Connect with Us

All posts tagged "lekure"

Life Style 18:19 - 23 Nentor, 2019

8 ushqime kundër plakjes që do t’ju ndihmojnë shkëlqimin e lëkurës tuaj

Lëkura jonë pasqyron shëndetin tonë dhe është përshtypja e parë që njerëzit kanë nga ne kur takohemi, kështu që nuk është për t’u habitur që shumë...

Kuriozitete 14:05 - 6 Nentor, 2019

FOTO-Buqetë me brokoli dhe lëkurë portokalli- qiri/ 11 shembujt që burrat “përpiqen” më tepër seç duhet për gratë e tyre

Burrat gjithmonë përpiqen që të lënë mbresa në sytë e bashkëshorteve të tyre me veprimet të cilat shpesh herë nuk duken aq në rregull sa ata...

Life Style 22:05 - 24 Shtator, 2019

Varje lëkure dhe humbje vitaminash/ Zbuloni recetën që bën mrekulli për trupin tuaj

Dietat strikte sjellin humbje peshe në gjithë trupin, varje të lëkurës dhe pasoja në metabolizëm, kurse ky kombinim është zgjidhja perfekte për të garantuar humbjen e...

Fashion 12:40 - 20 Shtator, 2019

Lëkurë dhe xhins/ Zbuloni 15 veshjet dhe kombinimet më “cool” të sezonit të vjeshtës

Temperaturat e nxehta përfunduan dhe shtatori vjen për të demonstruar se çfarë mund të bëni me veshjet tuaja pa u dukur e mbingarkuar. Më sipër do të...

Kryesore Show Biz 22:05 - 16 Shtator, 2019

Si të keni një lëkurë me shkëlqim? Merrni “shembull” nga Victoria Beckham

Bashkeshortja e David Beckham dhe ikona e modes britanike, Victoria Beckham, se fundmi i ka habitur te gjithe duke treguar se ha katër avokado në ditë...

Kuriozitete 11:40 - 23 Korrik, 2019

14 centimetra dhe lëkurë me shkëlqim/ Zbulohet specia më e rrallë në botë

Një specie tepër e rrallë është zbuluar së fundmi në Meksikë i cili quhet ndryshe “Peshkaqeni me xhepa”. Ai  e ka marrë këtë emër pasi pas...

Kuriozitete 16:59 - 2 Korrik, 2019

Një pastrues brilant për fytyrën/ Zbuloni maskën që pastron deri në detaj lëkurën tuaj

Të gjithë e dinë që sheqeri mund të jetë një nga produktet më të urryera për ata që mbajnë dietë, por është një produkt që bën...

Kuriozitete 11:25 - 30 Qershor, 2019

Temperaturat e nxehta/ Si të kujdeseni për lëkurën tuaj gjatë këtyre ditëve

Temperaturat e nxehta kanë pushtuar ditët e fundit Shqipërinë dhe gjatë ditës duhet të kujdesemi për veten tonë sidomos për lëkurën e cila është më e...

Kryesore Show Biz 16:33 - 15 Qershor, 2019

“Sekreti i rinisë”/ Victoria Beckham zbulon ushqimin që duhet të konsumoni patjetër

Vitet për Victoria Beckham duket se janë thjesht një numër pasi ajo nuk ka ndryshuar aspak në pamje. Por Viktoria e ka një sekret për këtë...

Life Style 12:25 - 15 Maj, 2019

“Po ju varet lëkura nga telefonat”/Mjekët përhapin alarmin e përhapjes së teknologjisë

Telefonat dhe rrjetet sociale janë bërë “fiksimi” jonë dhe nuk mund të rrimë dot një kohë të gjatë pa to dhe sipas mjekëve këto rreze na...

Life Style 20:20 - 8 Maj, 2019

Mos harxhoni para në qendrat estetike/ Maskën ideale për lëkurën mund ta përgatitni në shtëpi

Kujdesi për lëkurën është një nga gjërat më të rëndësishme pasi duhet të jetë gjithnjë e pastër dhe e kuruar. Tani nuk është më nevoja të...

Life Style 14:53 - 1 Maj, 2019

Ju acarohet lëkura pas depilimit? Zbuloni çfarë duhet të perdorni

Zbuloni më poshtë disa truke natyrale që ofrojnë shërimin e lëkurës në shumë pak kohë. 1/ Vajrat esencialë njihen për efektet e tyre çudibërëse. Vaji i...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Life Style 14:40 - 16 Prill, 2019

Keni lëkurë të hidratuar? 3 hilet që do të na i zgjidhin të gjitha problemet

Nëse dermatologia do të pyeste:“Keni lëkurë të hidratuar?”, ju mund të përgjigjeni se pini shumë ujë gjatë ditës. Por nuk lidhet domosdoshmërish me këtë! Lëkura e...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Kuriozitete 23:40 - 9 Shkurt, 2019

Mjafton vetëm një copë akulli, për të pasur lëkurë bebeje

Pakëson aknet Akulli ndihmon në minimizimin e inflamacionit dhe të skuqjes së fytyrës, gjithashtu shëron aknet e infektuara shumë shpejt. Por nuk duhet ta vendosësh në...

e bardha e vezes botox
Kuriozitete 23:20 - 7 Shkurt, 2019

E bardha e vezës është botoksi i ri/Ja si ta përdorni

Je shqetësuar,sepse  duke u parë në pasqyrë ke parë rrudha  të krijuara në fytyrë, të  tregojmë një sekret të vogël. Duke qenë se e bardha e...