Connect with Us

All posts tagged "metoda"

Life Style 16:57 - 3 Nentor, 2019

Jeni të rrethuar nga energjitë e këqija/ Këto janë 7 metodat e sigurta për ta larguar nga shtëpitë tuaja

Të gjithë ne ndiejmë energjitë përreth nesh edhe nëse nuk mund t’i shohim ato. Negativ ose pozitiv, secili objekt dhe person me të cilin bashkëveprojmë ka...

Life Style 20:40 - 3 Gusht, 2019

“Tmerri” nga gërhitja/ Si të “shpëtoni” me anë të metodave natyrale

Askush nuk dëshiron t’i dëgjojë tingujt torturues të gërhitjes ndaj ne kemi përmbledhur për ju disa metoda krejt natyrale, pa shumë shpenzime që do t’ju ndihmojnë...

Metoda per te hequr mbipeshen
Kuriozitete 22:59 - 7 Mars, 2019

Tre metoda efektive për t’i vënë “kufirin tek thana” mbipeshës

Mos harroni mëngjesin Zakonisht kapuçino me një kroasant jua mbush syrin për mëngjes, por gjithsesi rrezikoni që vetëm pas pak orësh të ndiheni të uritur. Mëngjesin...

si te dobesohesh pa shkuar ne palester
Kuriozitete 22:00 - 2 Mars, 2019

Tre metoda efikase që do t’ju dobësojnë pa shkelur në palestër asnjë ditë

Të nevrikosesh pak Nëse jeni me nerva dhe filloni të lëvizni trupin në mënyrë të pakontrolluar do të digjni më shumë kalori se sa kur rrini...

metoda kontraceptive mite qe i besojne te gjithe
Life Style 23:50 - 17 Shkurt, 2019

Metodat kontraceptive/ Këto janë gënjeshtrat që i besojmë të gjithë

Kondomi ndikon në kënaqësinë seksuale Kondomi nuk ndërhyn aspak në shijimin e eksperienvës seksuale. Për më tepër në treg ka shumë lloje kondomësh që do t’ju...

hiq nishanet me metoda natyrale
Life Style 23:00 - 16 Shkurt, 2019

Si të heqësh qafe nishanet e bezdisshme me metoda natyrale  

Uthull molle Përmbajtja acide që ka uthulla e mollës, është një nga përbërësit më të mirë që mund të përdoret kundër nishaneve që njihen ndryshe edhe...

herpes
Kuriozitete 12:39 - 7 Shkurt, 2019

Metodat më efektive për trajtimin e herpesit në buzë

Hudhër Hudhra ka një fuqi të fortë natyrore antimikrobike dhe mund të shmangë ënjtjen dhe të ndihmojë që herpesi të shërohet sa më shpejt. Vitamina C...

dhimbje koke
Femra 23:40 - 29 Janar, 2019

Si të shpëtosh nga dhimbja e kokës sa hap e mbyll sytë

Ka disa metoda natyrale, të cilat mund të heqin qafe dhimbjen e kokës shumë shpejt pa shkaktuar efektet anësore shumë të zakonshme që shkaktohen nga medikamentet....

shtatzeni eko-test
Fëmija 22:40 - 23 Janar, 2019

Kjo analizë gjaku, do t’ju ndihmojë të konfirmoni shtatzëninë që në ditën e parë

Shumë gra duan të kenë një fëmijë, ndërsa disa të tjera thjesht nuk janë gati.Pyetja më e zakonshme në këto rastë është: Si mund ta kuptoj...

dore gishta
Kuriozitete 22:40 - 18 Janar, 2019

Çdo gisht lidhet me dy organe /Metoda shekullore japoneze do t’ju shërojë në vetëm 5 minuta

Japonezët gjithnjë kanë përdorur mjekësinë alternative dhe kjo e fundit ka rezultuar shumë efikase. Metoda e mëposhtme, do t’ju marrë vetëm pesë minuta. Jin shin Jitsu...

ankth clirim
Femra 14:00 - 10 Janar, 2019

Ju tregojmë disa mënyra, që do t’ju shpëtojnë nga ataku i panikut

Ushtrime të frymëmarrjes Frymëmarrja e thellë është një nga pjesët më të rëndësishme të zvogëlimit të simptomave gjatë një sulmi ankthi. Merrni kontrollin e frymëmarrjes tuaj...

Kuriozitete 11:15 - 1 Janar, 2019

Si të shpëtoni nga dhimbja e dhëmbit në vetëm një minutë

Ne e dimë që  mënyra më e mirë për të trajtuar një dhimbje dhëmbi është të shkosh tek dentisti për të identifikuar shkakun dhe për të...

Kuriozitete 00:00 - 26 Dhjetor, 2018

Thuaji lamtumirë pikave të zeza, me përdorimin e këtyre mjeteve rrethanore

Nëse ka diçka që është shumë e vështirë për t’u fshehur në fytyrë, janë pikërisht pikat e zeza. Ato formohen kryesisht  nga yndyrat dhe papastërtitë.  Ju...

Kuriozitete 00:00 - 24 Dhjetor, 2018

 Të lësh cigaren nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë, ju tregojmë mënyrat  më të reja

Limon i freskët Limoni i freskët ul kërkesën e trupit për nikotinë,kjo është një metodë perfekte për ata që duan të lenë duhanin.  Nëse ha dhe...

Life Style 23:53 - 16 Dhjetor, 2018

Të mësojmë si të kursesh,nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë

Në këtë artikull do të gjesh disa mënyra të kursimit për të cilat nuk kishe dëgjuar më parë Kurse 10 % të rogës së 2-javëve Në...