vijnë për shkak të aktivitetit intensiv që ndodh në trurin e njeriut. Seksi është një gjë e rëndësishme...

Kuriozitete 10:39 - 3 Shtator, 2017

Video-Mendoni se vetëm meshkujt janë të zotë për të pirë alkool/ Këto vajza do t’u lënë pa fjalë

Një video e postuar në rrjetet sociale, ka habitur jo pak njerëz. Pavarësisht se kemi menduar se vetëm meshkujt janë të aftë të pinë alkool në...

Kuriozitete 18:06 - 13 Mars, 2017

Këto janë 10 gjërat që nuk lejohen në Arabinë Saudite

Kjo është lista e gjërave që ju nuk lejoheni ti bëni në Arabinë Saudite: 1) Filmat pornografik 2) Të fotografosh ndërtesat 3) Ngrënia e bukës, pirja...

Shëndeti 22:00 - 18 Shkurt, 2017

Disa fakte për sytë

Më poshtë do të njiheni me disa fakte për sytë: Secila pjesë e retinës së syrit pranon një gjysmë imazhi, truri e proceson dhe e formëson...

Kuriozitete 17:15 - 8 Dhjetor, 2016

A i dini këto gjëra për Adele?

Adele është një nga këngëtaret më të famshme botërore, por shumë pak gjëra dihen për të nga pjesa më e madhe e fansave të saj.  Emri...

Kuriozitete 23:17 - 6 Dhjetor, 2016

Ky është njeriu më i vjetër në botë

Mbah Goto nga Indonezia është raportuar së fundmi si njeriu më i vjetër në botë. Edhe pse është e vështirë për tu besuar, karta e indetitetit...

Kuriozitete 21:45 - 1 Dhjetor, 2016

Mbjellin 50 milion pemë për 24 orë

Tashmë ngrohja globale është një nga debatet më të mëdha në historinë e njerëzimit. Shumë ekspert besojnë se është vitale rikthimi i dëmit që i kemi...

Kuriozitete 21:45 - 28 Nentor, 2016

Holandezët thyejnë ligjet e fizikës

Gjenialiteti njerëzor është një nga të paktat gjëra që nuk njeh kufi dhe këtë herë janë Holandezët që e provojnë këtë gjë me ndërtimin e një...

Kuriozitete 17:45 - 27 Nentor, 2016

FOTO/Ekziston një vend ku mund të ecni mbi ujë

Ecja mbi ujë ka qenë një ëndërr e cila e ka shoqëruar njerëzimin për shumë shekuj me radhë. Shpikjet për të realizuar këtë ëndërr kanë qenë...

Kuriozitete 17:15 - 27 Nentor, 2016

Gruinard është një ishujt më të rrezikshëm në botë

Ishulli Gruinard është një nga ishujt më të rrezikshëm që ndodhet në planetin tonë dhe kjo jo për arsye natyrore por, është bërë i atillë nga...

Kuriozitete 15:00 - 25 Nentor, 2016

Njihuni me mjekun në të cilin është bazuar seriali Dr.House

Zakonisht seriale të ndryshëm dhe tashmë gjithmonë dhe më shumë filma, janë të bazuar në histori të vërteta ose janë të frymëzuar nga njerëz real. I...