Connect with Us

All posts tagged "luan"

Life Style 22:21 - 13 Nentor, 2019

Përballje mes “Luanësh”/ Të mirat dhe të këqijat që mund të sjellë bashkimi i këtyre dy shenjave të horoskopit

Lidhja e një burri Luan dhe një Grua Luan Fotografoni një luan dhe një luaneshë në xhungël. Krijesa të bukura, të forta dhe të mrekullueshme të...

Life Style 16:17 - 30 Tetor, 2019

Zbuloni 10 tipare dhe fakte interesante për shenjën e Luanit që i “tërbojnë” të gjithë

1. Luani shpesh përshkruhen se kanë një personalitet magnetik.Të jesh karizmatik është thjesht në natyrën tënde. Njerëzit duket se thjesht tërhiqen prej jush, gjë që e bën...

Kuriozitete 21:40 - 16 Shtator, 2019

Koka e një luani dhe bishti i një dragoi/ Shokohet 19 vjeçari, kap peshkun e pazakontë gjatë peshkimit

Sy gjigandë dhe një bisht tepër i madh për një peshk normal. 19-vjeçari Oscar Lundahl gjatë peshkimit është habitur kur ka parë që në grepin e...

Life Style 17:17 - 12 Gusht, 2019

Mund të shpërthejnë nga çasti në çast/ Mos u lidhni kurrë me një vajzë që i përket kësaj shenje

E keni pyetur ndonjëherë veten përse disa çifte janë të lumtur, kurse të tjerë përfundojnë si mos më keq? Doni apo s’doni ta besoni, edhe yjet...

Kuriozitete 14:40 - 13 Qershor, 2019

Gjysëm luan dhe gjysëm tigër/ Njihuni me kafshën më të madhe në botë

“Bisha gjigante”. Kështu quhet kjo mace e cila ndryshe mund të duket edhe si një gjysmë luan e gjysmë tigër dhe është kafsha më e madhe...

Kuriozitete 13:25 - 5 Maj, 2019

Foto/Nga luani i bardhë tek buburrecat, 10 kafshët më të shtrenjta në botë

A e dinit se edhe një buburrec mund të ishte në këtë listë? Faqja online ‘Bright Side’ ka renditur 10 kafshët më të shtrenjta në botë...

Life Style 13:48 - 4 Prill, 2019

Shpëtoi për mrekulli/Video tronditëse kur luani kafshon trajnerin e cirkut në mes të shfaqjes

Ky është një moment tronditës kur një luan papritur sulmon trajnerin e cikut para audiencës, ku kishte fëmijë dhe të rritur, në Lugansk të Ukrainës. Turma...

6 vjecari qe tronditi rrjetin
Fëmija 20:20 - 19 Mars, 2019

Gjashtë vjeçari i verbër trondit rrjetin/Luan në piano këngën legjendare pa marrë asnjë ditë mësime

Tashmë i njohur edhe si “Mozarti i vogël, ai është duke habitur rrjetet sociale falë aftësisë së tij të jashtëzakonshme për të luajtur në piano Bohemian...

shenja egoiste
Kuriozitete 20:40 - 29 Janar, 2019

Qendrojini larg/ Këto janë shenjat më egoiste të zodiakut

Luani Të lindurit nën shenjën e Luanit janë shumë egoistë dhe duan të jenë gjithnjë në qendër të vëmendjes. Kur fillojnë të të tregojnë mbi një...

nuk falin horoskop
Kuriozitete 23:00 - 17 Janar, 2019

Këto janë shenjat më krenare të horoskopit

Luani Luani është një nga shenjat më krenare të horoskopit. I udhëhequr nga dielli,  ai ka një ego shuëm të theksuar e cila e detyron që...

Life Style 16:40 - 19 Dhjetor, 2018

Ç’duhet të dish para se të dalësh me një burrë LUAN!

Ditëlindja: 23 korrik- 22 gusht Elementi: Zjarr Fjalët kyçe: dramatik, krijues, karizmatik, i zoti dhe besnik   Burra të famshëm të kësaj shenje:  Barack Obama, Shaën Mendes, Chris Hemsworth, Jason...

Life Style 14:10 - 13 Nentor, 2018

5 arsye pse ja vlen të kesh në krah një Luan

Joshës dhe karizmatikë luanët, vështirë se mund t’i qëndrosh larg një luani. Zbuloni edhe disa arsye të tjera pse duhet t’i dashuroni ata. Edhe pse nuk...

Kuriozitete 11:30 - 3 Gusht, 2015

7 arsye përse luanët duhen dashur

Luanët janë të mëdhenj. Janë mbresëlënës. Luanët gjithashtu janë të kërcënuar nga gjuetarët dhe rreziku i zhdukjes. Prandaj, këtu janë 7 arsye pse ne duhet t’i...

Life Style 20:00 - 14 Korrik, 2015

Ja si e kapin luanët prenë e tyre

Disa udhëtarë të cilët po kalonin në rrugën e një pylli janë tronditur kur rrugën e tyre e kanë zënë dy luanë, të cilët kishin synim...

Fëmija 20:20 - 3 Korrik, 2015

Fëmijët harrojnë lodrat kur nuk luajnë prindërit

Të luash do të thotë të jetosh. Por të jetosh duke luajtur, kjo është një aftësi e rrallë, sepse zotërimi i të thjeshtës është inteligjenca më...