Connect with Us

All posts tagged "menyra"

Shëndeti 16:15 - 14 Janar, 2020

5 mënyra se si të përmirësoni shëndetin mendor në vitin 2020

Fillimi i kësaj dekade të re duket të jetë i vështirë. Viti 2020 ka nisur nën hijen e një politike përçarëse, çështjet për sigurinë ndërkombëtare, krime,...

Showbizz 14:13 - 14 Dhjetor, 2019

Manipulimi psikologjik në një marrëdhënie/ 8 mënyrat e fshehta që tregojnë se partneri juaj po iu trazon mendjen

Manipulimi psikologjik në një marrëdhënie është një mënyrë për të treguar fuqi dhe kontrroll mbi një person. Ti mund të mësosh, të parandalosh apo dhe të...

Life Style 14:53 - 23 Nentor, 2019

5 mënyra se si këmbët mund t’ju tregojnë nëse organet tuaja të brendshme janë në rrezik serioz

Disa sëmundje mund të çojnë në çrregullime të këmbëve. Për shembull, diabeti mund të rrisë qarkullimin e ngadaltë të gjakut dhe të çojë në probleme me enët e...

Life Style 23:00 - 30 Tetor, 2019

Është shumë e rëndësishme/ 9 mënyrat se si mund të bëni të lumtur një grua

Gratë që mbështesin gratë e tjera ka më shumë gjasa të kenë sukses. Dhe ky nuk është një mit! Kjo  është një arsye e mjaftueshme për...

Kuriozitete 18:43 - 23 Tetor, 2019

8 mënyrat e kontaktit me sy që bëjnë të mbeteni gjatë në kujtesën e dikujt

Njerëzit zakonisht kanw kontakt me sy nga  30 deri në 60% të kohës kur janë në bisedë. Por, për të krijuar një lidhje emocionale të vërtetë,...

Kuriozitete 22:24 - 29 Qershor, 2019

Lëkura e djegur pas plazhit/ Ja disa mënyra të shpejta për ta kuruar

Produktet e kuzhinës mund të jenë një opsion i mirë për lehtësimin e djegieve nga dielli. Acidi tanik tek çaji i zi, për shembull, mund të...

Life Style 13:40 - 19 Qershor, 2019

Mund t’i praktikoni edhe në punë/ 5 mënyra si të mos keni dhimbje shpine

Qëndrimi ulur në punë ose edhe në shtëpi nuk është gjëja më e mirë që mund të bëni. Kjo sjell shumë probleme në shëndet si edhe...

Life Style 21:53 - 18 Qershor, 2019

Largoni djersën nga trupi juaj/ Zbuloni disa nga mënyrat më efikase

Për shkak të temperaturave të larta është e pashmangshme djersitja. Edhe pse është në nga mënyrat natyrale për të liruar trupin nga toksinat. Ndodh që disa...

Life Style 13:35 - 10 Prill, 2019

Si ta përdorni më mirë Instagramin? Ja 5 mënyra ‘sekrete’

Fshihni fotot ku ju kanë bërë tag Fotot tag në Instagram nuk janë aq të dukshme në Instagram sa ç’janë në Facebook, por çdokush mund t’i...

gabimet qe bejme ne veshje
Fashion 13:25 - 8 Prill, 2019

Zbuloni mënyrat se si të dukemi më të sofistikuara me këto veshje

Në këtë artikull do iu njohim me disa kombinime të cilat përveçse janë ideale për t’u veshur në këtë stinë, janë edhe trendy i 2019-ës. Mjafton...

Fashion 13:10 - 6 Prill, 2019

Interesante/7 mënyra si ta kombinojmë një bluzë me printe

Bluzat me printe janë një mënyrë e thjeshtë për të shtuar pak gjallëri në paraqitjen tuaj. Pavarësisht se në të shkruhen fjalë, vite apo emri i...

Fashion 12:40 - 29 Mars, 2019

Ju themi 5 mënyra si t’i kombinojmë xhinset e bardha këtë sezon

Trendet e xhinseve ndryshojnë, por ka një stil që është esencial sa herë që vjen pranvera dhe vera: pantallonat e bardha! Gjithmonë jemi të hapura për...

menyra te cuditshme per tu kthyer ne forme
Life Style 22:20 - 28 Mars, 2019

Tre mënyra të çuditshme por efektive që do t’ju kthejnë në formën ideale

Të përtypësh çimçakiz. Në një studim të vitit 2016, ku kanë marrë pjese 12 burra mbipeshë ka konfirmuar se mund të digjen më shumë kalori nëse...

keshilla lidhje ne distance
Kuriozitete 22:40 - 26 Mars, 2019

Dashuria në largësi/ Tre mënyra për ta mbajtur gjallë

Lejoi të ketë hapsirën e tij Të gjithë kanë nevojë që të kenë pak hapsirë personale në jetë, partneri yt nuk bën përjashtim. Leri kohë që...

si t'i cjerresh masken nje dyfytyrshi
Kuriozitete 21:00 - 26 Mars, 2019

Si t’i çjerrësh  maskën një dyfytyrshi/ Tre mënyra që nuk dështojnë kurrë

Buzëqeshja Individët e shtirur ose me dy fytyra nuk buzëqeshin natyrshëm. Ata kanë një buzëqeshje të ngrirë zakonisht. Nëse do të shihni me kujdes kur dikush...