Connect with Us

All posts tagged "ndodh"

Life Style 12:25 - 19 Gusht, 2019

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur qani?

Pavarësisht nëse shkaktohet nga parja e një filmi të trishtë, ribashkimet familjare, apo alergjitë,  e qara duket se u shërben shumë qëllimeve. Një lëng i kripur...

momenti ideal per te tradhetuar
Life Style 23:20 - 27 Mars, 2019

Ka një moment ideal për gjë/ Ky është momenti ideal për të tradhëtuar

Tradhëtia është një fenomen që ndodh zakonisht mirëpo nuk është diskutuar shumë koha gjatë të cilës ndodh tradhëtia. Duke iu referuar një studimi të kryer në Shtetet e...

burrat pas seksit
Life Style 23:20 - 20 Mars, 2019

Heshtja e frikshme e burrave pas seksit/ Shkencëtari shpjegon pse ndodh

Neuroshkencëtari Serge Stoleruc dhe ekipi i tij kanë analizuar aktivitetin e trurit mashkullor gjatë dhe pas orgazmës. Ata vunë re një “fikje” të trurit në zonën...

ndryshimet qe vijne me moshen
Life Style 12:03 - 7 Mars, 2019

Nga 20 deri në 40-vjeç/ Si ishim dhe si do të jemi

Nga 20 në 30 vjeç Kjo është periudha kohore kur shumica e njerëzve ndihen të rinj, plot energji dhe rrallë mendojnë për plakjen. Por edhe në...

sheqer eleminimi i sheqerit
Life Style 22:20 - 21 Shkurt, 2019

Ja se çfarë ndodh me ju kur nuk konsumoni më sheqer

Përmirësohet funksioni i aparatit tretës Sheqeri provokon ngadalësimin e metabolizmit. Duke ulur konsumin e sheqerit do të ndihmosh aparatin tretës që të funksionojë më mirë. Ekuilibrohet...

cfare n cfare ndodh kur nuk beni me seks
Life Style 23:57 - 16 Shkurt, 2019

Çfarë i  ndodh trupit tuaj kur nuk bëni më seks

Përkeqësim i kujtesës Sipas disa studimeve kur kryejmë marrëdhënie seksuale me një njeri të dashur rritet dhe niveli i oksigjenit që kalon në gjak dhe si...

magji e zeze
Kuriozitete 20:20 - 5 Shkurt, 2019

Magjia e zezë/ Ja shenjat që tregojnë se jeni viktimë e ritualit të frikshëm

Ndjehesh i lodhur, i fustruar. Mendon në mënyrë jo të qendrueshme dhe mund ti bësh keq vetes Ndjehesh i lodhur edhe pas një nate me gjumë...

Femra 16:52 - 1 Janar, 2019

Tradhëtia ndodh vetëm për këto dy arsye

Ekzistojnë shumë teori në lidhje me tradhëtinë, por në fakt ka vetëm dy arsye të vlefshme. Ju tregojmë më poshtë se cilat janë ato. Kur lidhjes...

Femra 20:00 - 1 Janar, 2017

Ja një parashikim se cfarë do të ndodhë për ju në 2017

Çfarë do të ndodhë me jetën tuaj sentimentale në 2017-ën? Viti i ri po afrohet, a e keni menduar si do të jetë jeta juaj sentimentale...

Life Style 07:40 - 18 Mars, 2016

Ndodh edhe kjo/ Vjedh në supermarket, menaxheri i ofron një vend pune

Një burrë u kap duke vjedhur në Malajzi, por kompania në vend që ta denonconte, i ofroi një punë. Zinxhiri i dyqaneve ushqimore “Tesco” e mori...

Showbizz 10:00 - 22 Qershor, 2015

Cfarë po ndodh me Cyrus?

  Tashmë ajo e ka bërë publik biseksualitetin e saj dhe duket se romanca e rradhës është me një modele.Ylli i muzikës pop, 22 vjecarja Miley...

Life Style 14:00 - 28 Maj, 2015

Dridhja e duarve, ja pse ndodh

  Dridhja e duarve është një fenomen shqetësues për disa persona. Dridhjet e duarve mund të shkaktohet si pasojë e konsumimit të madh të kafesë, apo...

Shëndeti 11:00 - 20 Maj, 2015

Çfarë ndodh me trupin kur flemë?

  Gjumin e duam të gjithë. Na relakson dhe na bën të lumtur. Duam të flemë sa më shumë 8, 9, 10 orë… E dimë se...

Showbizz 18:00 - 17 Maj, 2015

Cfarë po ndodh në Eastenders?

  Shumë emocione, surpriza por edhe ndryshim situatash dhuroi seriali EastEnders këtë fundjavë. Carters ishte emri i aktores që ende mbeti në gjykatë, teksa kërkon paqe...

Life Style 10:00 - 16 Prill, 2015

Ndryshimet e mëdha që priten të vijnë në Facebook

Facebook njoftoi për disa veçori dhe përditësime në Konferencën e Zhvilluesve në San Francisko të mërkurën, ku u bë e ditur se gjëra të mëdha do...