Connect with Us

All posts tagged "mjek"

Kuriozitete 12:08 - 13 Prill, 2020

Mesazhe shpresëdhënëse/ Statuja e Krishtit në Brazil ndriçohet me imazhet e mjekëve që po luftojnë Coronavirusin

Statuja e Krishtit Shpëtimtar në Brazil është ndriçuar mbrëmjen e kaluar nga imazhe të bluzave të bardha që po përballen me Coronavirusin në vijën e parë....

Teknologji 12:21 - 1 Prill, 2020

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të...

Showbizz 11:20 - 30 Mars, 2020

Mjekët shqiptarë në ndihmë të Italisë/ Sharon Stone vlerëson publikisht gjestin e tyre

Para pak ditësh, 30 mjekë dhe infermierë shqiptarë udhëtuan drejt Italisë për të ndihmuar në luftën kundër Coronavirus, i cili ka shkaktuar shumë viktima. Të shumtë...

Showbizz 11:17 - 21 Mars, 2020

I ati mjek në pension rikthehet në detyrë/ Dj i njohur u bën thirrje shqiptarëve: Po luftojnë për ne

Dj Vick Kraja ka treguar se babai i tij i cili është mjek i dalë në pension i është bashkuar thirrjes për të ardhur në ndihmë...

Kuriozitete 11:42 - 26 Tetor, 2019

FOTO-“Duhet leje nga mjeku për të hyrë”/ Zbuloni shtëpinë më të frikshme në botë ku mund të fitoni 20 mijë dollarë

Dita e Halloweeni-t po afrohet dhe historitë horror janë ato që shkojnë më shumë për shtat këto ditë. Një prej tyre është edhe “Shtëpia e tmerreve”,...

Life Style 12:25 - 16 Qershor, 2019

Foto tronditëse/ Mjeku tregon rrezikun e pastës së dhëmbëve për të qetësuar plagët e djegies

Legjendat urbane thonë se kur digjeni duhet të përdorni pastë dhëmbësh ose produkte të tjera për ta qetësuar. Por një mjek ka shpërndarë një foto të...

Life Style 21:25 - 15 Maj, 2019

Keni këto shenja në trupin tuaj? Urgjent tek mjeku

Lëkura është organi më i madh i trupit dhe si i tillë është çdo ditë në kontakt më faktorë të jashtëm. Dëmtimet e jashtme mund të...

Life Style 11:53 - 11 Maj, 2019

Mjeku përhap alarmin/’Cigarja po ju zvogëlon organin gjenital’

A e mendonit se nëse pini shumë cigare ka efekte negative tek ju dhe ju  zvogëlon organin gjenital? Sipas Medical News Today, cigaret kanë në përbërjen...

Life Style 12:25 - 3 Maj, 2019

Sëmundjes vdekjeprurëse po i vjen fundi? Mjekët bëjnë zbulimin historik

Një studim i kryer në cdo vend të Europës monitoroi  1.000 çifte meshkujsh homoseksualë gjatë tetë viteve, ku njëri nga partnerët ishte pozitiv ndaj HIV dhe...

Kryesore Show Biz 13:25 - 10 Prill, 2019

“Koha kur kisha faqe buçko”/Mjeku më seksi në botë poston foton si ka qënë para famës

Fotot e Yazan Ismailin çmendën vajzat me pamjen dhe trupin me muskuj.Por para se të bëhej i famshëm Yazan nuk ka qenë kaq bukurosh sa sot...

Life Style 14:40 - 20 Mars, 2019

Pamjet virale/Mjeku operon trurin e pacientit 3 mijë km larg

Mjeku Dr. Ling në Kinë ka kryer nje operacion shumë të vështirë por duke e kryer 3 mijë kilometra larg pacientit të tij me anë të...

birra gjyshe
Kryesore Show Biz 13:40 - 20 Janar, 2019

Nuk pyet për këshillat e mjekut, 97-vjeçarja konsumon deri në 22 birra në ditë

Një e moshuar belge ka vendosur të mos dëgjoj këshillat e mjekut. Robertina Houbrechts, e cila është 97 vjeçe, konsumon 22 birra në ditë për të...

Life Style 22:20 - 29 Dhjetor, 2018

 Më në  fund krijohet teknika e operimi të tiroideve pa prerje

Mjeku Andrea Casaril  ka treguar interes në përdorimin e metodave jo kirurgjikale për kurimin e sëmundjes së tiroides. Vite punë dhe kërkime janë shpërblyer së fundmi...

Kryesore Show Biz 10:25 - 18 Nentor, 2018

(Foto) Njihuni me Giovanni Angiolini, mjekun më të bukur Italian i cili numëron mijëra ndjekës

Sytë të gjelbër, 1.86 cm i gjatë dhe 80 kg, një fizik muskuloz i palestruar por jo në mënyrë vulgare. Nuk po flasim për Raul Bova-n...

Kuriozitete 12:25 - 28 Tetor, 2018

Teoria e çuditshme e mjekut: Përpara se ti them familjeve lajmin e humbjes, kontrolloj Facebook-un e viktimës

Louis M Profeta është një mjek i urgjencës së St Vincent në Indianapolis, SHBA  dhe pak ditë më parë në një letër të hapur në Linkedin...