Connect with Us

All posts tagged "mish"

Shëndeti 15:31 - 4 Shkurt, 2020

Një dietë me squfur të ulët mund të ju ndihmojë të jetoni më gjatë/ Ja cili është çelësi i kësaj diete

Konsumimi i një pjese të madhe të një aminoacidi të caktuar, i gjetur në proteinën e kafshëve , ka qenë i lidhur me një shumëllojshmëri të...

Blog 11:40 - 8 Shtator, 2019

Studimi/Vegjetarianët dhe veganët, më të rrezikuar nga goditjet në tru, sesa ata që hanë mish

Vegjetarianët, njerëzit që nuk konsumojnë asnjë lloj mishi, janë më të rrezikuar nga goditjet në tru, sesa ata që shijojnë hera-herës një biftek të mirë, ka...

Kryesore Show Biz 11:09 - 9 Shkurt, 2019

“Një copë mishi me dy sy!” Flori Mumajesi ofendon këngëtaren shqiptare

Kur u zbulua se Fifi dhe Flori nuk ishin më miq në Instagram, kjo na bëri të gjithëve të dyshonim se marrëdhënia mes tyre mund të...

Life Style 15:53 - 30 Janar, 2019

Kjo është arsyeja se përse na rrëqethet mishi kur marrim lajme të këqija

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë të vetme, që të na bëhet lëkura “me kokrra” kur dëgjojmë ndonjë lajm jo të mirë, apo...

Life Style 10:55 - 26 Janar, 2019

Kjo është e vërteta e frikshme që fshihet pas mishit të skuqur të pulës

Megjithëse është shumë i shijshëm dhe preferohet nga shumë persona, mishi i pulës mbart disa rreziqe të mëdha. Sipas një studimi, ushqimet që skuqen shumë, duke...

Life Style 12:25 - 6 Janar, 2019

4 arsye pse femrat dëshirojnë të hanë mish krejt papritur

Njerëzit  që e duan mishin e kanë jashtëzakonisht të vështirë të heqin dorë nga mishngrënia. Por ka edhe persona të cilët nuk e kanë aspak në...

Kuriozitete 16:52 - 3 Janar, 2019

Ja se çfarë ndodh me trupin tuaj, nëse konsumoni më shumë mish se sa duhet

Nevojat dietetike të çdo personi janë të ndryshme, por nëse i shihni këto efekte në trupin tuaj, mund të jetë koha për të pakësuar ngrënien e...

Kuriozitete 16:40 - 20 Dhjetor, 2017

Kasapët në alarm: Po hani mish me tumor

Këto imazhe po bëjnë xhiron e rrjetit dhe kanë tronditur konsumatorët e mishit. Dy punëtorë me eksperiencë kanë pranuar shitjen e mishit që ka qenë i...

Kuriozitete 22:20 - 12 Mars, 2017

Ja çfarë ndodh nëse nuk hani mish për një vit

Nëse hiqni dorë nga mishi, jo vetëm që do të bëni mirë për ndryshimet klimatike, por do t’i sillni vetes edhe shumë përfitime shëndetësore. Këto janë...

Kuriozitete 08:15 - 28 Prill, 2015

Indonezi: Për shendet të mirë dhe për të ruajtur bukurinë, hanë mish gjarpëri

Kinezët, të cilët jetojnë në Indonezi, për shkak të bukurisë dhe shëndetit, preferojnë restorantet që gatuajnë mish gjarpëri. Sipas tyre mish i gjarpërit është shumë i...