Connect with Us

All posts tagged "lekura"

Life Style 12:59 - 29 Mars, 2020

Si ta mbani lëkurën tuaj të shëndetshme ndërsa jeni të mbyllur në shtëpi

Qëndrimi në shtëpi është mënyra më e mirë për të luftuar përhapjen e koronavirusit, por mbetja në shtëpi për periudha të zgjatura kohe mund të çojë...

Life Style 18:18 - 7 Shkurt, 2020

Kujdesi për lëkurën/ 8 gabimet që i bëjmë më së shumti që dëmtojnë poret

Yndyra e tepërt, qelizat e vdekura të lëkurës, papastërtia dhe bakteret mund të bllokojnë poret dhe i bëjnë ato të shfaqen më të mëdha. Kujdesi për...

Life Style 15:32 - 21 Nentor, 2019

Lëkurë e pastër dhe vezulluese/ 5 këshillat që duhet të ndiqni për një jetë të shëndetshme

Omega-3 ndihmon në luftimin e akneve Omega-3 janë acide yndyrore thelbësore që konsiderohen të shëndetshme për organizmin tonë në përgjithësi. Përfitimet e tyre të mundshme përfshijnë...

Life Style 21:58 - 25 Tetor, 2019

Mos i neglizhoni/ 8 “sekretet” e jetës për të shpëtuar lëkurën tuaj nga plakja e shpejtë

Edhe pse ne nuk mund të ndalojmë trupin tonë të plaket, me siguri mund të bëjmë diçka për të ngadalësuar procesin e plakjes. Zgjidhja për të...

Life Style 11:01 - 19 Shtator, 2019

Lëkura juaj është e irrituar?/ Zbuloni disa mënyra për ta trajtuar atë

Ju mund të shpenzoni shuma të mëdha parash për maska fytyre apo në masazhe, por ka një tjetër anë të cilës ju mund të mos i...

Life Style 17:47 - 3 Maj, 2019

Harrojini ndërhyrjet estetike/ Provoni këto produkte natyrale dhe nuk do të pendoheni

Të gjithë ne jemi të fiksuar pas pamjes dhe trendeve të reja. Të shumtë janë njerëzit që zgjedhin të bëjnë ndërhyrje në pamjen e tyre të...

Life Style 11:30 - 13 Dhjetor, 2018

Ja pse nuk duhet të dalësh kurrë nga shtëpia pa krem SPF

Disa lloje lëkurash nuk e përballojnë aspak mirë ekspozimin në diell. Në momentin që krijohet një shenjë, dijeni që është aty deri në fund të kohërave....

Life Style 14:40 - 29 Tetor, 2018

Efektet e jashtëzakonshme të çajit të lëkurës së mandarinave

Mandarinat janë një ndër frutat më të mira dhe të shijshme të kësaj stine. Lëkura e tyre e portokalltë shkëlqen dhe është më e ndezur se...

Shëndeti 23:15 - 1 Shtator, 2018

Kujdes!/ Ushqimet që po ju shkatërrojnë lëkurën

Ushqimet janë një burim i domosdoshëm i mbijetesës së njerëzve, megjithatë shpesh rezultojnë edhe të dëmshëm për lëkurën. Disa ushqime arrijnë të prishin balancat e hormoneve...

Life Style 09:20 - 21 Mars, 2018

Zhdukja e shenjave dhe rrudhave me maskë natyrale

Të paturit e një fytyre të re dhe të tonifikuar është ëndrra e shumë personave, qoftë meshkuj apo femra. Janë të shumtë ata që investojnë jo...

Femra 23:50 - 31 Janar, 2018

Fytyra juaj duket e lodhur? Mielli i misrit është perfekt

Një ditë e gjatë pune reflektohet menjëherë në një fytyrë të lodhur. Gjithashtu edhe një natë pa gjumë ju bën që në mëngjes fytyra juaj të...

Kuriozitete 22:50 - 24 Janar, 2018

Sekreti i lëkurës së pastër të Bella Hadid

Lëkurën e Bella Hadid mund ta ëndërrojnë shumë femra, pasi ajo ndihet shumë komode edhe duke mos përdorur makijazh. Por tashmë mund të dini disa nga...

Kuriozitete 00:45 - 11 Janar, 2018

Superfuqia e sodës së bukës për lëkurën dhe flokët

Soda e bukës është i besuari juaj kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës dhe flokëve. Mund të përdorni atë: Për të hequr rrathët e zinj...

Kuriozitete 00:00 - 8 Janar, 2018

Një copë ylli në Instagram, vajza frikëson me pamjen natyrale dhe s’e ka problem

Shpesh herë rrjetet sociale mund të na bëjnë xheloz për persona të ndryshëm pasi magjia e fotos dihet që mund të transformojë shumë situata dhe t’i...

Femra 22:45 - 1 Janar, 2018

Largojeni lodhjen nga fytyra me miell misri

Pas qëndrimit tërë ditën në zyrë apo në hapësirë të mbyllur, fytyrës tuaj i duhet një trajtim intensiv që të kthehet në normalitet. Që ta largoni...