Connect with Us

All posts tagged "limon"

Life Style 11:53 - 23 Nentor, 2019

Benefitet e ujit me limon/ Ja çfarë duhet të dini dhe si ta perdorni për të qenë më elegantë

Prej disa vitesh tashmë, ne i dimë benefitet e ujit me limon i cili do të na bëjë të ndihemi energjikë dhe elegantë. Por kur diskutojmë...

limon. dhimbje shpine
Life Style 16:02 - 13 Gusht, 2019

Efektet “çudibërëse” të limonit/ Këtë herë do të zhdukë të gjitha aromat e këqija

Aroma e ushqimeve pas gatimit që pushton shtëpinë është një problem për çdo amvisë. Ndodh që aromat e gjellërave apo e peshkut janë shumë të vështira...

Kryesore Show Biz 11:53 - 23 Prill, 2019

Video/Këngëtaren e famshme e godasin me limon në mes të skenës, ja çfarë bëri ajo

Mbrëmjen e kaluar teksa po performonte në javën e dytë të festivalit muzikor Coachella që zhvillohet në Kaliforni, Ariana Grande është goditur në mes të skenës...

pije mengjes
Life Style 11:34 - 14 Mars, 2019

Tre arsye pse duhet të pini çdo ditë ujë me limon

1.Lehtëson trejten: Lëngu i limonit nxit mëlçinë të prodhojë sa më shumë lëng biliar, një acid shumë i rëndësishëm për procesin e trejtjes së ushqimeve. Sipas American...

lengu qe ju shkrin dhjamin
Life Style 16:52 - 10 Mars, 2019

 Gati për verën/ Ky lëng magjik do t’ju shkrijë dhjamin në bark, krahë dhe kofshë

Karrota është shumë e pasur në fibra dhe në ujë, ajo  është një pastruese shumë efikase e organizmit si dhe mund të përdoret edhe si ushqim...

Life Style 21:45 - 1 Mars, 2019

Jo vetëm vitaminë C/Limoni ofron më shumë

I shumtë është përdorimi i limonit ne jetën tonë të përditshme, duke sjellë edhe dobitë e tij për shëndetin tonë. Ndihmon në tretjen: Përziej disa feta...

limon. dhimbje shpine
Life Style 12:58 - 14 Shkurt, 2019

Mos u lodhni kot/ Dhimbjet e shpinës shërohen vetëm me limon

Vetitë antioksiduese dhe anti-inflamatore të flavonoideve të agrumeve mund të luajnë një rol të rëndësishëm në aktivitetin e tyre kundër sëmundjeve të ndryshme degjeneruese dhe në...

limon. dhimbje shpine
Kuriozitete 23:50 - 9 Shkurt, 2019

Ju themi pse, që sot e tutje, limonin duhet ta konsumoni të ngrirë

Limoni, lufton parazitët e brendshëm, ndihmon në normalizimin e presionit të gjakut si dhe është një antibacterial shumë i mirë. Limoni ndihmon jo vetëm në eleminimin...

uthulla-kolesteroli
Kuriozitete 23:20 - 30 Janar, 2019

Ky është ilaçi natyral që ju ndihmon të ulni  kolesterolin

Për të bërë këtë ilaç në shtëpi do t’ju duhen:Uthull molle,xhinxher, hudhra dhe lëng limoni,sipas dëshirës mund të shtoni dhe mjaltë. Si fillim duhet të coptoni...

pije mengjes
Life Style 14:53 - 21 Janar, 2019

Këto janë arsyet se pse duhet të pini ujë me limon çdo mëngjes

Uji me limon është një pije, e thjeshtë për t’u përgatitur, që ofron shumë përfitime shëndetësore. Për ta përgatitur mjafton vetëm të shtrydhni një gjysmë limoni...

limon. dhimbje shpine
Life Style 21:05 - 1 Janar, 2019

Ju këshillojmë që limonin ta fusni në ngrirje, na falenderoni më vonë

Limoni është një nga frutat më të mira për shëndetin tonë. Lufton parazitët e brendshëm, ndihmon në normalizimin e presionit të gjakut si dhe është një...

Kuriozitete 22:53 - 23 Dhjetor, 2018

Harroni ilaçet përdorni vetëm ujë me limon, nëse keni këto probleme shëndetësore

Aknet Nëse vuani nga aknet, uji me limon mund t’ju ndihmojë që të ulni irritimin dhe të shmangni kthimin e tyre në të ardhmen.  Gjithçka që...

Life Style 22:00 - 16 Dhjetor, 2018

Vaj ulliri dhe limon, kjo është përzierja që do t’ju shpëtojë jetën

Nëse zgjohesh i këputur pas një nate të gjatë  gjumi  e vetmja gjë që duhet të bësh është të pish këtë  përzierje. Kjo përzierje do të...

Life Style 00:00 - 3 Dhjetor, 2018

Për këto përdorime të limonit nuk kishim dëgjuar më parë

Kurë për aknet Gjatë adoleshencës,ose në periudha të tjera të jetës, njerëzit mund të shfaqin probleme me aknet. Ato nuk janë vetëm një problem fizik,por shpesh...

Life Style 14:10 - 31 Tetor, 2018

Dieta me limon, si të humbisni 10 kilogramë në 14 ditë

Nëse dëshironi që tërësisht ta ndryshoni pamjen tuaj dhe të humbni së paku 10 kilogramë, përpos një vullneti të hekurt dhe të vendosur, ju duhen edhe...