Connect with Us

All posts tagged "mbyllje"

Kuriozitete 14:02 - 17 Mars, 2020

Masat kundër koronavirusit/ Çfarë lejohet dhe çfarë nuk lejohet në Gjermani

Gjermania po mbyll shumë abmiente publike në përpjekje për të ndaluar përhapjen e koronavirusit. Ja çfarë dimë në lidhje me kufizimet. – Që nga e hëna...

Showbizz 15:51 - 5 Dhjetor, 2019

Pas arrestimit të Zogut të Tiranës, Dajana Shabani konfirmon mbylljen e emisionit “Casa del los tres”

Disa ditë më parë, lajmi për arrestimin e Hermes Nikaj i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës i cili u arrestua me akuzat e shfrytëzimit të...

Showbizz 13:40 - 8 Nentor, 2019

Pas 13 vitesh transmetim/ Mbyllet emisioni i njohur

Pas 13 vitesh transmetim mbyllet emisioni Bypass Show. Nga sot ky emision nuk do ta vazhdojë më transmetimin e tij në Tv Vizion Plus. “Miq të...

Kryesore Show Biz 12:40 - 12 Maj, 2019

Në prag të mbylljes?/Sfilatës së ‘Victoria Secret’ duket se po i vjen fundi

Kompania e Victoria’s Secret po mendon se sfilata e modeleve seksi nuk po ndiqet më aq shumë nga njerëzit dhe mund të mbyllet fare. Sfilata e...

Kuriozitete 17:40 - 9 Maj, 2019

“Ka fuqi të pabesueshme”/ Një nga themeluesit e Facebook kërkon mbylljen e rrjetit

Një nga njerëzit që ka ndihmuar Zuckerberg për të transformuar Facebook-un në një rrjet të madh kërkon mbylljen e tij. Mark Huges ka treguar për New...

Kryesore Show Biz 11:40 - 14 Dhjetor, 2018

“The Ellen Degeneres Show” do të mbyllet?! Moderatorja sqaron arsyet e këtij vendimi!

Emisioni “The Ellen Degeneres Show” mund të përfundojë transmetimin brenda disa vitesh! Në një intervistë me “The New York Times”, moderatorja e emisionit Ellen DeGeneres tregoi...

Kuriozitete 22:40 - 4 Qershor, 2018

Kur fama të shkatërron/ Gjiri Maya mbyllet për shkak të fluksit

Gjiri Maya në ishullin Phi Phi Leh, Tajlandë, më parë ka qenë komplet i virgjër dhe i braktisur,  por me një bukuri përrallore, i cili u...

Life Style 23:00 - 14 Prill, 2018

Apple do largojë nga qarkullimi iTunes!

Sipas burimeve të brendshme, Apple do heqë qafe iTunes me 31 mars të vitit 2019. Apple thotë se kjo gjë nuk do bëhet menjëherë, dhe se...

Kuriozitete 00:15 - 26 Shtator, 2017

Restoranti shpjegon arsyen e mbylljes së tij/ Tani të gjithë duan të hanë aty

Për shumë amerikanë, duke punuar pa ndërprerje me pak pushime, është vetëm një fakt i jetës. Një restorant në Bakersfield të Kalifornisë, megjithatë, po e thyen...