Connect with Us

All posts tagged "natyre"

Kuriozitete 13:33 - 29 Nentor, 2019

Në vendin dhe momentin e duhur/ 20 fotografitë më të rralla në tokë

Është e pamohueshme që natyra ka një mënyrë për të na mahnitur, por pak prej nesh kanë fatin të jenë në vendin e duhur në kohën...

Kuriozitete 18:00 - 17 Nentor, 2019

FOTO-Art me natyrën/ Fotografi francez tregon veprat e tij dhe do të mbeteni pa mend

Ai i sheh fytyrat dhe parashikimet e ardhshme në imazhe nga natyra. Yndërrimtar, të zgjuar dhe me një kuptim të thellë pas tyre – këto janë...

Showbizz 16:40 - 2 Nentor, 2019

Bukuria e natyrës dhe njerëzit/10 fotot e fotografes ruse që mahnitën botën

Një fotografe ruse që jeton në Shën Petersburg ka gjetur mënyrën e saj për të kombinuar bukurinë e natyrës dhe njerëzve në fotot e saj. Kjo ...

Kuriozitete 16:34 - 1 Nentor, 2019

E mahnitshme/ 25 fotot më të rralla në botë që tregojnë mrekullitë që ka krijuar natyra

Përkundër faktit se shkretëtirat, malet dhe oqeanet janë parë nga të gjithë, natyra ende gjen mënyra për të na mahnitur me kërpudhat që shkëlqejnë në errësirë,...

Kuriozitete 14:40 - 21 Gusht, 2019

Kafshë surrealiste dhe peisazhe mahnitëse/ 9 fotot mbresëlënëse të natyrës që duken si piktura

“BrightSide” ka sjellë në vëmendje disa imazhe nga e gjithë bota, ku tregon se natyra është aq mbresëlënëse sa që shumë peizazhe, kafshë dhe struktura natyrore...

Kuriozitete 14:53 - 13 Qershor, 2019

Të pabesueshme/ 10 foto mahnitëse të natyrës që u kapen në momentin e duhur

Është e vështirë të kapësh foto në momentin e duhur apo jo? Por këta fotografë e kanë bërë realitet duke na sjellë disa imazhe perfekte dhe...

Kryesore Show Biz 21:15 - 26 Prill, 2019

+18/”Nudo në natyrë”,trendi më i ri i këtij shteti promovon natyrën përmes nudizmit

Një trend i cili promovon natyrën, bukuritë e saj dhe peisazhet e mrekullueshme të Australisë po bën bujë në rrjetet sociale.Individë, çifte dhe grupe njerëzish i...

trupi i njeriut
Kuriozitete 23:58 - 29 Mars, 2019

Trupi i njeriut/ Nëntë fakte që do t’ju bëjnë të adhuroni natyrën

10.000 miliardë qeliza në trupin tonë nuk vdesin kurrë, por rigjenerohen në mënyrë të vazhdueshme. Çdo ditë trupi jonë rigjeneron 300.000 qeliza të reja. Qelizat më...

Kuriozitete 21:10 - 23 Gusht, 2017

Këto foto do t’iu bëjnë të harroni luksin dhe të doni natyrën

Jemi mësuar që të shohim vetëm foto që tregojnë luks të shfrenuar duke harruar bukuritë që na ofron natyra. Jo gjithmonë një foto luksi tregon bukuri...

Kuriozitete 00:20 - 1 Dhjetor, 2016

FOTO/ Këto shtëpi kanë patur natyrën si krijuesen e tyre

Edhe pse teknologjia po avancon, përditë e më shumë po përdoret në maksimum për të krijuar projekte fantastike të ndërtesave të ndryshme. Edhe pse në botë...