Connect with Us

All posts tagged "maska"

Showbizz 13:41 - 30 Mars, 2020

U martua me miliarderen kineze/ Modeli shqiptar në ndihmë të Shqipërisë

Modeli shqiptar Rolando Lekaj ka vendosur të ndihmojë Shqipërinë në këto ditë të vështira ku të gjithë po përballen me Coronavirusin. I martuar prej dy vitesh...

Fashion 12:10 - 25 Mars, 2020

Industria e modës i përgjigjet thirrjes për maska dhe pajisje mbrojtëse për të luftuar Covid-19

Me mbylljen e dyqaneve, dhe eventeve të ndryshme të modës pjesa më e madhe e shtëpive të modës po japin ndihmën e tyre për të luftuar...

Kuriozitete 13:39 - 16 Mars, 2020

Miliarderi kinez bën gjestin human për SHBA/ Dhuron 500 mijë teste për Coronavirusin dhe 1 milion maska

Miliarderi kinez dhe bashkëthemeluesi i Alibaba, Jack Ma tha se ai do të dhurojë 500 mijë tamponë për testimin e Coronavirusit dhe 1 milionë maska  për...

Fashion 12:44 - 28 Shkurt, 2020

Java e modës në Paris/ Njerëzit në shfaqje mes shqetësimit të koronavirusit

Një shfaqje në Javën e Modës në Paris dëshmoi të ishte pa dashje në kohë pasi modelet vishnin një sërë veshjesh të kompletuara me maska në...

Kuriozitete 11:27 - 26 Shkurt, 2020

VIDEO- Nuk gjeni dot maskë për Koronavirusin?/ Ja si ta krijoni në shtëpitë tuaja për vetëm 3 sekonda

Koronavirusi është përhapur në shumë vende të botës dhe vijon të shënojë viktima. Ndërsa jemi përballë këtij virusi, njerëzit janë në panik dhe pë shkak të...

Life Style 19:29 - 23 Nentor, 2019

E verdha e vezës zhduk puçrrat? / 8 sekretet e bukurisë që duhet të dijë çdo grua

Të shumtë janë personazhet e famshme që shpesh herë në rrjetet e tyre sociale maska të ndryshme me përbërje të ingredientëve natyrorë. Me siguri edhe ju...

Kuriozitete 13:10 - 9 Qershor, 2019

Si të parandaloni njollat nga dielli? Ja disa maska natyrale

Dielli i pranverës është mjaft i rrezikshëm për krijimin e njollave në fytyrë, ndaj në këtë periudhë është i domosdoshëm kujdesi për lëkurën më shumë se...

Life Style 20:20 - 8 Maj, 2019

Mos harxhoni para në qendrat estetike/ Maskën ideale për lëkurën mund ta përgatitni në shtëpi

Kujdesi për lëkurën është një nga gjërat më të rëndësishme pasi duhet të jetë gjithnjë e pastër dhe e kuruar. Tani nuk është më nevoja të...

Life Style 11:18 - 2 Maj, 2019

Çfarë fshehin gratë pas maskës së tyre?/ Shenjat më misterioze të horoskopit

Gruaja Dash Gruaja Dash shfaqet si një grua e fortë dhe e pavarur, ndonjëherë dashakeqe dhe agresive. Në të vërtetë, nën maskë është një fëmijë i...

maskat veprimet qe i bejne mire lekures
Kuriozitete 13:30 - 21 Shkurt, 2019

Maskat/Mënyra më e mirë për t’i dhënë jetë dhe shkëlqim lëkurës

Jepini shkëlqim fytyrës dhe trupit me skrab. Hidratojeni me maska hidratuese. Pastrojeni me trajtime specifike. Ju do të zbuloni se Makeup-i zgjat më shumë dhe baza...

Life Style 15:53 - 4 Shkurt, 2019

Ç’të bëni sot në darkë për një lëkurë fantastike gjatë javës

Nisni të planifikoni trajtime të vockla për të patur një lëkurë të shëndetshme gjatë javës. Ja ç’duhet të bëni sot në darkë! 1. Pas dushit, përgatisni maskën...

Kuriozitete 15:10 - 8 Janar, 2019

S’është mit! Këto 3 maska për qerpikët bëjnë mrekulli

Qerpikët e gjatë dhe të dendur i japin një pamje tjetër syve tanë. Shumë prej nesh, të cilat nuk i kanë natyrale qerpikët e gjatë, mund...

Femra 00:00 - 11 Shtator, 2018

Tmerri i vajzave, pikat e zeza/ Mësoni se si mund ti eleminoni

Të kesh një fytyrë të pastër, pa njolla kafe, akne, qeska e rrathë të zinj poshtë syve dhe mbi të gjitha pa të bezdisshmet pika të...

Kuriozitete 22:20 - 4 Mars, 2018

Vuani nga pikat e zeza në fytyrë?/ Maska ideale për ju

Pikat e zeza formohen kur poret janë bllokuar për shkak të qelizave të vdekura të lëkurës dhe ndotjes nga mjedisi. Pasi poret mbyllen, yndyrnat e lëkurës...

Kuriozitete 08:38 - 29 Korrik, 2017

Dy pyetje të cilave saktësisht mund t’u përgjigjet vetëm dikush që është gjeni – apo skizofrenik

Teste të shumta psikiatrike dhe metoda përdoren në mënyrë që ekspertët të përcaktojnë se çfarë ndodh brenda kokës së pacientëve për të mësuar se a u...