Connect with Us

All posts tagged "kuriozitete"

Kuriozitete 15:00 - 16 Janar, 2020

Ndryshimi i klimës ndikon keq edhe në jetën detare/ Breshkat detyrohen të udhëtojnë me qindra milje

Ndryshimi i klimës ka ndikuar edhe te gjitarët e detit, konkretisht te breshkat. Ata po detyrohen të udhëtojnë me qindra milje për të gjetur ushqim, por...

Life Style 15:53 - 2 Nentor, 2019

Plot surpriza dhe të sinqertë/ 10 kuriozitete rreth shenjës së Peshores që nuk i dinit

1: Gjithmonë dicka duket e pamundur deri në momentin që Peshorja e kryen pa asnjë problem. 2: Peshorja urren t’ju shkruajë e para, i bën ata...

Showbizz 15:45 - 2 Nentor, 2019

Sot është një nga aktoret më të pëlqyera dhe të paguara në Turqi/ Disa fakte interesante rreth Oyku Karayel

Oyku Karayel lindi në Stamboll, Turqi në 20 gusht 1990 . Aktorja turke u bë e njohur për rolin e saj si Cemre Cayak në serialin...

Showbizz 17:53 - 26 Tetor, 2019

Ka luajtur pranë gruas më të bukur në Turqi/ Zbuloni disa kuriozitete rreth aktorit të famshëm Halit Ergenc

1-Halit Ergenc ka punuar si back vocalist dhe kërcimtar për këngëtaren e njohur Ajda Pekkan. 2- Ai ka marrë pjesë në shumë shfaqje si Bugun Yarin...

Showbizz 15:48 - 25 Tetor, 2019

Jeta private dhe karriera/ Faktet më intersante rreth aktorit të famshëm Robert De Niro

Robert De Niro është një nga aktorët më të famshëm italian. Përveç se aktor ai ka patur shumë poste në jetën e tij profesionale. De Niro...

Showbizz 17:44 - 23 Tetor, 2019

Legjenda e muzikës italiane/ Detajet që nuk dinit për këngëtarin dhe aktorin e famshëm Adriano Celentano

1-Që në vogëli, Adriano Çelentano ka qenë i apasionuar pas orëve dhe për një farë kohe ka punuar si orëndreqës. 2-Në vitin 1960 Adriano Çelentano është...

Showbizz 16:41 - 23 Tetor, 2019

Njihet si Brad Pit-i i Turqisë/ Nga skulptura deri tek pasionet, faktet më interesante rreth aktorit Kıvanç Tatlıtuğ

1-Kivanc Tatlitug u martua me stilisten Başak Dizer më 19 shkurt 2016 në ambasadën turke në Paris. Për aktorin është krijuar dhe një skulpturë në muzeun...

Showbizz 18:56 - 20 Tetor, 2019

Pasuria dhe jeta private/ Faktet më interesante të aktores Esra Bilgiç

Esra Bilgic u bë e njohur si aktore me rolin e saj si “Halime” në serialin “Dirilis Ertugrul”. Ajo është një nga aktoret më të paguara...

Showbizz 18:23 - 18 Tetor, 2019

Nga lidhjet e dashurisë tek pasuria/ Çfarë nuk dinit për “Sulltaneshë Safijen”

Hulya Avsar lindi në Edremit të Turqisë më 10 tetor 1963. Këngëtarja, aktore dhe redaktore e revistës Hulya. Ajo lëshoi disa albume, duke përfshirë “Hülya Gibi”...

Showbizz 16:29 - 18 Tetor, 2019

Sharmi misterioz i Ornella Muti/ Faktet interesante që nuk i dinit për akroren e famshme

Ornella Muti është një nga aktoret më të famshme italiane. ajo është komentuar gjithnjë për bukurinë dhe sharmin e saj në skenë dhe në jetën reale....

Kuriozitete 18:47 - 6 Janar, 2018

Për të gjithë ju që jeni kurioz, ky është kuptimi i orës 0:00, 1:11, 2:22, 3:33…

Të gjithëve na ka ndodhur të zgjohemi fiks në orën 1:11 të natës dhe kemi pyetur veten dhe të tjerët se ç’do të thotë. E ndërsa...

Kuriozitete 00:45 - 31 Dhjetor, 2017

A mund ta gjeni se çfarë fshihet në kuadratin bosh? Puzzle-i që po çmend njerëzit në internet

Një enigmë mashtruese ka lënë përdoruesit e internetit shumë konfuzë dhe të hutuar rreth përgjigjes së saktë. Në Facebook është shpërndarë nga “Bright Side” një link...

Fëmija 00:30 - 15 Nentor, 2017

Foshnja lind me “këmishë” dhe jo në mënyrë figurative

Momenti i pabesueshëm i lindjes së një fëmije, ndërsa ishte ende brenda qeskës amniotike të nënës, është bërë viral pasi u postua në mediat sociale. Mjekët...

Kuriozitete 12:59 - 24 Gusht, 2017

Faktet shkencore të cilat nuk i keni ditur kurrë më parë

Fakte shkencore nga e gjithë bota Bota është e mbushur me gjëra të jashtëzakonshme, mrekulli, kuriozitete, të cilat ndodhin çdo ditë dhe ne mbase as nuk...

Kuriozitete 20:11 - 21 Gusht, 2017

4 gjeagjëza që do t’ju rrisin nivelin e inteligjencës  

Zgjidhja e problemave apo gjeagjëzave të ndryshme është gjtihnjë ushtrimi më i mirë për trurin pasi e mbajnë atë aktiv dhe të freskët. Edhe pse ju...