Connect with Us

All posts tagged "larje"

Kuriozitete 13:45 - 13 Mars, 2020

Coronavirus-Mamaja zbulon sekretin/ Tregon trukun si të bëni fëmijët tuaj të lajnë duart shpesh

Kemi parë shumë video e mesazhe sensibilizuese ku tregohen këshillat se sit ë luftoni coronavirusin. Një nga këshillat më të rëndësishme është larja sa më shpesh...

Teknologji 13:09 - 13 Mars, 2020

VIDEO-Metoda më e thjeshtë/ Si ta pastroni smartfonin tuaj në mënyrë efektive

Teksa të lani duart është vitale, nëse jeni I shqetësuar për mikrobet në telefonin tuaj mund t’iu tregojmë disa hapa të thjeshtë për t’i pastruar. Pastrimi...

Kuriozitete 12:10 - 10 Maj, 2019

“Nuk mund të lahem dhe as të qaj”/21 vjeçarja tregon alergjinë që ka ndaj ujit

Uji është shumë i rëndësishëm për të gjithë njerëzit si për organet tona por edhe për të pasur një higjenë sa më të mirë. Por në...

Kuriozitete 12:53 - 3 Maj, 2019

Mos dilni më pa larë flokët/Ja çfarë “ndodh” në kokën tuaj dhe si ta parandaloni

Ndonëse mundohen që të japin një pamje sa më elegante, janë të pakta ato gra që e dinë se kapja e flokëve kur nuk janë shumë...

Kryesore Show Biz 22:00 - 19 Prill, 2019

“Unë nuk lahem”/Këngëtari i njohur shokon fansat me deklaratën e tij

Këngëtari i hitit “Youth” Shawn Mendes  është një ndër djemtë më të pëlqyer nga gjinia femërore dhe pamja e tij me fytyrën e pastër dhe tiparet...

floke
Life Style 13:40 - 16 Prill, 2019

Po i dëmtoni flokët/Zbuloni sa herë në javë duhet t’i lani flokët

Nëse i lani flokët për ditë, jeni duke e zhveshur skalpin nga të gjitha vajrat natyrore dhe si pasojë floku juaj do të jetë i thatë...

karfica floke
Kuriozitete 16:10 - 8 Prill, 2019

Gabimet që bëni gjithmonë kur lani flokët/Si duhet ta zgjidhni?

Për të pasur flokë të shëndetshëm nuk mjaftojnë vetëm ushqimi i mirë, stili i shëndetshëm i jetesës e suplementet. Duhet një rutinë kujdesi e përjavshme dhe...

Life Style 14:53 - 18 Mars, 2019

Atletet e bardha kanë humbur shkëlqimin? Ja çfarë duhet të bëni

1. Merrni atletet, shkoni në banjë dhe nxirrni pastën e dhëmbëve. Me një furçë të vjetër, filloni të pastroni atletet aty ku e kanë humbur shkëlqimin....

Life Style 14:25 - 18 Mars, 2019

Çfarë ndodh nëse nuk i lani dhëmbët në darkë?

Shumë persona as nuk e konceptojnë dot të flenë pa larë dhëmbët por ka edhe të tjerë që ‘përtojnë’ ta bëjne këtë çdo darke. Një dentist...

Life Style 23:00 - 18 Shkurt, 2019

“Ju mund të jeni duke i larë dhëmbët me jashtëqitjen e dikujt tjetër”

Herës tjetër që lani dhëmbët mund ta gjeni veten duke u menduar dy herë, pasi rezulton se në furçat tuaja të dhëmbëve nuk ka vetëm pastë....

Life Style 20:30 - 5 Janar, 2019

Gabimet që bëni në larjen e rrobave, ja pse mbajnë aromë të pakëndshme edhe pas larjes

Mund ta keni vënë re që edhe pas larjes disa prej rrobave mbajnë aromë të pakëndshme. Kjo padyshim është shumë irrituese dhe shpesh mund t’ia vëmë...

Kuriozitete 12:53 - 9 Dhjetor, 2018

Sa kushton larja e një aeroplani dhe sa herë në vit lahen ata?

Ashtu si makinat, edhe aeroplanët pluhurosen dhe duhen pastruar pas një kohe. Në varësi të madhësisë së aeroplanit dhe lëvizjeve të tij, një aeroplan i madh...

Kuriozitete 19:15 - 24 Nentor, 2018

Nga reçipetat te xhaketat: Ja sa herë duhet ta lani çdo veshje

Larja e rrobave nuk është aq e thjeshtë dhe ne ju kuptojmë shumë mirë! Menaxhimi i një jave me larjen e rrobave është stresuese, ndërsa ju...

Life Style 21:00 - 4 Nentor, 2018

Sa herë duhet t’i vishni rrobat përpara se t’i lani

Të gjithëve na ndodh t’i lajmë rrobat me një herë të veshur dhe rezultati përkthehet në pirgje me ndërresa që presin të futen në lavatriçe. Por...

Life Style 13:53 - 23 Tetor, 2018

Këto ushqime nuk duhet t’i lani kurrë para gatimit

Na ndodh të gjithëve që para se të gatuajmë t’i lajmë produktet që do të hamë. Mirëpo jo në të gjitha rastet funksionon kështy. Kjo pasi...