Connect with Us

All posts tagged "mars"

Kuriozitete 12:16 - 31 Mars, 2020

Shkencëtarët bëjnë zbulimin e madh/ Meteoritët tregojnë se uji Martian vinte nga burime të ndryshme

Një nga misteret më të mëdha në mbledhjen e historisë së së kaluarës së Marsit është një pyetje kryesore: Nga erdhi uji? Studiuesit mund të kenë...

Teknologji 15:47 - 6 Mars, 2020

NASA zbulon emrin e pajisjes që do të dërgojë në Mars

Agjensia amerikane e hapësirës ka një emër të ri për roverin që do të dërgojë në Planetin e Kuq këtë verë. Deri më sot, projekti është...

Kuriozitete 14:15 - 1 Mars, 2020

Tensione në dashuri dhe financa jo shumë të mira/ Të papriturat e horoskopit për muajin Mars 2020

Dashi Gjate këtij muaji do jeni gjithë kohës ne aksion dhe madje do bëni një bilanc për gjithçka qe iu ka ndodhur se fundmi. Çiftet do...

Kuriozitete 13:40 - 20 Gusht, 2019

Javë stresuese dhe pa energji? Ja cili planet e ka “fajin”

E filluat këtë javë me stres , pa energji dhe të mërzitur? Sipas astrologëve “fajin” për këtë e ka Marsi që tashmë ka kaluar në shenjën...

te lindurit ne mars jane te vecante
Life Style 13:10 - 29 Mars, 2019

Cilat do të jenë shenjat më me fat në ditët e fundit të Marsit?

Dashi: Më në fund do të gjeni qetësinë për të cilën keni patur nevojë. Do ju vijnë disa mundësi që nuk do mund t’i refuzoni. Sa...

Kuriozitete 15:25 - 26 Mars, 2019

Çfarë po ndodh në Mars? Sonda e NASA-s sjell imazhet e pabesueshme

Është thënë gjithmonë se në planetin Mars nuk ka jete.Por në imazhet e kapura nga sonda Curiosity e NASA-s mund të duken disa lloje kërpudhash duke...

Kuriozitete 11:15 - 22 Mars, 2019

Festa e Sulltan Nevruzit/Si njihet ndryshe dhe çfarë duhet të bëni sot

21 marsi shënon fillimin e pranverës, po për shumë njerëz në botë është gjithashtu nisja e Sulltan Nevruzit, ose siç njihet ndryshe, Viti i Ri Persian....

horoskop shenjat me fat per muajin mars
Kuriozitete 21:20 - 7 Mars, 2019

Kur të vjen e mira hapi derën/ Shenjat më me fat për muajin Mars

Binjakët Këtë muaj do të jetoni çdo moment, duke menduar se çdo veprim i juaji do të këtë pasoja.  Të këshillojmë që të kesh kujdes para...

te lindurit ne mars jane te vecante
Kuriozitete 23:00 - 6 Mars, 2019

Keni ditëlindjen në Mars?/ Ja tre elementet që ju dallojnë nga të tjerët

Janë të sinqertë Të lindurit në mars janë shumë të guximshëm. Ndershmëria dhe sinqeriteti janë shumë të rëndësishme për ta. Janë aq të sinqertë dhe të...

Kryesore Show Biz 11:53 - 5 Mars, 2019

Horoskopi i muajit mars nga Meri: “Kjo shenjë duhet të ketë kujdes me çështjet ligjore!”

Pasditen e djeshme, astrologia e njohur Meri Shehu ishte e ftuar në emisionin “Rudina” për të dhënë parashikimin e muajit mars për të gjitha shenjat. Ju...

Life Style 12:02 - 4 Mars, 2019

Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e horoskopit gjatë muajit mars

Dashi: Të lindurit në shenjën e Dashit janë ende në një fazë eksperimentale, por krahasuar me vitin e kaluar, gjërat që do të bëni, nuk do...

Kuriozitete 10:38 - 3 Mars, 2019

Të lindurit në muajin mars janë njerëz të veçantë për disa arsye

Muaji i lindjes mund të përcaktojë karakteristikat e një personi dhe sjelljen e tij/saj. Njerëzit e lindur në mars i dallojnë këto cilësi nga të tjerët....

Kuriozitete 20:15 - 2 Mars, 2019

Erdhi pranvera! Dita e parë e marsit paska një sekret

Ndërsa ditët e ftohta dalëngadalë po largohen (le të shpresojmë), të gjithë njerëzit po ëndërrojnë për pranverën dhe verën me më shumë diell. Jemi zyrtarisht në...

horoskop
Kuriozitete 22:00 - 22 Janar, 2019

Këto shenja të horoskopit i pret një verë e tmerrshme

Dashi Marsi, planeti dominant i Dashit do të jetë në prapavijë, nga 26 qershori deri në 27 gusht.Me vendosjen në prapavijë të Marsit, mund ta keni...

Kryesore Show Biz 23:10 - 28 Nentor, 2018

Roboti i dërguar nga NASA mbërrin në Mars pas 7 muajsh! Dërgon selfie-n e parë

NASA ka raportuar uljen me sukses të robotit të saj në planetin e kuq, Mars, dhe ka dërguar foton e parë, pas një udhëtimi të tmerrshëm....