Connect with Us

All posts tagged "mungese"

Shëndeti 17:18 - 8 Mars, 2020

Cilat janë simptomat e mungesës së magnezit dhe si ta trajtoni atë

Disa nga shkaqet e mungesës së magnezit përfshijnë konsumimin afatgjatë të alkoolit, sëmundjet gastrointestinale, pleqërinë dhe diabetin tip 2. Shenjat e hershme të mungesës së magnezit...

Showbizz 11:55 - 17 Dhjetor, 2019

Me lot në sy/ Ronela Hajati publikon foton me babain e saj të ndjerë nga fëmijëria

Ronela Hajati është një nga këngëtaret më të komentuara të shoëbizit shqiptar. Prej shumë vitesh Ronela ka humbur njeriun e saj më të shtrenjtë, babain. Këngëtarja...

Showbizz 13:42 - 17 Tetor, 2019

“Nuk dua të bëj gjëra për sytë e botës”/ Lori Hoxha tregon asryen pse nuk bëri asnjë dedikim për Sarën dhe babain e saj

Blogerja e njohur Lori Hoxha ka tërhequr vëmendjen e mediave rozë pasi nuk bëri asnjë dedikim për ardhjen në jetë të nipit të saj të dytë...

Showbizz 10:19 - 5 Tetor, 2019

VIDEO-Pas 6 muajsh mungesë/ Flori Mumajesi rikthehet duke prekur zemrat e fansave

Kompozitori dhe kantautori Flori Mumajesi, i ka munguar prej një kohe të gjatë skenës shqiptare me hitet e tij të pakrahasueshme. Por ai u rikthye pas...

Showbizz 12:41 - 28 Shtator, 2019

“Treshja fantastike”/Pas disa vitesh mungesë, rikthehet Flori Mumajesi dhe zbulon bashkëpunimin “bombë”

Prej disa kohësh mungesë në skenën shqiptare, më në fund këngëtari shqiptar Flori Mumajesi do të rikthehet me hitet e tij. Kantautori i mirënjohur jo vetëm...

Kryesore Show Biz 13:25 - 22 Shtator, 2019

“Nuk më ka munguar kurrë asgjë”/ Jo vetëm modele, Kejvina Kthella tregon punën e saj të parë

Ish velina e “Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella është tepër e komentuar për format e saj seksi dhe tepër aktive në llogarinë e saj të Instagramit...

Kryesore Show Biz 12:10 - 19 Korrik, 2019

“Më mungon”/ Larg nga njëri tjetri, Arbana Osmani i shpreh hapur dashurinë Eduart Grishajt

Disa muaj më parë mediat rozë u mbushën me artikuj për lidhjen e re të moderatores Arbana Osmani dhe regjisorin Eduart Grishaj. Por edhe pse nuk e...

Kryesore Show Biz 17:59 - 23 Qershor, 2019

“Të mungon Portokallia?”/ Aktori i humorit jep përgjigjen e prerë

Të gjithë e njohim si “Llambi” për shkak të rolit të tij në shown e humroti Portokalli. Besoj se e kuptuat që bëhet fjalë për Romir...

Fashion 13:40 - 15 Maj, 2019

Disa ide brilante/Zbuloni çfarë nuk duhet të mungojë në valixhen tuaj këtë verë

Disa njerez preferojnë që pushimet t’i nisin përpara sezonit të nxehtë të verës, dhe në vijim do keni mundësinë që të njiheni me gjithçka duhet të...

Life Style 17:15 - 30 Prill, 2019

Mos e lini pas dore/ Njihuni me tre efektet negative që shkakton mungesa e seksit në organizëm

Ekzistojnë shumë arsye pse një raport seksual mund të bllokohet. Disa nga këto arsye janë ndarja nga partneri, largësia, apo sëmundja. Mirëpo problemi nuk është seksi...

Kryesore Show Biz 16:27 - 21 Prill, 2019

“Mungesa e prindit nuk krahasohet me asgjë”/Soni Malaj përlotet në emision për babain e ndjerë

E ftuara speciale e kësaj jave në ‘E Diell’ ishte këngëtarja Soni Malaj.Këngëtarja e njohur ka rrëfyer disa detaje nga koncerti  recital me grupin e saj...

shenjat qe nuk pi mjaftueshem uje
Life Style 22:00 - 27 Mars, 2019

Duhet të pini më shumë ujë?/ Këto janë shenjat që e tregojnë

Goja e thatë Të mungon pështyma në gojë? Trupi yt ka nevojë për ujë. Mos mendo që është një gjë e vogël, mund të shkaktojë shumë...

femijet diagnoza e fshehte
Kuriozitete 20:05 - 26 Mars, 2019

Mungesa e vëmendjes tek fëmijët/ Shenjat e diagnozës së fshehur për të cilën nuk flet askush

Mungesë e vëmendjes Një fëmijë që ka  vuajtur gjatë gjithë jetës nga mungesa e vëmendjes mund të shfaqë mungesë përqendrimi kur i flasin të tjerët. Kjo...

shenja qe tregojne mungesen e omega 3
Life Style 22:50 - 22 Mars, 2019

Këto janë shenjat  që tregojnë mungesën e Omega 3 tek gratë

Obezitet Yndyrnat omega 3 përshpejtojnë aktivitetin qelizor,kjo do të thotë që  stimulojnë edhe metabolizmin qelizor. Nëse dieta juaj nuk përmban mjaftueshëm omega 3, atherë metabolizmi juaj...

Life Style 15:10 - 5 Mars, 2019

Mungesa e kësaj vitamine mund t’ju vërbojë

Vitamina A është aleatja më e madhe e shikimit dhe lëkurës. Ajo siguron përmbajtjen e pigmentit ngjyrues të radopinës dhe iodipsinës të retinës. Efektet e saj...