Connect with Us

All posts tagged "mik"

Kuriozitete 15:05 - 18 Nentor, 2019

Përjetoni më pak stres/ Habit studimi, ja çfarë do të thotë të punosh në një zyrë me një mik të ngushte

Shumica e njerëzve kalojnë më shumë kohë në punë sesa në shtëpi, kështu që është e natyrshme që ata janë të prirur të krijojnë lidhje me...

Showbizz 11:40 - 5 Nentor, 2019

“Ta kesh mik, të prish punë”/ E quajti “dhëmbë kalbur”, gazetarja reagon pas ofendimit të Noizyt

Ditën e djeshme, reperi i njohur Noizy publikoi një status ofendues kundër gazetares Dasara Karaiskaj duke e quajtur dhëmbë kalbur, ndërkohë që përkrah fotos shkruante: “Repi...

Kuriozitete 11:41 - 28 Tetor, 2019

“Në pritje të fëmijës së parë me një…mik”/ Njihuni me 23 vjeçaren që ofron para për të takuar meshkuj

Historia e 23 vjeçares Jane Park, po bën bujë në mediat e huaja. Jane fitoi lotarinë në moshën 17-vjeçare dhe në atë moment kuptoi se nuk...

zilia e mikut
Kuriozitete 21:40 - 30 Janar, 2019

Zilia e mikut/Helmi që dhemb më shumë se inati i armikut

Zilia është ndjenja e pakënaqësisë, zemërimit, dëshpërimit dhe xhelozisë që një person mund të ketë, pasi ai nuk ka  diçka që një person tjetër ka, qoftë...

Life Style 12:40 - 7 Janar, 2019

Zbuloni mikun e ngushtë që duhet të keni sipas shenjës së horoskopit!

Shenja e horoskopit është jo vetëm diçka që ju bën të dalloni prej të tjerëve, por ju mund të zgjidhni situata të caktuara vetëm duke u...

Life Style 13:10 - 30 Nentor, 2018

Më thuaj nëse ke një mik Shigjetar, të të them pse je me fat

Siç ndodh zakonisht, këtë muaj do t’i kushtojmë më tepër rëndësi shenjës së Shigjetarit. Ndaj të lindurit nën këtë shenjë të bëhen gati. Përpos karakteristikave të...

Kryesore Show Biz 10:06 - 27 Nentor, 2018

“Ajo ka menduar vetëvrasjen…” – Miku më i mirë i Princeshë Diana-s rrëfen përballjen e saj me dashnoren e Princ Charlie-t

Në studion e “Domenica Live”, ditën e djeshme gjithë vëmendjen e ka marrë historia e jetës dhe vdekjes së Lady Diana. Ishte miku i saj më...

Life Style 22:15 - 4 Nentor, 2018

Ja pse duhet të keni një mik që i përket kësaj shenje Horoskopi

Jeni në kërkim të një miku të mirë që t’i hapni zemrën dhe të keni besim të plotë tek ai, atëherë do të ishte më mirë...

Femra 11:30 - 18 Janar, 2017

Mënyra për të ndihmuar një mik në nevojë

Ndoshta nuk mund të bëni gjë për të ndryshuar situatën, por mund ta përmisoni atë duke thënë ” më vjen keq” dhe duke provuar disa metoda...

Shëndeti 10:00 - 30 Dhjetor, 2016

Cili është miku më i ri i shëndetit tuaj?

Për shkak të vlerave të mëdha ushqyese që përmban, boronica preferohet si njëri nga ushqimet kryesore që duhet ta kemi në dietën ditore, edhe si fryt,...