Connect with Us

All posts tagged "masa"

Shëndeti 15:20 - 17 Mars, 2020

Amerikanët duhet të sakrifikojnë/ Masat për mospërhapjen e Coronavirusit

Amerikanët po përballen cdo ditë me kufizime të shfrytëzimit të ambienteve publike për shkak të përhapjes së Coronavirusit pasi numri njerëzve të prekur po shtohet dita-ditës....

Showbizz 14:19 - 3 Dhjetor, 2019

Ndihet e “kërcënuar”/ Ivanka Trump rrit masat e sigurisë

Ivanka Trump është komentuar shumë në mediat e huaja për paraqitjen e saj. Shpesh herë është portretizuar negativisht në publik dhe për këtë ka dashur që...

Life Style 12:40 - 9 Korrik, 2019

Kini kujdes kur të komentoni/ Instagram merr masa drastike, ja çfarë do të ndodhë me rrjetin social

I njohur si rrjeti social më i madh dhe më i përdorur në të gjithë botën , Instagram-i duket se po “pushtohet” nga komentet fyese. Për...

Kryesore Show Biz 15:45 - 4 Prill, 2019

“Do të marrim masa”/Këngëtari akuzon kolegen e tij për vjedhje

Përmes një postimi të bërë në Instagram,këngëtari Valton Krasniq,i ai thotë se reperja Melinda ka huazuar këngën “Lei Lei”, një këngë e cila vite më parë...

Kuriozitete 12:53 - 10 Mars, 2019

Sjell në jetë fëmijën e dhjetë:”Nuk përdorja kurrë masa mbrojtëse”

Historia e Sonya O’Loughlin u prezantua në Channel 5 me titullin, “Unë dhe 10 fëmijët e mi”. Familja që jeton në një banesë sociale në Southampton, sapo...

gripi me i keq ne 20 vjet
Life Style 20:20 - 21 Shkurt, 2019

Vjen alarmi/ Ky do të jetë gripi më i keq i 20 viteve të fundit

Jemi  në mes të dimrit dhe shpesh kjo kohë është sinonim i gripit dhe ftohjeve. Gjithsesi 2019 mund të jetë një nga vitet më të këqija...

Kuriozitete 23:10 - 8 Mars, 2018

Meshkuj merrni masa/ Kanceri i penisit po ju prek!

Ndërsa shumica e njerëzve njohin të gjitha simptomat e kancerit të prostatës dhe kancerit të testikujve, shumë njerëz nuk jane ne dijeni te kancerit te penisit....

Kryesore Show Biz 22:50 - 1 Mars, 2018

Kylie merr masa drastike për vajzën e saj

Bëhet fjalë për bukuroshen Kylie Jenner, e cila solli në jetë vajzën e saj disa javë më parë, dhe sipas revistës “People” ajo ka punësuar një...

Teknologji 20:29 - 5 Mars, 2017

Twitter me masa të reja për parandalimin e abuzimit në këtë rrjet social

Përshkallëzohet konflikti mes rrjetit social Twitter dhe sjelljeve abuzive në platformë. Twitter prezantoi mjete të reja për adresimin e përmbajtjeve të tilla si dhe na rikujtoi...