Connect with Us

All posts tagged "miliarder"

Showbizz 13:16 - 25 Prill, 2020

Një tjetër emër i njohur i shtohet listës së miliarderëve/ Zbuloni vlerën e pasurisë së reperit

Reperi i njohur Kaney është i është shtuar listës së miliarderëve. Sipas Forbes ai ka një pasuri me vlerë rreth 1.3 miliardë dollarë.Atletet Yeezy, të reperit...

Kuriozitete 13:39 - 16 Mars, 2020

Miliarderi kinez bën gjestin human për SHBA/ Dhuron 500 mijë teste për Coronavirusin dhe 1 milion maska

Miliarderi kinez dhe bashkëthemeluesi i Alibaba, Jack Ma tha se ai do të dhurojë 500 mijë tamponë për testimin e Coronavirusit dhe 1 milionë maska  për...

Kuriozitete 14:42 - 31 Janar, 2020

“Theu zemrat” e 25,000 vajzave/ Miliarderi pendohet, heq dorë nga kërkimi për të dashur

Miliarderi japonez Yusaku Maezawa u bë edhe më i njohur pasi deklaroi se donte të dashur për të realizuar udhëtimin e tij në hënë në vitin...

Kuriozitete 14:30 - 17 Janar, 2020

Kërkonte të dashur për udhëtimin në Hënë/ Miliarderi merr 20 mijë kërkesa nga vajzat

Disa ditë më parë, miliarderi japonez Yusaku Maezaëa deklaroi se kërkonte një të dashur për ushëtimin e tij në Hënë në vitin 2023. Ai hapi një...

Teknologji 15:26 - 13 Janar, 2020

Miliarderi japonez kërkon të dashur/ Aventura e parë për një udhëtim në hënë

Miliarderi japonez Yusaku Maezawa, 44 vjeç kërkon një të dashur me të cilën do të bëjë udhëtimin e parë në hënë. Miliarderi ka një kërkesë për...

Fashion 16:12 - 5 Dhjetor, 2019

Jahte private, parti me Khloe Kardashian dhe dasma 1 milionë dollarëshe/ Brenda kompanisë së madhe të modës të miliarderit 55 vjeçar

Boohoo është një nga kompanitë që është rritur me hapa të mëdha. Ajo u themelua në vitin 2016 nga Mahmud Kamani dhe partnerja e tij Carol...

Showbizz 18:40 - 4 Dhjetor, 2019

Miliarderi i parë i muzikës hip-hop/ Jay Z feston 50 vjetorin e lindjes

Reperi me famë botërore Jay Z feston sot 50 vjetorin e tij të lindjes. Ai është kthyer në miliarderin e parë të muzikës hip-hop. Pasuria e...

Showbizz 18:21 - 6 Nentor, 2019

Pas ndarjes nga Travis Scott/ Kylie Jenner dhe Drake kalojnë momente “romantike” së bashku

Kohët e fundit është përfolur në mediat e huaja se mes Kylie Jenner dhe Drake ka një “tërheqje” shumë të fortë. Dhe duket se Kylie Jenner...

Kryesore Show Biz 19:14 - 20 Shtator, 2019

Nuk zgjati shumë/ Aktorja i jep fund romancës së dashurisë me sheikun miliarder

Lindsay Lohan është aktorja e cila përflitet shumë për jetën e saj personale në mediat rozë. Aktorja ka qenë e ftuar së fundi në emisionin e...

Kuriozitete 22:22 - 16 Gusht, 2019

Pasi la shkollën u bë miliarder/ Njihuni me historinë e suksesit të pronarit të “Poker Stars”

I njohur tashmë si njeriu i tetë më i pasur në botë, 46-vjeçari kanadez Mark Scheinberg ka një pasuri prej 4.5 miliardë dollarësh dhe ka më...

Kryesore Show Biz 14:11 - 15 Gusht, 2019

“Po të ishe aq shqiptare nuk do të martoheshe me një të huaj miliarder”/ Emina Çunmulaj ironizon ndjekësen

Emina Çunmulaj është një nga personazhet më të ndjekura në rrjetet sociale. Çdo ditë ajo poston foto të ndryshme nga jeta e përditshme. Së fundi ajo...

Kryesore Show Biz 12:36 - 7 Qershor, 2019

Ndahet nga miliarderi?/ Zbulohet “sekreti” i Angela Martinit

Modelja shqiptare Angela Martina prej dy vitesh është e martuar me supermiliarderin rumun Dragos Savulescu. Por së fundi po përflitet për një ndarje të çiftit pasi...

Kryesore Show Biz 17:37 - 24 Maj, 2019

U përfolën për një lidhje/ Fjolla Morina “fëlliq” miliarderin iranian në mes të emisionit

Këngëtarja Fjolla Morina është përfolur shumë për jetën e saj personale. Para pak kohësh një foto ku shfaqej me miliarderin iranian Sasha Sobhani, bëri që të...

Kuriozitete 12:53 - 21 Maj, 2019

Nga i varfër në miliarder/ Punëtori zbulon papritur se ishte djali i aristokratit

Nëpër filma jemi mësuar të shohim se si një person nga i varfër kthehet në të pasur por këtë herë kjo ka ndodhur në jetën reale....

Kuriozitete 15:54 - 20 Maj, 2019

Miliarderi me “zemër të madhe”/ Paguan detyrimet për 400 studentë

Një nga miliarderët më të mëdhenj në botë Robert Smith ka marrë përsipër të paguajë detyrimet studentore për 400 studentë. Robert Smith është njeriu më i...