Connect with Us

All posts tagged "merimanga"

Showbizz 16:24 - 30 Nentor, 2019

Kim Kardashian “tmerron” të birin me filtrin e Instagramit/ Shihni reagimin e të voglit Saint

Kim Kardashian ka zbuluar frikën më të madhe të vajzës së saj Saint. Aranchofobia mund të jetë trashëguese bazuar në reagimin e djalit të saj Saint....

Kuriozitete 14:40 - 20 Nentor, 2019

Habisin shkencëtarët/ Ja disa nga arsyet që nuk duhet t’i vrisni merimangat në shtëpinë tuaj

Merimangat janë krijesa të tmerrshme, me tetë këmbë, qe i shkaktojne makthe njerëzve. Por megjithatë, shkencëtarët insistojnë të na thonë se merimangat thjesht keqkuptohen, dhe jo...

Kuriozitete 13:40 - 20 Shtator, 2019

“Më heqin stresin”/ Njihuni me vajzën që tronditi njerëzit me hobin e saj të frikshëm

Një 27-vjeçare në Australi, i ka shokuar të gjithë me “fiksimin” e saj për merimangat e mëdha në fytyrë. Tarni Roebuck nga Queensland, i pëlqen shumë...

Kuriozitete 22:10 - 12 Nentor, 2017

Gruaja zbulon shkakun e dhimbjes së kokës/ Një merimangë jetonte në veshin e saj

Një grua, e cila mund të identifikohej vetëm si Lekshmi L, u shoqërua në spital pasi vuante nga dhimbje të forta  koke vetëm për të zbuluar...

Kuriozitete 21:31 - 24 Shtator, 2015

Merimanga të mëdha sa minjtë pushtojnë Britaninë

Banorët e një qyteze në Cheshire në Britani thanë se janë pushtuar nga disa merimanga gjigande të mëdha sa minjtë. Raportimet për merimangat gjigande nëpër shtëpitë britanike...

Kuriozitete 00:15 - 18 Korrik, 2015

Merimanga vdekjeprurëse gjendet në Britaninë e Madhe

Një merimangë që cilësohet më vdekjëprurëse është gjetur në një depo në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo merimangë u zbulua nga një punëtorë i një fabrikë në...

Kuriozitete 11:15 - 27 Maj, 2015

“Femrat merimanga”

Fustani “Merimangë” është vepër e artistes Anouk Wipprecht që tregon fuqinë dhe bukurinë e bukurisë së integruar brënda modës. Por çudia nuk është vetëm stili dhe dizajni...

Kuriozitete 14:15 - 21 Maj, 2015

‘Shiu’ i merimangave në Australi

Banorët e Golbernit në Australi kohët e fundit i ka pritur diçka e habitshme, brenda natës i gjithë qyteti u mbulua nga rrjeta e bërë nga...

Kuriozitete 22:21 - 8 Prill, 2015

(Video) Kini kujdes ! Shikoni ku mund të fshihen merimangat

Një burrë zbuloi në bravën e makinës së tij se aty fshihej një merimangë. Ai sprucoi një solucion te brava e makinës së tij dhe merimanga...

Kuriozitete 00:22 - 9 Mars, 2015

Njihuni me merimangën që refuzon të ngordhë

  Një australian ka filmuar në dy pjesë momentin e tmerrshëm të një merimange të madhe e cila doli nga hiçi brenda tualetit dhe më pas...