Connect with Us

All posts tagged "muzike"

Kryesore Show Biz 21:38 - 20 Gusht, 2019

“Ta dëgjojë bota zërin tim”/ Këngëtarja rrëfen planet për një karrierë ndërkombëtare

Ditën e sotme këngëtarja Xhesika Polo ka qenë e ftuar në emisionin “Bukë me vete”. Ndër të tjera Xhesika ka rrëfyer planet e saj për të...

Kryesore Show Biz 19:10 - 20 Gusht, 2019

Tayna bëhet nostalgjike/ Kujton fillimet e karrierës së saj në muzikë

Tayna është një nga reperet më të dashura për publikun shqiptar. Edhe pse ka pak këngë në repertorin e saj, ajo ka arritur të grumbullojë miliona...

Kryesore Show Biz 20:50 - 13 Gusht, 2019

“Ka qenë një ëndërr”/ Tayna rrëfen të gjitha sukseset e saj

Tayna është një nga këngëtaret më të suksesshme të momentit. Në vetëm një vit, reperja ka arritur të numërojë 11 këngë hite me miliona klikime në...

Kryesore Show Biz 21:16 - 9 Gusht, 2019

“Jam i lodhur nga njerëzit e paaftë që bëjnë pazare”/ Dj i njohur heq dorë nga muzika

Dj i njohur shqiptar DJ Vicky i ka befasuar të gjithë me deklaratën e tij. Nëpërmjet një statusi në Instagram ai është shprehur se po shkëputet...

Kryesore Show Biz 22:22 - 5 Gusht, 2019

Lë pas ikonat e muzikës/ Zbuloni këngëtarin i cili bëri “namin” me shitjen e biletave

Grupi i famshem “U2” mbante rekordin për biletat më të shitura në koncertet e tyre, por jo më. Këngëtari i famshëm botëror, Ed Sheeran ka thyer...

Kryesore Show Biz 22:21 - 2 Gusht, 2019

“Fustanin e bardhë nuk do ta vesh kurrë”/ Këngëtarja rrëqeth me fjalët për të vëllain e ndjerë

Tre vjet pas vdekjes së Ergi Dinit, Barbana ka bërë një pauzë të gjatë në muzikë. Këngëtarja është shprehur se nuk ka arsye për të gëzuar...

Kryesore Show Biz 15:41 - 18 Korrik, 2019

Këngëtaret shqiptare po bëjnë “namin”/ Zbuloni bashkëpunimin ndërkombëtar të radhës

Këngëtaret  shqiptare duket se po e përhapin famën e tyre jashtë kufijve të Shqipërisë. Disa nga shembujt është Dhurata Dora, e cila solli bashkëpunimin e saj...

Kryesore Show Biz 11:25 - 15 Korrik, 2019

Diva e muzikës nuk pyet/ Zbulon celulitin në premierën e filmit të saj më të fundit

Mbrëmjen e djeshme në Londër u mbajt premiera e filmit “Lion King” ku morën pjesë shumë të famshëm por edhe çifti mbretëror Meghan dhe Harry-n. Këngëtarja...

Kryesore Show Biz 19:23 - 5 Qershor, 2019

Aktori i humorit i “futet” muzikës/ Do të konkurrojë tek “Kënga Magjike”

Aktori shumë i dashur i humorit, Visjan Ukcenaj, ka shprehur dëshirën e tij për të  qenë pjesë e festivalit të “Këngës Magjike.” I ftuar në emisionin...

Kryesore Show Biz 13:10 - 5 Qershor, 2019

“Bëra gjithçka për të qenë në fytyrat e të gjithëve”/Rita Ora flet për vështirësitë në tregun muzikor

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, në një intervistë për “Cosmopolitan”, ka folur për vështirësitë që pati për të arritur këtu ku është sot duke thënë...

Kryesore Show Biz 10:40 - 5 Qershor, 2019

“Kurrë nuk jam njohur për muzikën që bëj”/Reperi shqiptar përlotet me famën e tij

Këngët e tij tashmë janë bërë hit në gjithë botën dhe kanë miliona klikime. Reperi shqiptar Gashi në videon e tij të fundit të publikuar në...

Kryesore Show Biz 13:53 - 5 Maj, 2019

“Do e bëjmë Italinë të njohë muzikën shqiptare”/Motrat Sinani tregojnë çfarë do ndodhë më tej

Ina e Serena Sinani, 2 motrat binjake të grupit ‘Sindolls’ kanë konkuruar gjatë natës së parë të “The Voice of Italy” duke “çmendur” publikun dhe duke...

Kryesore Show Biz 13:50 - 28 Prill, 2019

“Paguaj edhe muzikën”/Oni Pustina tregon faturën e “çmendur” pa nisur sezoni turistik

Në sezonin e verës në vendin tonë shumë lokale dhe restorante rrisin çmimet për shërbimet e ndryshme që ofrojnë për klientët. Ende pa nisur  sezoni turistik...

Kryesore Show Biz 12:21 - 15 Prill, 2019

“Këto breza i rriti muzika jote”/Aurela Gaçe bën dedikimin prekës për ditëlindjen e Irma Libohovës

Ditën e sotme këngëtarja e njohur Irma Libohova feston ditën e saj të lindjes dhe sigurisht nuk kanë munguar urimet nga të afërm miq e kolegë....

Kryesore Show Biz 11:53 - 8 Prill, 2019

“Pse u shkëpute nga muzika?”/Këngëtari shqiptar tregon arsyet prekëse dhe kush e mbështeti të rikthehej

Ishte viti 2007 kur Altin Sulku u shkëput nga muzika për një arsye shumë të fortë. Ai deklaroi në emisionin “Why Not” në RTV Ora se...