Connect with Us

All posts tagged "ndryshime"

Kuriozitete 16:45 - 8 Shkurt, 2020

Ndryshimet klimatike/ Dëmtimet serioze që mund të pësojë toka

Sipas një raporti të Bloomberg ndryshimet e fundit klimatike dhe temperaturat e larta mund të dëmtojnë shumë tokën. Anomalia fillestareqëndron në modelet e kërkimit nga Qëndra...

Showbizz 22:30 - 31 Dhjetor, 2019

FOTOT- Si ka ndryshuar familja Trump gjatë këtyre viteve

Gjatë vitit 2010, pa diskutim që familja Amerikane që ndryshoi më shumë ishte familja Trump. Ata ndryshuan nga të qenurit një familje biznesmenësh të fuqishëm në...

Life Style 11:39 - 1 Tetor, 2019

Njerëzit po çmenden nga kjo risi/ Facebook sërish me ndryshime drastike

Mesa duket gjigandi i medias sociale Facebook, nuk do të ndalet me ndryshimet e tij dhe sipas “Daily Mail”, do t’i hyjë rrugës së modës. Ekspertët...

Showbizz 14:10 - 24 Shtator, 2019

“Ndryshime drastike”/ Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Dashi Nje fryme me bashkepunuese çlirohet sot dhe dilni nga rremuja, ankthi dhe detyrimet e se perditeshmes. Nje pune duhet te perparoj. Demi Dashuria dhe ekuilibri...

Kryesore Show Biz 22:14 - 29 Gusht, 2019

Ndryshime në “Dance With Me 6”/ Zbulohen detajet e reja mbi çiftet që do të marrin pjesë

“Dance With Me” është një nga programet më të ndjekura nga shqiptarët. Së shpejti do të nisë dhe sezoni i ri ku do të marrin pjesë...

Kryesore Show Biz 21:05 - 5 Gusht, 2019

Përsëri ndryshime/ Moderatorja shqiptare braktis “Ora News” për këtë televizion?

Moderatorja e njohur e “Mos i fol shoferit”, Rudina Dembacaj, na ka shoqëruar për tre vite me radhë në televizionin “Ora News”, mirëpo sezoni i ri...

Life Style 21:25 - 17 Korrik, 2019

Teknologjia po na zëvendëson/ Ilustrimet që tregojnë ndryshimin drastik në jetën tonë

Teknologjia po “dominon” në jetën tonë ku gjatë gjithë kohës ne jemi të zënë në telefona, laptope dhe televizorë dhe komunikimi mes njerëzve po humbet. Por...

Kryesore Show Biz 17:28 - 14 Korrik, 2019

Edicioni 21 i “Këngës Magjike”/ Zbulohet anëtari i katërt i jurisë

Pak ditë më parë qarkulloi lajmi se në edicionin e radhës të festivalit “Kënga Magjike” do të kishte ndryshime. Ndryshimi i parë filloi që tek juria,...

Kryesore Show Biz 16:33 - 8 Korrik, 2019

Ndryshime në edicionin e 21 të “Kënga Magjike”/ Zbulohen anëtarët e rinj të jurisë

Edicioni i 21 i “Këngës Magjike”, këtë herë do të vijë me ndryshime. Në edicionin e kaluar anëtarë të jurisë ishin 5 nga këngëtarët më të...

Kryesore Show Biz 12:53 - 6 Korrik, 2019

Foto- Ndryshimet drastike të VIP-ave/ Zbuloni se si duken ato pa make up dhe me flokë origjinale

Ju ka ndodhur ndonjëherë që të ndryshoni ngjyrën e flokëve dhe papritur dukeni një tjetër person? Nëse po atëherë nuk jeni vetëm. Edhe emra të njohur...

Kryesore Show Biz 12:25 - 1 Korrik, 2019

Foto- “Magjia” e make up/ Zbuloni ndryshimet drastike tek këto vajza

Dihet tashmë që make up bën “magji” tek femrat të cilat duan të jenë sa më perfekte dhe të duken sa më bukur në fytyrë. Më...

Kryesore Show Biz 13:25 - 11 Qershor, 2019

Foto-Ndryshimet më drastike/ Njihuni me VIP-at që guxuan më tepër seç duhet

Të famshmit nuk ngurrojnë të bëjnë ndryshime drastike herë pas here në lookun e tyre duke i lënë pa fjalë fansat dhe komentuesit e tyre. “Bright...

Kuriozitete 17:33 - 20 Maj, 2019

Së shpejti ndryshime në Instagram/ Ndërhyn tek “storyt” dhe mesazhet

Rrjeti social Instagram së shpejti do të vijë me një ndryshim. Tashmë do ta keni më të lehtë të shihni “Storyt e miqve tuaj apo personave...

Kryesore Show Biz 11:25 - 7 Maj, 2019

Ndryshime drastike/8 aktorët e famshëm të cilët nuk janë më si më parë

8 aktorët e mëposhtëm kanë qënë të preferuarit tanë në filmat e fëmijërise. Por BrightSide ka sjellë këta aktorë në versionin e tyre si të “rritur”...

Life Style 16:25 - 26 Mars, 2019

Ndryshimet drastike që i ndodhin secilit prej nesh kur plakemi

Qerpikët shkurtohen Moskujdesi ndaj qepallave, problemet me tiroiden dhe alergjitë janë faktorët kryesorë që ndikojnë në gjatësinë dhe trashësinë e qerpikëve. Sipas studimëve, më kalimin e...