Connect with Us

All posts tagged "mrekulli"

Kryesore Show Biz 13:40 - 23 Shtator, 2019

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte...

Life Style 21:40 - 16 Gusht, 2019

Fruti që bën “mrekullinë”/ Zbuloni çfarë duhet të konsumoni për të ngadalësuar plakjen

Shumë njerëz po mundohen që të ngadalësojnë procesin e plakjes dhe të ndihen sa më të freskët dhe të rinuar në pamjen e tyre. Femrat këshillohen...

Kryesore Show Biz 13:10 - 15 Qershor, 2019

Mrekullia e makeup/ Revista e njohur “ekspozon” të famshmit, ja si duket fytyra e tyre nga afër

Shumë gra e kanë përdorimin e make up si diçka tepër të rëndësishme në jetën e tyre për të mbuluar një defekt në fytyrë dhe për...

Kryesore Show Biz 15:53 - 25 Shkurt, 2019

Si ia bëjnë yjet që duken një mrekulli në tapetin e kuq?

Të gjithë yjet e nominuar për çmimet Oscar me siguri duhet të jenë duke u bërë gati për tapetin e kuq të mbrëmjes së sotme (e...

Kuriozitete 23:22 - 18 Shkurt, 2019

Ky është pluhuri “magjik” që mund të bëjë mrekullira për trurin dhe kujtesën

Konsumimi i përditshëm i vetëm një grami shafran mund të ndikojë në përmirësimin e memories afatshkurtër. Në këtë përfundim ka dalë një studim i publikuar në...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 22:00 - 15 Shkurt, 2019

Dieta e mrekullive/ Si të humbësh katër kg në katër ditë

Të humbësh peshë shpejt është e vështirë për shumicën e personave sepse kërkon një ndryshim të madh në stilin e jetesës, por nuk është e pamundur.Ajo...

Kryesore Show Biz 12:53 - 11 Shkurt, 2019

Kërceu valle për mrekulli por jo vetëm kaq, reperi i huaj dashka nuse shqiptare

Reperi i njohur Cliqme paska një simpati të madhe për shqiptarët dhe jo vetëm kaq. Pasi kërceu valle për mrekulli i ftuar sot në emisionin “N’Kosovë...

Life Style 20:15 - 3 Shkurt, 2019

Bën mrekulli, ja përse duhet të hani çdo ditë banane me lëkurë të errët

Bananja është cilësuar si një prej frutave më të dobishëm për trupin tonë. Ajo ka veti të larta ushqimore dhe nëse konsumoni dy banane në ditë...

shenjat qe nuk pi mjaftueshem uje
Kuriozitete 15:00 - 31 Janar, 2019

Provojeni /Një gotë me ujë në mëngjes bën mrekulli

E keni pyetur ndonjëherë veten përse të gjitha gratë japoneze kanë një trup perfekt, të tonifikuar dhe lëkurë të pastër. Po të bëni vetëm një kërkim...

Kuriozitete 14:10 - 18 Dhjetor, 2018

Ndodh mrekullia, bien “para nga qielli” në mes të lagjes së varfër

Një skenë që ndodhy ta shohim vetëm në filma, apo ta ëndërrojmë ka ndodhur në një lagje të varfër të Hong Kongut. Kartmonedha me vlerë 100...

Life Style 16:40 - 5 Dhjetor, 2018

Mrekulli apo arritje shkencore? Lind fëmija i parë nga uterusi i një nëne të vdekur

Një vajzë e shëndetshme është sjellë në jetë në një mënyrë aspak normale. Fetusi ndodhej brenda një mitre që ishte hequr nga trupi i një nëneje...

Kryesore Show Biz 12:10 - 1 Dhjetor, 2018

(Video)Ndodhi mrekullia! Renato Mekolli qesh me lot për të parën herë në “Hell’s Kitchen”

Nuk kemi qënë kurrë dëshmitarë të këtij momenti, pasi prej nisjes së spektaklit, shefi Renato Mekolli ka qënë serioz, madje nuk bëjmë mëkat kur themi edhe...

Kuriozitete 11:30 - 30 Nentor, 2018

Fotot që do t’ju lënë pa frymë dhe do ju bëjnë ta shihni botën me sy tjetër

Ndoshta bota nuk është një vend i bukur për të gjithë, por kjo është e vetmja që kemi dhe ne nuk kemi zgjidhje tjetër. Ashtu siç...

Kuriozitete 22:33 - 30 Korrik, 2017

Mbani frymën!/Këto bukuri natyrore do iu verbojnë, duhet t’i vizitoni (Foto)

Zyrtarisht mund të jenë vetëm 7 mrekulli natyrore por planeti ynë mban shumë më tepër kryevepra natyrore të cilat të marrin frymën e që ia vlejnë...

Life Style 22:15 - 10 Prill, 2017

Mrekulli inxhinierike, kjo do të jetë ndërtesa më e shtrenjtë

San Francisco do të ketë një xhevahir të ri në qytetin e vet. Kulla “Salesforce” do të jetë ndërtesa më e shtrenjtë e qytetit, kullë e...