Connect with Us

All posts tagged "mite"

Shëndeti 13:02 - 13 Prill, 2020

Coronavirus/ Mitet rreth lëngut të limonit dhe pickimit të mushkonjave

Studiuesi Chris Morris ka folur më shumë rreth miteve që po qarkullojnë së fundi në lidhje me Coronavirusin. Gjatë kësaj kohe kemi lexuar shumë artikuj që...

Kuriozitete 18:18 - 20 Janar, 2020

I keni gjykuar gabim/ 4 mitet rreth shenjës së Gaforres që duhet të dini patjetër

1-Gaforret janë shumë të ndjeshme dhe ndonjëherë nuk luftojnë dot dhe në betejat që krijojnë vetë. Shumë njerëz gabojnë kur ua marrin për dobësi ndjeshmërinë dhe...

Kuriozitete 18:20 - 5 Dhjetor, 2019

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë...

ushqime qe nuk i bejne mire femijeve
Life Style 10:20 - 23 Nentor, 2019

Mite apo të vërteta?/ Ja 3 këshillat më të çuditshme për shëndetin tuaj që duhet t’i provoni

Në shumë artikuj shëndetësorë jepen shpesh këshilla për të humbur peshë ose për të rritur energjinë tuaj. Por këto 3 këshilla te mëposhtme vërtetë funksionojnë, mirëpo...

Kuriozitete 10:27 - 26 Tetor, 2019

FOTO-Mjekja seksi që theu mitet/ Tatuazhe në të gjithë trupin, 25 vjeçarja rrëfen se cfarë mendojnë pacientët për të

Ajo tashmë njihet si mjekja me më shumë tatuazhe në botë. Sarah Gray, në një intervistë për “Unilad”,  ka treguar sesi pacientët dhe kolegët reagojnë ndaj...

Life Style 15:53 - 17 Prill, 2019

“Pak alkool e përmirëson gjumin”/Mitet që studimet e reja sapo rrëzuan

Ke vënë alarmin në telefon për t’u ngritur herët dhe e ke shtyrë atë me 5 minuta? Kërkuesit thonë se kur alarmi bie, thjesht duhet të...

shenja me oreks seksual
Life Style 14:53 - 8 Prill, 2019

A i besoni? Mitet dhe të vërtetat rreth marrëdhënieve intime

Miti: Të gjitha orgazmat përjetohen njësoj dhe duhet të jenë shpërthyese. E vërteta: Përjetimi i orgazmës nuk është gjithmonë i njejti. Individë të ndryshëm kanë mënyra të ndryshme...

Life Style 16:25 - 5 Mars, 2019

4 mite të pavërteta rreth vezës!

Në këtë artikull do t’ju ndihmojmë të rrëzoni poshtë njëherë e mirë disa të pavërteta rreth vezëve. Ja çfarë ju është thënë gabim deri më sot:...

Life Style 16:10 - 30 Janar, 2019

Kemi besuar këto mite për baterinë e telefonit, por janë tërësisht të gabuara

Problemi më i madh që kemi pasur gjithnjë me telefonat tanë ka qenë jetëgjatësia e baterisë së tyre. Versionet e reja gjithnjë tregojnë se kanë gjetur...

shtatzeni
Fëmija 23:00 - 25 Janar, 2019

Këto mite të gabuara mbi shtatzëninë i besojmë të gjithë

 Lindja me operacion ështe më e thjeshtë Në fakt shumë pak gra vendosin që të lindin me operacion,nëse mund të bëjnë lindje natyrale. Lindja me operacion...

Femra 15:20 - 31 Dhjetor, 2018

I dinim të vërteta,por këto aksioma mbi shëndetin paskan qenë legjenda urbane

Kërcitja e gishtave të shkakton artrit Kërcitja vjen nga plasja e qeseve të vogla të ajrit të cilat krjohen në lëngun sinovial, i cili ushqen dhe...

Kuriozitete 23:00 - 24 Nentor, 2017

Sekretet e pathëna të Santa Klaus

Të gjithë e marrin për të mirëqënë Santa Klausin, fakti që ai sjell dhurata për fëmijët është një mit që nuk do mbarojë kurrë. Dhe përsëri...

Fashion 14:00 - 12 Maj, 2015

10 mitet e modës që nuk duhet ti besoni

  Miti: Disa nga veshjet duken mirë vetëm nëse jeni e gjatë dhe e dobët. Realiteti: Nëse diçka nuk ju qëndron mirë, është për shkak se...