Connect with Us

All posts tagged "mendime"

Life Style 13:20 - 10 Nentor, 2019

Mendime rreth vdekjes dhe vetëvrasjes/ Zbuloni 8 shenjat më të zakonshme rreth depresionit

Depresioni shpesh konsiderohet të jetë një subjekt shumë prekës për shumë njerëz. Ka shumë individë,  të cilët nuk janë në gjendje të flasin për depresionin për shkak...

Life Style 15:40 - 8 Nentor, 2019

“Mund të lexojnë mendimet”/ 10 fakte interesante që nuk i dinit rreth shenjës së Peshqve

Peshqit janë një shenjë Uji dhe si e tillë kjo shenjë e zodiakut karakterizohet nga empatia dhe aftësia e shprehur emocionale. Ata janë shumë miqësorë, kështu...

Life Style 19:19 - 30 Tetor, 2019

FOTO-10 truket psikologjike që mund t’ju ndihmojnë të gjeni “çelësin” për këdo

Edhe nëse jemi unikë në mënyrën tonë, ne ndajmë të njëjtën natyrë njerëzore. Kjo na lejon të krijojmë lidhje me njerëz të tjerë dhe më e...

Kryesore Show Biz 11:08 - 9 Shkurt, 2019

Adelina Ismaili shokohet nga mendimet e qytetarëve: ‘Jam pa koment!’

Përdhunimi i vajzës 16-vjeçare në Kosovë  nga mësuesi e më pas polici ka tronditur mbarë vendin.  Por, më tronditëse se vetë ngjarja kanë qenë reagimet dhe...

Life Style 12:25 - 20 Tetor, 2018

Nga gënjeshtrat te paratë: Ja mendimet që i lënë pa gjumë shenjat e horoskopit

E keni provuar ndonjëherë të shtriheni për të fjetur dhe thjesht nuk ju zë gjumi sepse keni shumë mendime në kokë? Epo, mirë se erdhët në...

Kuriozitete 23:00 - 17 Nentor, 2017

Gjërat që besoni për televizionin të cilat janë komplet gabim

Është quajtur si një gjë komplet idiote, dhe e parëndësishme, por në fakt është komplet e kundërta. Të mos kesh një televizon këto ditë është sikur...

Life Style 21:44 - 16 Gusht, 2017

Arsyeja pse mendoni shumë para se të flini gjumë

Ju duhet të flni gjumë pasi duhet të zgjoheni herët në mëngjes, por ç’ti bësh, mendimet nuk të lënë të qetë. E keni vënë re se...

Life Style 21:28 - 13 Maj, 2017

Fuqia e pabesueshme e mendimeve

A zbulojnë ëndrrat kur jemi të sëmurë? A është i fshehur në kujtesën tuaj, kodi i fshehtë i përjetësisë? A mundet truri juaj ta mposhtë kancerin?...

Showbizz 13:40 - 14 Nentor, 2015

Agnesa Vuthaj tregohet shumë e thellë në mendime(Foto)

Ish-missi Agnesa Vuthaj është treguar mjaft e thellë në mendimet e saja, bazuar në një thënie që e ka publikuar bashkangjitur me foton e saj në...

Kuriozitete 17:15 - 30 Shtator, 2015

Pse femrat dhe meshkujt mendojnë ndryshe?

Historikisht femrat dhe meshkujt e kanë pasur të vështirë ta kuptojnë plotësisht njëri-tjetrin. Pse? Një shpjegim të thjeshtë e bën komiku amerikan Mark Gungor, njëherësh ligjërues...

Femra 10:00 - 21 Qershor, 2015

16 mendime që ka çdo grua gjatë depilimit

Kur gratë shkojnë për depilim, shumë herë i bezdis mendimi nëse do të jenë në ciklin mujor në natën që keni planifikuar ta kaloni me partnerin....