Connect with Us

All posts tagged "nena"

Showbizz 17:40 - 23 Shtator, 2019

Nëna e saj e shiti për 500 dollarë/ Aktorja e famshme bën rrëfimin tronditës

“Shpresoj të mos ketë qenë ajo që më shiti”, janë fjalët e aktores së famshme Demi Moore e cila i ka tronditur të gjithë me rrëfimin...

Kryesore Show Biz 21:05 - 8 Gusht, 2019

“Shembull për nënat e reja”/ Meghan Markle zbulon si e mban trupin në formë pas lindjes

Në muajin maj të këtij viti dukesha e Sussex Meghan Markle dhe Princi Harry u bënë prindër të një djali të cilin e quajtën Archie. Ndonëse...

Kryesore Show Biz 13:53 - 3 Qershor, 2019

“Zoti i bekoftë nënat me fëmijët e sëmurë”/ Kylie Jenner bën dedikimin prekës për vajzën

Miliarderja më e re në botë Kylie Jenner, lindi vajzen e saj Stormi në shkurt të vitit 2018, me të dashurin, reperin Travis Scott. Në një...

Kuriozitete 12:53 - 14 Prill, 2019

Ekspertët përhapin alarmin/Nënat nuk duhet t’i lidhin më foshnjat, ja arsyeja

Lidhja e foshnjave kupton mbështjellën e tyre me një batanije ose copë, në mënyrë që të kufizohet lëvizja e gjymtyrëve.Por ekspertët paralajmërojnë se lidhja e tyre...

nenat kerkuese femije te suksesshem
Fëmija 21:20 - 20 Mars, 2019

Studimi/ Nënat “mbytëse” i bëjnë fëmijët më të suksesshëm

Sipas një studimi të kryer në vendet e Amerikës Latine duke u marrë me studimin e sjelljes së adoleshentëve është arritur në përfundimin se nënat kërkuese...

femija i pare me i zgjuar
Fëmija 16:46 - 7 Mars, 2019

Studimi/ Gratë që bëhen nëna jetojnë më gjatë se gratë e tjera

Mamatë e dinë se sa e vështirë mund të jetë jeta kur ke 3, 4 ose më shumë fëmijë, por të jesh një nënë, ka gjithashtu...

qumeshti i gjirit ilaci per zemren
Life Style 12:30 - 21 Shkurt, 2019

Qumështi i gjirit, ilaçi më i mirë për kurimin e fëmijëve të lindur me probleme zemre

Studentët nga Shkolla e Infermierisë në Universitetin e Pensilvanisë, Philadelphia, shqyrtuan dhe analizuan gjashtë studime mbi përfitimet e qumështit të nënave dhe ushqyerjes me gji për...

nenat me tre femije kane me pak stres
Kuriozitete 23:40 - 12 Shkurt, 2019

 Studimi/ Nënat me dy fëmijë janë më të stresuara se nënat me tre fëmijë

Sipas një studimi të bërë në shtetet e Bashkuara, pasi janë studiuar rreth 7164 nëna, rezultatet kanë dalë në përfundimin se nënat me tre fëmijë janë...

inteligjenca trashegohet nga nena
Kuriozitete 20:40 - 6 Shkurt, 2019

Jeni inteligjentë?/ Falenderoni nënën, e keni trashëguar prej saj

Shkencëtarët kanë zbuluar disa lloje gjenesh që  shërbejnë si etiketa biokimike, në lidhje me inteligjencën. Çuditërisht, disa prej këtyre gjeneve funksionojnë vetëm nëse vijnë nga nëna....

Kuriozitete 13:25 - 27 Janar, 2019

Kjo është nëna me kancer që zgjodhi jetën e fëmijës që kishte në bark në vend të sajës

Shikuesit e emisionit, Hospital në BBC 2 kanë mbetur të prekur nga historia e një pacienteje me kancer e cila zgjodhi jetën e fëmijës që kishte...

babai dhe bija
Femra 20:20 - 15 Janar, 2019

Studimi/ Dashuria e nënës fshin dhimbjen e mungesës së babait

Babai është shumë përcaktues në formimin e personalitetit të fëmijës dhe në mënyrën se si fëmija do të ndërtojë karakteristikat e veçanta të personalitetit më vonë....

Femra 23:35 - 12 Janar, 2019

Në këto vende do t’ju paguajnë që të bëheni nëna

Të jesh nënë është një sipërmarrje shumë e komplikuar veç faktit që përfshin një angazhim me kohë të plotë, kërkon dhe sforco të madhe. Ky premis...

Femra 22:00 - 9 Janar, 2019

 Burrat nuk kërkojnë partnere romantike, por zëvendësueset e nënave të tyre

Shpesh burrat kërkojnë tek partneret e tyre një figurë mëmsore.  Gruaja nga ana tjetër është e kënaqur kur përmbush nevojat mëmësore të partnerit. Këto çifte zakonisht...

sjellje qe ju plakin
Fëmija 23:48 - 6 Janar, 2019

Këto sëmundje trashëgohen vetëm nga nëna

Plakja e parakohshme Shkencëtarët kanë zbuluar se disa gjene janë përgjegjës për parandalimin e procesit të plakjes. Këto gjene transmetohen nga brezi në brez, nga ana...

Kryesore Show Biz 12:24 - 4 Janar, 2019

“Si dy pika uji”/ Eva Murati na prezanton nënën e saj

Me sfond atmosferën e Vitit të Ri bukuroshja e ekranit, Eva Murati ka publikua një foto ku shfaqet krah së ëmës, e qeshur dhe me kapuç...