Connect with Us

All posts tagged "menyre"

Shëndeti 16:08 - 31 Janar, 2020

Shkencëtarët zbulojnë “magjinë”/ Mushkëritë riparojnë dëmtimet e shkaktuara nga duhani

Shkencëtarët kanë treguar se mushkëritë kanë një aftësi pothuajse “magjike” për të riparuar disa nga dëmet e shkaktuara nga pirja e duhanit , por vetëm nëse...

Life Style 17:21 - 27 Dhjetor, 2019

Këmbë të lodhura/ Zbuloni 9 mënyrat si të trajtoni dhimbjet

Këmbët e lodhura mund të jenë një simtomë e rrjedhjes së ulët të gjakut nga këmbët. Ky lloj shqetësimi ndodh më shumë tek gratë dhe moshat...

Kuriozitete 15:40 - 17 Nentor, 2019

10 fotot që tregojnë se si gjërat kane ndryshuar ne mënyrë drastike në vetëm 20 vite

Eshtë e pamundur të besosh që vetëm 20 vjet më parë askush nuk e dinte se çfarë ishte Google ose Netflix dhe nuk mund të mbante...

Showbizz 12:05 - 12 Nentor, 2019

Arti në zi/ Ndërron jetë në mënyrë tragjike aktorja 13 vjeçare

Një lajm tepër i dhimbshëm , ka “mbërthyer” mediat e huaja ditën e djeshme. Aktorja e re e Brodway, Laurel Griggs, ka ndërruar jetë në moshën...

Kuriozitete 13:40 - 2 Korrik, 2019

Foto- Bota në 50 vite/ Si ka ndryshuar në mënyrë drastike jeta jonë

Në 50 vitet e fundit bota ka pësuar një ndryshim drastik që nga menyra si vishemi dhe deri tek teknologjia e cila është bërë pjesë e...

si te dobesohesh pa shkuar ne palester
Life Style 21:00 - 30 Mars, 2019

Përtoni të shkoni në palestër? Ja një mënyrë e thjeshtë si të humbni kaloritë duke ndenjur

Kemi një super-lajm per ju ! Një dush mund të jetë po aq efektiv sa edhe ushtrimi, kur flitet për shëndetin tuaj. Doktor Steve Faulkner, një...

Life Style 09:58 - 3 Mars, 2019

Dy mënyra si të zgjohemi në mëngjes pa pirë fare kafe

Nëse nuk jeni një person mëngjesi, me siguri e kuptoni sfidën e zgjimit herët. Ndërsa kafeja konsiderohet si zgjidhja ideale për t’u zgjuar, shumë njerëz nuk...

Life Style 13:10 - 7 Janar, 2019

Mbajeni mend! Kjo është mënyra e vetme për të shpëtuar nga flokët e yndyrshëm

Ashtu si lëkura edhe flokët mund të jenë të yndyrshëm, të thatë ose neutralë. Por më problematikët janë flokët e yndyrshëm të cilët duhen larë çdo...

Kuriozitete 15:39 - 3 Janar, 2019

Ju tregojmë si të karikoni celularin në mënyrën e duhur

Është e vështirë për shumicën e njerëzve të kalojnë disa orë larg celularit të tyre. Por duket sikur mos zgjatja e batërisë e bën akoma ëm...

Kryesore Show Biz 10:53 - 11 Dhjetor, 2018

“Askush nuk e ka ditur kurrë!” Tayna rrëfen mënyrën e çuditshme si ka nisur karrierën e saj

“Columbiana” ishte kënga hit e verës së kaluar me të cilën Tayna u fut fuqishëm në tregun muzikor.  Pas kësaj ajo menjëherë u bë reperja më...

Life Style 21:15 - 23 Nentor, 2018

Ushtrimi fizik në mënyrë të rregullt mund ta mbajë trupin tuaj 30 vite më të ri

Muskujt e femrave dhe meshkujve që janë në moshë, të cilët janë ushtruar rregullisht për dekada, pothuajse nuk kanë asnjë ndryshim nga format fizike të të...

Kryesore Show Biz 11:53 - 17 Nentor, 2018

“S’je për këngë dost”! Skivi reagon në mënyrën më spontane ndaj komentit të ndjekësit

Së fundmi Skivi dhe Ledri kanë qënë reperat më të përfolur në mediat rozë pas ripajtimit dhe mundësisë që mund të ribashkojnë forcat për një bashkëpunim...

Life Style 23:22 - 11 Nentor, 2018

Kjo është mënyra më e thjeshtë për të shmangur aromën e keqe të gojës

Keni një aromë të rëndë kur flisni? Keni provuar çdo mënyrë dhe e keni përsëri? Nëse i keni përjashtuar të gjitha arsyet e mundshme dhe nuk...

Kryesore Show Biz 01:00 - 23 Shtator, 2017

Kim Kardashian nuk ka qënë nxënëse ekselente/ Mësoni mënyrën e saj të kopjimit në provime

E pyetur nga Ellen Degeneres, Kim Kardashian ka treguar sekretin që mundohej të fshinte nga prindërit e saj. Ajo thot që ka kopjuar në çdo provim...

Femra 20:30 - 28 Janar, 2017

Mënyra suedeze e të jetuarit/ Provojeni

Bëhet fjalë për udhëzimin shpirtëror që inkurajon vetë-disiplinën dhe maturinë, si dhe marrjen e kontrollit mbi jetën tonë që të jetojmë në mënyrë modeste, por edhe...