Connect with Us

All posts tagged "mbrojtje"

Showbizz 18:19 - 13 Mars, 2020

Kim Kardashian merr masat e nevojshme kundër Coronavirusit/ Merr udhëzimet e duhura nga mjeku

Biznesmenja e njohur Kim Kardashian është një nga të shumtët personazhe të shoëbizit që ka dhënë mesazhe dhe është vetizoluar në shtëpinë e saj së bahskume...

Showbizz 15:55 - 13 Mars, 2020

“Pastroni gjithçka që prekni”/ Naomi Campbell e mbërthyer nga “koka te këmbët” me masat mbrojtëse

Modelja e famshme Naomi Campbell kohët e fundit ka postuar disa foto të vetes duke hipur në një aeroplan në Aeroportin Ndërkombëtar të Los Anxhelosit. Ajo...

Showbizz 13:32 - 11 Mars, 2020

Capital T habit të gjithë fansat e tij/ Shfaqet me maskë në Wuhan?

Reperi shqiptar Capital T i ka habitur të gjithë fansat e tij teksa është shfaqur me maskë dhe lokacioni në foton e tij ishte pikërisht vatra...

Kuriozitete 15:15 - 22 Shkurt, 2020

Dinë shumë mirë si të mbrohen/ Shenjat e horoskopit që kanë aftësi të përballen me çdo lloj situate

Dashi Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit...

Teknologji 14:37 - 15 Shkurt, 2020

Twitter në mbrojtje të përdoruesve/ Filtri i ri fshin fotografitë nudo nga mesazhet

Një filtër i ri në mediat sociale është krijuar për të ndaluar përdoruesit të dërgojnë apo të marrin foto nudo. Të premten është shtuar një shtojcë...

Life Style 14:40 - 10 Korrik, 2019

Nga zemra tek mbrojtja nga kanceri/ Njihuni me benefitet e përdorimit të bamjeve

Bamjet janë perimet e sezonit. Ato janë një burim i mirë i mineraleve, vitaminave dhe fibrave. Lëngu karakteristik që përmbajnë mund të përdoret edhe për salcat...

Kuriozitete 14:10 - 13 Qershor, 2019

Temperatura mbi 37 gradë/ Zbuloni si të mbroheni nga i nxehti përvëlues

Edhe pse qershori filloi me shi, temperaturat u ngritën menjëherë duke kapur vlera deri në 39 gradë celcius.Këtu do të gjeni disa këshilla se si të...

Kuriozitete 22:35 - 13 Janar, 2019

Studimi/ Gratë me fundshpinë të madhe janë më inteligjente

Një studim i Universitetit të Oxford-it  ka zbuluar se gratë me fundshpinë të bollshme janë më inteligjente se të tjerat si dhe më rezistente ndaj sëmundjeve....

fruta
Life Style 20:45 - 13 Janar, 2019

Fruti që ju mbron nga kanceri dhe sëmundjet kardiovaskulare

Limonët janë një frutë i popullarizuar që njerëzit përdorin në sasi të vogla për shkak të shijes që kanë. Ato janë një burim i mirë i...

Life Style 17:00 - 3 Dhjetor, 2018

Shkencëtarët program të posaçëm në mbrojtje të koraleve

Edhe koralet janë të rrezikuara prej ndryshimeve klimaterike. Për këtë arsye shkencëtarët kanë nisur zbatimin e projektit më të madh të mbrojtjes së tyre. Ata do...

Shëndeti 19:00 - 5 Korrik, 2016

Si të parandalojmë disa nga sëmundjet më të hasura gjatë verës

Vera është stina që preferojmë të gjithë, duke sjellë në memorje pushimet, plazhin, diellin, relaksin… Por çdo e mirë ka edhe një të keqe. Bashkë me...

Kultura 11:14 - 3 Korrik, 2015

Kumbaro: Reforma në trashëgiminë kulturore, prioriteti ynë

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, ka paraqitur sot raportin për trashëgimin kulturore. Në një konferencë për mediat, Kumbaro u shpreh se do të rishihet ky raport,...

Shëndeti 20:00 - 15 Qershor, 2015

Si mund t’i mbroni kockat tuaja?

  A e dinit se moskryerja e ushtrimeve, mosmarrja e mjaftueshme e kalciumit dhe konsumimi i tepërt i kripës dëmtojnë kockat tuaja? Sipas specialistëve, pavarësisht moshës...

Shëndeti 10:00 - 15 Qershor, 2015

Si të mbrojmë fëmijët nga i nxehti i verës

  Erdhi vapa ndaj kujdes fëmijët. Ky është sugjerimi që japin mjekët pediatër me nisjen e stinës së nxehtë. Së pari fëmijët nuk duhet të futen...

Life Style 11:00 - 8 Qershor, 2015

Si t`i mbrojmë fëmijët nga qëndrimi i tepërt në kompjuter

  Që t`i mbrojmë fëmijët nga qëndrimi i gjatë dhe i pa nevojshëm në kompjuter, shfletimi i ueb faqeve të cilat nuk janë në interes për...