Connect with Us

All posts tagged "levizje"

Shëndeti 12:30 - 13 Mars, 2020

Lëvizja me biçikletë/ Më e rrezikshme se mënyrat e tjera të udhëtimit

Të shumtë janë njerëzit që e përdorin biçikletën për të shkuar në punë përvecse si një ushtrim fizik. Por përpos përfitimeve fizike dhe shëndetësore studiuesit zbuluan...

Life Style 13:20 - 5 Nentor, 2019

“Do të hapë rrugë të reja”/ Lëvizja e parë në 17 vite, Kina zbulon kurën ndaj Alzheimer

Sëmundja e Alzheimer, njihet si një nga sëmundjet më të vështira në botë per tu analizuar dhe për të gjetur kurën e duhur. Por së fundmi...

Kryesore Show Biz 15:25 - 22 Prill, 2019

“Lëvizja më e vogël e saj më nervozonte”/Pas fundit të lidhjes treshe flet princi i Libofshës

Dashuria poligame është një kapitull i mbyllur për Egla Harxhin. E ftuar në emisionin e Rudisës, ish- Miss Shqipëria ka folur për jetën e saj private...

Kryesore Show Biz 11:53 - 19 Prill, 2019

Lëvizje dhe forma si Jennifer Lopez/Motrat Istrefi “çmendin” internetin me këngën e re

Era dhe Nora Istrefi kishin njoftuar datën 19 prill si ditën e publikimit por si surprizë ato e publikuan një ditë më herët. Ashtu siç na...

Kryesore Show Biz 13:35 - 15 Dhjetor, 2017

Foto/Modelja shqiptare “çmend” djemtë me lëvizjet e saj seksi

Oriola Marashi ka qenë shumë e komentuar ditët e fundit pas një videoje ku Noizy e quante “Divën e OTR”. Modelja tërheq gjithnjë vëmendjen me postimet...

Life Style 12:51 - 22 Nentor, 2017

Shpikja londineze, autobusë që lëvizin me…kafe

Gjyshet tona thonin se mbetjet e kafesë mund të përdoren në shumë mënyra, që nga maskat e bukurisë e deri te plehu për bimët. Por, zor...

Kuriozitete 21:07 - 11 Qershor, 2015

A është hëna është në fakt një anije kozmike?

Një video misterioze e shkarkuar në internet dhe tregon levizje te hënës në qiell sipas të cilave mendohet se orbita hënore është në fakt një anije...

Kuriozitete 19:30 - 10 Qershor, 2015

Një qytet kinez ndërton një korsi rruge dedikuar përdoruesve të celularëve

Në një qytet në Kinë është krijuar një korsi speciale për të apasionuarit pas telefonëve. Sipas një publikimi në një faqe kineze, korsia e ashtuquajtur “korsia...