Connect with Us

All posts tagged "make up"

Showbizz 12:08 - 5 Prill, 2020

VIDEO-“Në mënyrën e Fifit”/ Këngëtarja zbulon talentin e saj të fshehtë

Këngëtarja e njohur shqiptare Fifi është një nga personazhet më të dashura dhe të kometuara në shoëbizin shqiptar. Kjo periudhë në karantinë ka bërë që shumë...

Showbizz 18:51 - 12 Janar, 2020

“Kreha flokët, vura qerpikët dhe bëra make up”/ Këngëtarja shqiptare shkoi në parukeri në minutat e fundit të shtatzënisë

Këngëtarja e muzikës popullore vlonjate, Maya i ka habitur të gjithë me rrëfimin e saj. E ftuar në emisionin E Diell, Maya ka treguar momentet pak...

Kuriozitete 18:27 - 3 Janar, 2020

Qëndrojnë me orë të tëra para pasqyrës/ 6 shenjat e horoskopit që e adhurojnë botën e make up-it

Dashi E adhuroni të jeni në qendër të vëmendjes dhe nëse e keni bërë zgjedhjen tuaj  patjetër që do t’i impresiononi njerëzit që ju rrethojnë. Bricjapi...

Kuriozitete 15:50 - 11 Dhjetor, 2019

Nga Kim Kardashian tek Jennifer Lopez/ Gratë më seksi të showbizit që guxuan të shfaqeshin në publik pa tualet

2019 ishte viti i bukuirsë natyrale. Nuk ka të bëjë vetëm me mospërdorimit të make up por me atë që shumë personazhe të famshme vendosën të...

Showbizz 11:05 - 4 Nentor, 2019

FOTO-Pa makeup dhe tepër e lodhur/ Si asnjëherë tjetër, Cardi B i habit të gjithë me këtë ndryshim

Reperen e njohur Cardi B, e kemi parë gjithnjë të kuruar deri në detaj dhe tepër të vecantë në stilin e saj. Por së fundmi Cardi,...

Kryesore Show Biz 17:22 - 15 Shtator, 2019

“Nuk i pëlqen aspak ta shohë vajzën të lyer”/ Kim Kardashian zbulon “rregullat e ashpra” të Kaney West

Kim Kardashian është sulmuar shumë herë nga fansat për mënyrën se si e vesh apo e lyen vajzat. Të njëjtin problem duket se ka dhe reperi...

Showbizz 19:08 - 11 Gusht, 2019

“Të gjitha në kërkim të perfeksionit”/ Modelja jep mesazhin e rëndësishëm

Modelja Rike Roçi është një nga më të komentuarat në rrjetet sociale përsa i përket formave fizike. Si të gjitha personazhet e tjerë të shoëbizit që...

Kryesore Show Biz 21:17 - 7 Korrik, 2019

“Më shkon, s’më shkon”/ Greta Koçi publikon foton pa make up

Greta Koçi është një nga këngëtaret më të komentuara të shtypit rozë. Ajo shpesh herë është përfolur përsa i përket operacioneve plastike. Së fundi Greta është...

Kryesore Show Biz 10:39 - 26 Qershor, 2019

Kylie Jenner shfaqet pa make up/ Shumë larg bukuroshes që kemi parë në rrjetet sociale

Miliarderja e Instagramit, Kylie Jenner i ka tronditur të gjithë fansat e saj teksa është shfaqur pa make up dhe me syze. 21-vjeçarja dukej si asnjëherë...

Fashion 14:53 - 29 Prill, 2019

Zbuloni cilat do të jenë 4 trendet e make up-eve që do “pushtojnë” këtë sezon veror

Ngjyrat e neonit Neoni përveçse është trend në veshje, duket se do të mbizotërojë edhe në ‘make up’. Artistët të ndryshëm kanë provuar se edhe roza...

keshilla per te aplikuar kremin puder
Femra 15:45 - 28 Shkurt, 2019

Katër këshilla për të aplikuar pudrën në mënyrën e duhur

Aplikimi i pudrës së gabuar do të prishë jo vetëm foton perfekte për Instagram, por do t’ju rrisë në moshë dhe mund të dëmtojë lëkurën në...

make-up trende
Kuriozitete 15:40 - 7 Shkurt, 2019

Truket e make-up nga të cilat duhet të hiqni dorë dhe ato që duhet të ndiqni

Makijazh i rëndë “smokey eyes” Një makijazh i tillë, jo vetëm që nuk do t’ju bëjë të dukeni seksi, por do t’i japë syrit një pamje...

Kryesore Show Biz 12:25 - 4 Shkurt, 2019

Pa make-up dhe me veshjen super të çuditshme, Dua Lipën mezi e njohëm me këtë pamje

Këngëtaren bukuroshe me origjinë shqiptare, Dua Lipa, mezi e njohëm në daljen e saj të fundit, në aeroportin JFK, New York. 22-vjeçarja shfaqet pa pikë make-up-i,...

Femra 17:40 - 3 Janar, 2019

Këto janë gabimet më të zakonshme që bëjmë gjatë vendosjes së makeup-it

Mos aplikoni kurrë fondatinën në lëkurë të thatë: Shumë gra bëjnë gabim kur aplikojnë fondatinën në lëkurë plotësisht të thatë. Hapi i parë është të vihet...

Kryesore Show Biz 22:30 - 18 Janar, 2018

Fotografi i “nxjerr bojën”, poston fotot e Soni Malajt pa filtra dhe pa efekte

Soni Malaj është një nga këngëtaret e cila komplimentohet shumë për format e mira fizike të cilat, siç pohon, i ka falë ushtrimit në palestër. Soni...