Connect with Us

All posts tagged "media"

Showbizz 18:59 - 1 Nentor, 2019

Nuk i intereson se çfarë shkruajnë mediat për të/ Meghan Markle e vendosur të thyejë rregullat

Si gjithnjë Meghan Markle është në krye të mediave përsa i përket jetës së saj si private ashtu edhe profesionale. Së fundi ajo është përballur me...

Showbizz 20:03 - 25 Tetor, 2019

“Rita Ora i buzëqesh Beogradit në fytyrë”/ Serbët kundër këngëtares shqiptare

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora e ka pranuar gjithnjë me krenari para të gjithëve origjinën e saj. Këngëtarja është shprehur gjithnjë se është krenare që...

Showbizz 12:14 - 12 Tetor, 2019

FOTO- Mediat e akuzuan se i dështoi biznesi/ Noizy merr hak menjëherë

Përvec hiteve dhe suksesit në muzikë, ku këngët e tij arrijnë me miliona klikime, reperi shqiptar Noizy prej kohësh i është futur edhe biznesit. Ai ka një...

Kryesore Show Biz 11:16 - 29 Gusht, 2019

“Njihuni me Tayna-n”/ Media greke ngre në “piedestal” këngëtaren shqiptare, ja çfarë shkruajnë

Reperja shqiptare prej disa vitesh ka publikuar shumë hite dhe këngët e saj kanë arritur miliona klikime. Por mesa duket suksesi i saj duket se i...

Blog 10:18 - 27 Gusht, 2019

Ja çfarë zbulon mbi personalitetin tuaj psikologjia e mediave sociale

A i përdorni mediat sociale? Nëse po, çfarë lloj gjërash postoni? Fotografitë e darkës tuaj, deklarata politike, selfi, përditësimet e marrëdhënieve? Shumica prej nesh i përdorin...

kylie pushime
Kryesore Show Biz 14:25 - 16 Korrik, 2019

“Ajo që shihni në mediat sociale është vetëm sipërfaqja”/ Miliarderja më e re në botë tregon ankthin që po kalon

Jeta e miliarderes më të re në botë sipas Forbes, Kylie Jenner nuk është aq e thjeshtë sa e shohim në postimet e saj, Ajo ka...

Kryesore Show Biz 14:28 - 23 Maj, 2019

Gjiganti mediatik shkruan për reperen shqiptare/ Sjell artistët që duhet t’i njohë gjithë bota

Gjiganti mediatik New York Times ka publikuar një artikull ku promovon disa artistë europianë që duhen dëgjuar nga të gjithë. Ajo që nuk prisnim ishte se...

Kryesore Show Biz 17:23 - 19 Maj, 2019

Këndoi playback në Eurovizion?/ Media izraelite nxjerr “zbuluar” Madonnën

Këngëtarja me famë botërore Madonna ka qenë surpriza e këtij edicioni të festivalit Eurovizion. Mirëpo duket se performance e saj nuk ka qenë e drejtpërdrejtë. Sipas...

Kryesore Show Biz 14:10 - 15 Maj, 2019

“Ajo është një fantazëm”/Media zviceriane i kushton një artikull Loredanës për mashtrimet e saj

Lajmi i akuzave të ngritura nga çifti zviceran për zhvatje dhe mashtrime nga reperja Loredana, tashmë prej ditësh po bën xhiron e rrjetit me detaje të...

Kryesore Show Biz 12:10 - 14 Maj, 2019

“2000 franga për një postim”/Media zviceriane zbulon pasurinë marramendëse të Loredanës

Reperja shqiptare, Loredana, është padyshim personazhi më i komentuar i ditëve të fundit. Akuzat e fundit, por edhe jeta luksoze e këngëtares ka marrë vëmendjen e...

Kryesore Show Biz 13:04 - 13 Prill, 2019

Angela Martini “pushton” mediat e huaja/Zbulon talentin që nuk e dinte njeri

Modelja seksi Angela Martini kohët e fundit ka kurorëzuar dashurinë e saj në martes me miliarderin rumun, Dragos Savulescu. Atë nuk e kemi parë më të...

Kryesore Show Biz 11:53 - 5 Prill, 2019

Pasi e mohuan për mediat, Albi Nako dhe Alba Hoxha e bëjnë lidhjen serioze

Lidhja e Albi Nakos me balerinën dhe prezantuesen, Alba Hoxha vazhdon të jetë shumë e komentuar në media dhe çifti shpeshherë janë fotografuar bashkë. Megjithatë sa...

Life Style 13:40 - 1 Prill, 2019

Si po jua shkatërrojnë jetën mediat sociale dhe ekranet? Flasin mjekët

Varësia ndaj  rrjeteve sociale si Facebook, Instagram ose Twitter, sipas ekspertëve, po i drejton të rinjtë drejt depresionit dhe rrënimit të vetëvlerësimit.Ekspertët kanë vënë në dukje...

Kuriozitete 18:31 - 10 Mars, 2019

Inteligjenca artificiale fiton terren edhe në media

Në nëntor 2018, një robot i quajtur Tobi hartoi rreth 40.000 artikuj shtypi për rezultatet e zgjedhjeve në Zvicër për gjigantin mediatik ”Tamedia”. E gjithë kjo...

Life Style 21:00 - 2 Mars, 2019

Studimi : Mediat sociale thellojnë vetminë

Supozohej të bënin të kundërtën, por mediat sociale si “Twitter”, “Facebook” apo “Pinterest”, po bëjnë që gjithnjë e më shumë njerëzit të ndjehen të vetmuar. Sipas...