Connect with Us

All posts tagged "mbipeshe"

Showbizz 18:07 - 10 Shtator, 2019

I sfidoi të gjitha modelet “kockë e lëkurë”/ Kjo është vajza që pushtoi pasarelën në New York

Në sfilatat më të mëdha botërore por edhe ato më pak të rëndësishme, jemi mësuar të shohim modele me përmasa perfekte ai ato të manekinit. Por...

Kryesore Show Biz 15:33 - 31 Gusht, 2019

“Nuk bën foto me vajzën e tij se është mbipeshë”/ Ish asistentja e Donald Trump “i nxjerr” sekretet

Ish asistentja e presidentit Donald Trump, Madeline Sesterhout është shprehur se presidenti nuk ka dëshirë të fotografohet me vajzën e tij Tiffany për shkak të mbipeshës...

pse duhet te lidhesh me gra pak mbipeshe
Kuriozitete 21:40 - 19 Mars, 2019

Tre arsye pse është mirë të lidhesh me gra pak mbipeshë

Janë të mira për t’u stërvitur Nëse je një burrë jeton për t’u stërvitur, një grua pak e mbushur mund të jetë partnerja ideale për të...

Metoda per te hequr mbipeshen
Life Style 15:25 - 19 Mars, 2019

Paralajmërojnë ekspertët/Mbipesha është ngjitëse

Për çdo përqindje më të lartë të obezitetit nëpër lokalitete të ndryshme, shanset që një person do të ishte mbipeshë rriten për gjashtë për qind. Ekspertët...

Metoda per te hequr mbipeshen
Kuriozitete 22:59 - 7 Mars, 2019

Tre metoda efektive për t’i vënë “kufirin tek thana” mbipeshës

Mos harroni mëngjesin Zakonisht kapuçino me një kroasant jua mbush syrin për mëngjes, por gjithsesi rrezikoni që vetëm pas pak orësh të ndiheni të uritur. Mëngjesin...

Kryesore Show Biz 13:40 - 10 Shkurt, 2019

25-vjeçarja mbipeshë ka me mijëra ndjekës që paguajnë për ta parë duke ngrënë

Një modele mbipeshë ka ndërtuar një platformë të sajën ku me mijëra ndjekës në internet e ndjekin ndërkohë që konsumon rreth 10.000 kalori në ditë para...

Life Style 21:30 - 26 Janar, 2019

Pse femrat mbipeshë rrezikohen më shumë nga kanceri i gjirit

Gungat kancerogjene tek gjinjtë kanë më pak gjasë të dallohen tek gratë mbipeshë para se këto tumore të rriten, është thënë në një studim suedez. Këto...

Life Style 16:10 - 30 Tetor, 2018

Kafeja në shtatzëni rrit rrezikun e mbipeshës tek fëmijët

Gjatë shtatzënisë çdo grua është “viktimë” e dëshirave dhe e tekave. Por që sot çdo grua shtatëzënë duhet të heqë dorë nga kafeja gjatë kësaj periudhe....

Kryesore Show Biz 23:10 - 27 Tetor, 2017

Modelja mbi peshë i kërkon fotografit ta bëjë të dobët/ Photoshopi i ndryshon jetën

Në ditët e sotme është e vështirë të dallosh se cila është e vërtetë dhe cila gënjeshtër. Shumica e fotografive që shikojmë në rrjetet sociale janë...

Shëndeti 15:15 - 12 Prill, 2017

Mos e humbisni, ja si mund të humbni peshë pa shumë lodhje

Merrni frymë thellë Frymëmarrja e thellë ul nivelin e kortizolit, një hormon i cili e rregullon peshën dhe stresin e fituar. Përveç kësaj, duke rritur sasinë...

Showbizz 14:00 - 18 Janar, 2017

Fotot/ Ja cila është modelja mbipeshë që po bën namin e zhveshur

Modelet pak mbipeshë duket se janë tendeca e re e këtij sezoni dhe prandaj ato po ecin me sukses me sete fotografike. E një prej tyre...

Showbizz 19:00 - 17 Janar, 2017

E tmerrshme/ Shikoni sa e ka djegur dielli prezantuesen britanike mbipeshë

Ella Henderson kishte vendosur të merrte rreze dielli në plazhet e Sainta Lucias, por mjaftuan pak orë që dielli ta digjte. Rrezatimet e forta diellore kishin...

Showbizz 12:00 - 14 Janar, 2017

Fotot/ Ja sa është shëndoshur Kendall Jenner

Kostumi i saj sportiv velvet ngjyrë kafe kombinohej me xhaketën xhins, ndërsa ajo mbërriti në New York. 21 vjecarja Kendall Jenner edhe pss u përfol se...

Life Style 18:00 - 22 Mars, 2015

Epidemia e mbipeshës dhe obezitetit, ja si ta shmangni

Të qenit mbi peshë është një shqetësim i ditës në të gjithë botën. Mbi 1 miliardë të rritur në të gjithë botën janë mbi peshë, nga...

Life Style 18:30 - 14 Dhjetor, 2014

S’ka më mbipeshë, ja zbulimi i fundit

Duket se shkencëtarët kanë zbuluar përbërësin sekret që sjell rënien në peshë. Me anë të këtij përbërësi, kërkuesit shpresojnë të ulin numrin e obezëve në Britani,...