Connect with Us

All posts tagged "maske"

Showbizz 12:33 - 26 Prill, 2020

FOTOT-Kylie Jenner “pendohet” dhe nuk del më pa grim/ Miliarderja shfaqet me maskë dhe shumë sensuale

Kylie Jenner është kthyer në qendër të vëmendjes pasi pak ditë më parë u shfaq në rrugë e zbathur dhe pa grim. Fotot bënë xhiron në...

Showbizz 15:05 - 16 Mars, 2020

FOTOT-Martesë në kohën e Coronavirusit/ Çifti shkëmben puthjen përmes maskave

Izolimi në shtëpi dhe përdorimi i masave mbrojtëse tashmë është kthyer në një rutinë për cdo njeri. Edhe pse Coronavirus është përhapur masivisht nëpër botë kjo...

Life Style 17:23 - 15 Mars, 2020

Maska në kushte shtëpie/ Si ta trajtoni lëkurën tuaj

Maskë hidratuese – Tërshërë + qumësht + mjalt + ujë Kombinoni përbërzit në një tigan të vogël. Gatuaji me nxehtësi mesatare për 5 minuta. Lëre të...

Showbizz 14:52 - 14 Mars, 2020

FOTO- Adrola Dushi vetizolohet/ Publikon foton joshëse me maskë

Adrola Dushi është një nga modelet më të komentuara dhe të pëlqyera shqiptare. Ashtu si pjesa më e madhe e shoëbizit shqiptar, edhe Adrola është vetizoluar....

Showbizz 13:24 - 13 Mars, 2020

Artisti italian krijon maskën kundër Coronavirus/ Jep mesazhin e rëndësishëm

Teksa Coronavirus po përhapet me shpejtësi të madhe në të gjithë botën, Italia është izoluar dhe duke marrë shkas nga kjo gjendje artisti i njohur i...

Showbizz 13:32 - 11 Mars, 2020

Capital T habit të gjithë fansat e tij/ Shfaqet me maskë në Wuhan?

Reperi shqiptar Capital T i ka habitur të gjithë fansat e tij teksa është shfaqur me maskë dhe lokacioni në foton e tij ishte pikërisht vatra...

Showbizz 12:50 - 26 Shkurt, 2020

“Korona nuk fëlliqet me femra që kanë kaluar shumë burra”/ Rudina Dembacaj i kthehet keq komentuesit

Rudina Dembacaj është një nga personazhet më të komentuar së fundi në mediat rozë. Ditën e djeshme aktorja  ka publikuar në Instagram një foto ku shfaqet...

Showbizz 21:03 - 31 Tetor, 2019

Nuk mund t’i mungonte kësaj feste/ Kim Kardashian maskohet për Halloween, ja kë ka imituar biznesmenia

Personazhe të shumtë të famshëm e nisën festën disa më parë duke ndarë me ndjekësit e tyre të shumtë maskimet që kishin zgjedhur për këtë Halloween....

Life Style 21:32 - 5 Tetor, 2019

VIDEO- Momenti më i frikshëm në botë/ Ja si i kanë tmerruar prindërit amerikan fëmijët e pabindur

Të gjithë e dinë që kllounët mund të jenë të frikshëm por si ju duket që një nga prindërit të maskohet si i tillë për të...

Kuriozitete 16:59 - 2 Korrik, 2019

Një pastrues brilant për fytyrën/ Zbuloni maskën që pastron deri në detaj lëkurën tuaj

Të gjithë e dinë që sheqeri mund të jetë një nga produktet më të urryera për ata që mbajnë dietë, por është një produkt që bën...

Life Style 12:40 - 7 Maj, 2019

Maska me spermë/Estetistja e njohur tregon se si të reduktoni rrudhat

Estetistja dhe ekspertja e bukurisë Chelsee Lewis e cila ka 22 vite në këtë profesion ka bërë deklaratën e habitshme se maskat me spermë mund të...

si t'i cjerresh masken nje dyfytyrshi
Kuriozitete 21:00 - 26 Mars, 2019

Si t’i çjerrësh  maskën një dyfytyrshi/ Tre mënyra që nuk dështojnë kurrë

Buzëqeshja Individët e shtirur ose me dy fytyra nuk buzëqeshin natyrshëm. Ata kanë një buzëqeshje të ngrirë zakonisht. Nëse do të shihni me kujdes kur dikush...

Kryesore Show Biz 15:53 - 13 Shkurt, 2019

Fitoi 1.1 milionë euro në lotari, paraqitet me maskë për t’i marrë që mos t’i kërkojë para fisi

Një burrë nga Xhamajka, që fitoi 1.1 milion euro në një lotari, është paraqitur për t’i marrë paratë duke mbajtur venë një maskë nga Scream. Sipas...

Life Style 15:10 - 26 Dhjetor, 2018

4 maska fantastike për ju!

Maskë hidratuese: Tërshërë + qumësht + mjaltë + ujë Kombinoni përbërësit në një tigan të vogël. Gatuaji me nxehtësi mesatare për 5 minuta. Lëre të ftohet,...

Life Style 16:40 - 24 Dhjetor, 2018

Eshtë koha e gështenjave, ja si përdoren maskë për fytyrën

Nëse keni lëkurë të yndyrshme, këtë problem mund ta zgjidhni me një maske natyrale me gështenjë. Gështenja përmban niseshte, proteinë, vitaminë B1, C dhe K. Bluani...