Connect with Us

All posts tagged "minuta"

Showbizz 13:53 - 17 Nentor, 2019

Miliona pëlqime brenda pak minutave/ Fotot më seksi nga yjet e Instagramit që bënë namin këtë javë

Yjet e Instagramit nuk lënë rast pa ekspozuar asetet e tyre më seksi dhe kjo nuk i ndalon të postojnë pothuajse cdo ditë. Ato janë gjithnjë...

Showbizz 11:41 - 16 Nentor, 2019

U shfaq tepër seksi dhe me stil/ Pak minuta pas publikimit, Enca bën “namin” me këngën e re

Këngëtarja shqiptare e cila tashmë është “mbretëresha” e Instagramit me 2 milionë ndjekës, Enca ka publikuar se fundmi këngën që fansat po e prisnin me padurim...

Showbizz 11:05 - 8 Nentor, 2019

20 minuta para se të ngjitej në skenë/ Këngëtares së njohur i ndodh e papritura në koncert

Këngëtarja e njohur ndërkombëtare, Lady Gaga ka habitur fansat e saj mbrëmjen e djeshme në koncertin e saj në Las Vegas ku ka anuluar shfaqjen e...

Kuriozitete 14:10 - 8 Shtator, 2019

U duartrokit për 8 minuta rresht/ Zbuloni filmin që “rrëmbeu” çmimin e parë si filmi më i mirë

Filmi më i ri i “Joker” i cili në rol kryesor ka aktorin Joaquin Phoenix, së fundmi ka rrëmbyer “Luanin e Artë” në Festivalin e Venecias,...

Kryesore Show Biz 13:10 - 2 Shtator, 2019

Duartrokitet për 8 minuta rresht/ Zbuloni filmin i cili mahniti “Filmin e festivalit” në Venecia

Filmi “Joker” i cili u publikua në fund të muajit gusht, ku në rol kryesor luan Joaquin Phoenix, po bën “namin” në kinematë botërore dhe në...

Life Style 14:10 - 6 Prill, 2019

Miliarderit i ndodh “gjëma”/Humb 1 miliard dollarë për 2 minuta

Biznesmeni Elon Musk ka lindur lindur më 28 qershor, 1971. Ai është një manjat biznesi, investitor, inxhinier, dhe shpikës amerikano-kanadez i lindur në Afrikën e Jugut.Ai...

te blesh kohe
Kuriozitete 22:40 - 3 Mars, 2019

Banka e kohës/ Mund të blesh orë minuta dhe sekonda

Qëllimi kryesor i kësaj banke është promovimi i lumturisë të personave përmes shërbimeve të shkëmbimit dhe të solidaritetit. Paratë shkëmbehen me minuta, orë e sekonda në...

Life Style 20:00 - 12 Janar, 2019

“Qani për mua vetëm 20 minuta”, fjalët e zgjuara dhe të guximshme të 9-vjeçarit me kancer para se të “ikte”

Një 9-vjeçari, i cili luftonte me kancerin prej më shumë se një viti, u nda nga jeta ditën e Krishtlindjeve. Ai luftoi deri në minutën e...

Life Style 15:53 - 19 Dhjetor, 2018

Zgjat më pak sesa minutat e një kënge! Prindërit rrëfejnë të vërtetën e hidhur të jetës seksuale

Prindërit modernë po luftojnë shumë që ta mbajnë pasionin “gjallë”! Studimet tregojnë se 71% e prindërve pranonin se zgjidhnin një seks “shpejt e shpejt” që zgjaste...

Kuriozitete 20:30 - 16 Dhjetor, 2018

Shtypini fort për dy minuta këto dy pika në këmbë dhe prisni që të ndodhë “mrekullia”

Akupresura apo terapia terapeutike me shtypje ka treguar prej kohësh efektin lehtësues dhe lirimin nga dhimbjet. Ky vend në këmbët tuaja mund të jetë edhe pika...

Life Style 13:25 - 4 Dhjetor, 2018

Çfarë ndodh nëse përdorni vetëm 10 minuta në ditë Facebook dhe Instagram?

Kufizimi i përdorimit të Facebook , Instagram dhe Snapchat drejtpërdrejt të çon në uljen e vetmisë dhe depresionit, sipas një studimi të kohëve të fundit të...

Kuriozitete 11:53 - 29 Tetor, 2018

Kalojmë mbi 20 mijë minuta duke puthur, por cila është arsyeja ?

A e dinit se mesatarisht një njeri kalon 20,160 minuta të jetës së tij duke puthur. Rekordi i puthjes më të gjatë të vazhdueshme është 58...

Shëndeti 11:00 - 23 Maj, 2015

Efektet e Coca-Colas pas 60 minutash në trupin tonë

  Coca-Cola është një pije që cilësohet si shumë e dëmshme për organizmin tonë. Në një studim të realizuar nga studiuesi turk Xhanan Karataj, i cili...

Life Style 20:54 - 6 Dhjetor, 2014

“Mjaftojnë 4 minuta ushtrime për tu ndjerë në formë”

Një hulumtim i ri tregon se mjaftojnë 4 minuta në ditë për të qenë në formë, pa patur nevojën e palestrës. Studiuesit realizuan një provë, ndërmjet...