Connect with Us

All posts tagged "mikrobe"

Teknologji 13:09 - 13 Mars, 2020

VIDEO-Metoda më e thjeshtë/ Si ta pastroni smartfonin tuaj në mënyrë efektive

Teksa të lani duart është vitale, nëse jeni I shqetësuar për mikrobet në telefonin tuaj mund t’iu tregojmë disa hapa të thjeshtë për t’i pastruar. Pastrimi...

Life Style 15:09 - 19 Prill, 2019

“Mjekra mban më shumë mikrobe se sa një qen”/Studimi i ri habit meshkujt

Në këtë përfundim kanë arritur ekspertët të cilët e dinin që prej fillimit që ky lajm s’do t’i pëlqente aspak adhuruesëve të mjekrës.Në fakt qëllimi i...

Fëmija 19:20 - 1 Janar, 2019

Harrojini ambientet sterile, fëmijët kanë nevojë për mikrobe

Shkenca moderne thotë se tendenca për të disifektuar çdo gjë të mundshme për tu liruar nga mikrobet është e gabuar, sidomos kur bëhet fjalë për fëmijët....

Kuriozitete 22:08 - 10 Korrik, 2017

Këshilla e shkencëtarëve/ Ja sa shpesh duhet t’i ndërroni mbulesat e dyshekëve

Ne shpenzojmë më shumë se një të tretën e jetës sonë në shtrat – por ai mund të kthehet shumë shpejt në një park botanik plot...

Kuriozitete 21:30 - 5 Maj, 2017

Këto mikrobe të vogla e të shëmtuara jetojnë në fytyrën tonë

Këto mikrobe të vogla kanë tetë këmbë dhe janë duke marrë frymë në lëkurën tuaj pikërisht tani. Me mijëra të tilla qendrojnë, ushqehen, flenë dhe madje...

Kuriozitete 00:01 - 20 Korrik, 2015

Duart, transmetuesit kryesor të mikrobeve

Hulumtuesit thonë se duart luajnë një rol të rëndësishëm në transmetimin e mikrobeve, kështu ju duhet t’i kushtoni rëndësi shumë atyre dhe pjesëve më të ndjeshme...

Shëndeti 18:00 - 25 Qershor, 2015

Në fytyrë ka mikrobe

  Shpesh mendoni që fytyra është pjesa më e pastër e trupit të njeriut për shkak të kujdesit të veçantë që i kushton secili prej jush....