Connect with Us

All posts tagged "llogari"

Teknologji 16:57 - 26 Shkurt, 2020

Si të zbuloni nëse dikush është kyçur në Facebook-un tuaj dhe po ju spiunon

Nëse jeni të shqetësuar se nuk keni dalë nga Facebook në pajisjen e dikujt tjetër, atëherë ju duhet këshillat e mëposhtme. Facebook ka teknologjinë që të...

Showbizz 12:11 - 19 Nentor, 2019

Foto-I sekuestruan makinën luksoze dhe llogaritë bankare/ Thyen heshtjen Kejvina Kthella

Pak javë më parë, modelja dhe ish velina seksi e ekranit shqiptar, Kejvina Kthella u akuzua për lidhje me një nga të akuzuarit e plagosjes së...

Life Style 11:53 - 3 Shtator, 2019

“Mos e vendosni veten në rrezik”/ Shtohen vjedhjet e llogarive në Instagram, ja si të “shpëtoni”

Prej disa ditësh shumë njerëz në botë kanë pasur probleme me llogaritë e tyre të Instagram për shkak të hakerave dhe mashtrimeve që ato po bëjnë...

Kryesore Show Biz 16:01 - 2 Shtator, 2019

Upsss/ Dy këngëtareve shqiptare ju vjedhin Instagramin

Hackerat po bëjnë namin me rrjetet sociale të vipave. Siguria e tyre është një nga temat më shqetësuese të çdo përdoruesi të Instagram apo Facebook. Në...

Life Style 16:38 - 31 Gusht, 2019

Hakerat vjedhin llogarinë e themeluesit të Twitter/ Shpërndajnë mesazhe raciste dhe kërcënime për bombë

Llogaria në Twitter e bashkëthemeluesit Jack Doresy është hakuar.  Një grup hakerash “Skuadra Chuckling” ka shpërndarë mesazhe raciste dhe kërcënime për bombë me llogarinë e bashkëthemeluesit...

Kryesore Show Biz 19:52 - 1 Korrik, 2019

Majk i mbyll Instagramin djalit?/ Ish partnerja zbulon të vërtetën

Sherret mes reperit Majk dhe ish partneres së tij Majlinda u bënë virale. Kjo e fundit e akuzonte reperin se nuk kujdesej për djalin, por Majk...

Life Style 11:25 - 27 Mars, 2019

Facebook nxjerr “dhëmbët”/Bllokon mijëra llogari duke përfshirë edhe shqiptarët

Rrjeti më i madh social në mbarë botën, Facebook ka mbyllur mijëra llogari nga Irani dhe Rusia për shkak të aktivitetit të dyshimtë në rrjetin social,...

shenjat e horoskopit-ju ka rene llotaria nese jeni martuar me ta
Kuriozitete 22:50 - 9 Shkurt, 2019

Jeni martuar me një nga këto shënja?/Keni fituar llotarinë

Gaforrja Gaforret janë shumë emocionale si shenja dhe kjo i bën që të punojnë shumë për t’i bërë marrëdhëniet e tyre të funksionojnë si duhet. Nga...

Kryesore Show Biz 12:10 - 30 Janar, 2019

U kap me hashash në 2015-n, Cozman-it nuk i dalin llogaritë: “Kam 15 vjet që e kam lënë!”

Cozman ka publikuar foton e fundit kur ka pirë marijuanë. Reperi shqiptar ka dashur të kujtojë kohët e shkuara, pasi sipas tij, ka 15 vite që...

Life Style 20:15 - 28 Dhjetor, 2018

Ja si të futeni në llogarinë e WhatsApp të partnerit, pa e kuptuar dhe pa lënë gjurmë

YouTube është plot me video që premtojnë të spiunojnë në bisedat WhatsApp të dikujt tjetër, shumica e këtyre videove janë krejtësisht të rreme; Megjithatë, ekziston një...

Kryesore Show Biz 10:53 - 22 Dhjetor, 2018

Tayna i paska bërë mirë llogaritë! Reperja diplomohet në 2019-n dhe ja për cilën degë

Brenda një kohe shumë të shkurtër, ajo arriti të kthehej në një nga reperet më të kërkuara në botën e muzikës. Për Tayna-n është shkruar në...

Life Style 22:30 - 28 Mars, 2018

Skandali i privatësisë/ Playboy mbyll llogarinë në Facebook

Playboy ka njoftuar zyrtarisht se ka mbyllur llogarinë e saj zyrtare në Facebook. Ky lajm vjen pas skandalit të privatësisë që ka përfshirë gjigandin Facebook së...

Teknologji 10:38 - 5 Shtator, 2017

Kujdes nga ky virus që po qarkullon në “Facebook”/ Mund t’iu marrin të dhënat personale

Një virus i çuditshëm po qarkullon në rrjetin social “Facebook” që nga mëngjesi i sotëm. Shumë njerëzve që zotërojnë një llogari në këtë rrjet social iu...

Teknologji 07:33 - 4 Mars, 2015

ISIS kërcënon punonjësit e Twitter për mbylljen e llogarive

Mbështetësit e ISIS kanë kërcënuar punonjësit e Twitter, përfshirë edhe bashkë-themeluesin e tij Jack Dorsey, me vdekje për mbylljen e rrjeteve sociale, dhe bllokimin e llogarive...