Connect with Us

All posts tagged "marifete"

foto perfekte marifete
Life Style 22:20 - 26 Mars, 2019

Tre marifetet që do t’ju ndihmojnë të shkrepni foton perfekte

Gjej këndin e duhur Bëj disa prova për të kuptuar se cila është ana jote më e mirë për të shkrepur foto. Të gjithë ne kemi...

geta te grisura marifete per te shpetuar
Kuriozitete 15:30 - 28 Shkurt, 2019

Si të shpëtosh nga getat e grisura/ Pesë marifete për të hequr qafe sikletin

1.Futini në ngrirje: E dimë çfarë po mendoni në këto momente. Me siguri kjo ju duket këshilla më  absurde që keni lexuar ndonjëherë, por ja që funksionon...

marifete per te shpetuar nga rrudhat
Kuriozitete 23:20 - 26 Shkurt, 2019

Tre marifete për të shpëtuar njëherë e mirë nga rrudhat

Të pish ujë me  shishe Uji që pihet direkt nga shishja është i rrezikshëm pasi mund të ndikojë në krijimin e rrudhave rreth pjesës së gojës...

marifete
Femra 21:00 - 17 Janar, 2019

Këto marifete të vogla do t’ju mbajnë të shëndetshëm dhe aktivë

Një  dremitje  pas kafesë bën mrekullira Shkencëtarët kanë zbuluar se një dremitje pasi keni pirë kafe, i bën shumë mirë trupit tuaj. Për të pasur rezultate...

Life Style 12:30 - 20 Dhjetor, 2018

Të duhen vetëm këto marifete të vogla për t’i dhënë fund ankthit

Gati 40 milionë njerëz në SHBA, vuajnë nga ankthi, i cili mund të kalojë nga ankthi i gjeneralizuar tek ankthi specifik që nuk mund të kontrollohet...

Kuriozitete 15:40 - 20 Nentor, 2018

Ju zë lemza? Këto 2 marifete të thjeshta e largojnë si me magji

Lemza është një ndër sikletet e vogla që përjetojmë hera herës, por kur kemi zgjidhjen e duhur nuk kemi përse të torturohemi më! Harrojeni metodën e...

Life Style 22:21 - 8 Maj, 2015

10 marifete që mund t’i përdorni me mjetet e jetës së përditshme

Shpesh hasim disa mënyra speciale të përdorimit të gjërave të përditshme që as nuk  na kishin shkuar nëpër mend. Ja disa prej tyre: Kanacet e pijeve...