Connect with Us

All posts tagged "kuzhine"

Showbizz 10:11 - 16 Mars, 2020

“Me mbathje në shtëpi dhe seks në kuzhinë”/ Ina tregon pse nuk do të donte të jetonte me vjehrrën

Tashmë ajo është kthyer në një nga vajzat më të komentuara në ekran. Bëhet fjalë për Inën e cila është pjesë e emisionit Përputhen. Në rubrikën...

Life Style 12:40 - 31 Dhjetor, 2019

Pastroni kuzhinën tuaj në më pak se 10 minuta/ Ja disa prej trukeve që do t’iu kursejnë kohën dhe mundimin

Pastrimi i kuzhinës mund të jetë shumë i lodhshëm dhe për shumë njerëz shumë irritues, sidomos kur ke njerëz në shtëpi apo fëmijët që ngatërrohen nëpër...

Showbizz 12:54 - 26 Shtator, 2019

“Të sfidoj Arbana Osmani”/ Olta Gixhari konkuron hapur moderatoren

Moderatorja Arbana Osmani, prej kohësh ka ndarë me publikun dhe pasionin e madh që ka për kuzhinën. Së shpejti pritet që të publikojë dhe libren e...

Kryesore Show Biz 19:21 - 22 Shtator, 2019

“Më mësoi gjithçka”/ Renato Mekolli përlotet në emision

Shefi më i famshëm i kuzhinës Renato Mekolli pritet që të startojë me programin “Hells Kithchen 2.” Ai ka qenë i ftuar në emisionin “E diell”...

Kryesore Show Biz 22:11 - 16 Qershor, 2019

Foto-Kuzhina në duart e London/ Sara Hoxha një nënë me fat

Pas lajmit të shtatzënisë së dytë, Sara Hoxha nuk ka ndalur së postuari foto në rrjetet sociale. Ditën e sotme Sara ka vendosur t’iu tregojë ndjekësve...

Life Style 12:40 - 8 Janar, 2019

Kush tha që kripa përdoret vetëm në kuzhinë? Ja si mund ta përdorim si produkt kozmetik

Industria kozmetike ka zhvilluar qindra trajtime që pastrojnë lëkurën dhe në të njëjtën kohë eliminojnë pikat e zeza. Megjithatë, shumë prej nesh nuk kanë mundësinë për...

Life Style 23:50 - 9 Nentor, 2018

Kush tha që kripa përdoret vetëm në kuzhinë? Ja si mund ta përdorim si produkt kozmetik

Industria kozmetike ka zhvilluar qindra trajtime që pastrojnë lëkurën dhe në të njëjtën kohë eliminojnë pikat e zeza. Megjithatë, shumë prej nesh nuk kanë mundësinë për...

Kuriozitete 11:53 - 30 Tetor, 2018

Kopengahen shpallet qyteti me kuzhinën e përkryer falë kuzhinierit me origjinë shqiptare

Kopenhagen, kryeqyteti danez kryeson listën e 10 qyteteve që sipas “Lonely Planet” duhen vizituar me patjetër gjatë vitit 2019. Dhe jemi shumë krenarë që për këtë...

Showbizz 12:21 - 21 Tetor, 2018

Hodhi ushqimin në koshin e plehrave/ Gazetari “masakron” Renato Mekollin

Gazetari Armand Bajrami ka reaguar, pas gjesteve që shefi i kuzhinës Renato Mekolli bërë gjatë emisionit  “Hell’s Kithchen”. Kujtojmë se ky i fundit hodhi ushqimin ,...

Showbizz 14:49 - 1 Shkurt, 2017

FOTOT/ Fjolla Morina i ka raportet super me shefin e kuzhinës

Mendoni se Fjolla Morina është llupse? Kjo pjatë që ka postuar në Instagram, na shton oreksin, e ndërsa na bën të mendojmë se ajo mendon edhe...

Femra 11:30 - 20 Dhjetor, 2016

Si ti largojmë aromat e këqia nga kuzhina

  Shpesh lodhemi nga aromat dhe erërat e këqia të krijuara në kuzhinë prej gatimit, dhe mundohemi pafund ti largojmë këto aroma. E nëse nuk e...