Connect with Us

All posts tagged "milionere"

Showbizz 09:30 - 26 Mars, 2020

Makinë me kristale Swarovski dhe luks i shfrenuar/ Fotot e modeles ruse që po “çmend” rrjetin

E njohur tashmë për makinën e saj “Lamborghini Aventador” të mbuluar me kristale Sëarovski, modelja ruse Daria Radionova duket se nuk ndalet me luksin e saj...

Kuriozitete 11:53 - 5 Maj, 2019

“Kam 1 vit pa kryer marrëdhënie”/23 vjeçarja milionere bën deklaratën e çuditshme

Jane Park,milionerja më e re në Britaninë e Madhe fitoi një milion paund në vitin 2013, por si duket, fati nuk e ka ndjekur më që...

Kuriozitete 14:25 - 21 Prill, 2019

1 milionë dollarë në vit/Murgeshat bëhen milionere me shitjen e kanabisit

Dokumentari ‘Breaking Habits’, i drejtuar nga regjisori britanik Rob Ryan, tregon një manastir në Kaliforni fiton rreth 1 milionë dollarë në vit nga shitja e kanabisit. Murgeshat...

Kryesore Show Biz 13:10 - 14 Prill, 2019

“Elvana është milionere,kurse Tuna…”/Robert Berisha “ndez” përsëri sherrin e vjetër

Dihet tashmë që marrëdhënia e Tunës dhe Robert Berishës nuk është aspak e mirë dhe dyshja nuk i kanë kursyer deklaratat thumbuese ndaj njëri tjetrit. Por...

Këto shenja horoskopi janë të destinuara për të notuar në para
Life Style 10:40 - 7 Prill, 2019

Shenjat më milionere të horoskopit/Zbulojeni nëse jeni edhe ju

Sipas studimeve të fundit shenjat e horoskopit mund të parashikojmë shansin tonë për t’u bërë një miliarder.Një studim ka zbuluar se nga 250 miliarderët në listën...

Life Style 00:05 - 1 Janar, 2019

Do t’u buzeqëshë fati! Këto 3 shenja HOROSKOPI do të bëhen MILIONERE në vitin 2019-në, ja cilat janë ato!

Edhe pse punojmë shumë apo kërkojmë të bëjmë para pafund, e ardhmja është e shkruar dhe secili do të marrë atë që është parashikuar. Për vitin 2019-të,...

Life Style 22:35 - 21 Tetor, 2018

Doni të bëheni milionerë? Këto janë parimet që duhet të keni

Sot shqetësimi kryesor i njerëzve më të pasur në botë nuk është domosdoshmërisht fitimi i parave. Për shembull, Mark Zuckerberg dëshiron të ndryshojë botën dhe Elon Musk dëshiron të ndërtojë...

Kryesore Show Biz 23:20 - 13 Shkurt, 2018

Foto/ Miliarderja feston ditëlindjen 1 javë para

Kur je e pasur nuk pret që të vijë dita e lindjes dhe e feston atë 1 javë përpara. Trashëgimtarja Paris Hilton, e cila vitin e...

Kryesore Show Biz 23:40 - 6 Shkurt, 2018

Më e pasura e klanit Kardashian/ Në 2022 do ketë më shumë se 1 bilion

Linja e saj e kozmetikës ka bërë miliona duke u shitur ane e mbanë botës. Tani mamaja e re Kylie Jenner ndodhet në fronin e klanit...

Kuriozitete 23:30 - 6 Shkurt, 2018

U bënë milionerë para të 25-tave/ Njihuni me këta fëmijë

Të gjithë e dinë se kur ia del në jetë duhet të kesh më shumë se 7 numra në bankë. Miliona, jo shifra të tjera. Ju...

Kuriozitete 00:00 - 29 Nentor, 2017

Mënyra se si milioneri po udhëton me familjen e tij pa shpenzuar asnjë para

Kjo është një familje e rrallë, dhe shumë me fat mbi të gjitha. Po përjetojnë një jetë ëndrrash pa harxhuar asnjë para. Kjo familje i ka...

Kuriozitete 23:30 - 24 Nentor, 2017

Shpërngulen në shtëpinë e çiftit fitues të llotarisë/ Bëhen milionerë duke fituar dhe ata

Rezulton se Katie dhe Craig Ferguson fituan çmimin e parë pasi hynë në shtëpinë e fituesve të mëparshëm të lotarisë. Ky çift vendosi të luante në...

Kryesore Show Biz 23:20 - 12 Shtator, 2017

Supermodelet më të paguara të 2017

Për të dytin vit rradhazi Gisele Bündchen  është modelja më e paguar në botë. Ndonëse është tërhequr nga pasarelat prej vitit 2015, 37-vjeçarja braziliane kryeson listën...

Life Style 21:00 - 30 Qershor, 2015

Çka i karakterizon milionerët

  Kompanitë që vlerësojnë sjelljet e njerëzve dhe të arriturat e tyre në fushën financiare kaë dalur me listën e ‘disa karakteristikave që janë të përbashkëta...